dantu gydymas taikant sedaciją

Vaikų dantų gydymas su sedacija

Vaikų dantų gydymas su sedacija: ką svarbu žinoti?

Baimė lankytis odontologijos klinikoje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: dėl nugirstų istorijų, kurios ne visada yra tapačios su realybe, ar dėl nemalonios patirties. Vaikams ištverti skausmą yra gerokai sudėtingiau nei suaugusiesiems, tad net ir nesmarkus dilgčiojimas gali kelti tikrą siaubą. Deja, gana dažnai nutinka taip, kad odontologijos klinikoje apsilankoma tik tada, kai jau atsiranda rimtų dantų problemų, todėl gydymas gali būti gana nemalonus. Vis dėlto, išeitis tikrai yra – vaikų dantų gydymas su narkoze (sedacija) gali padėti nugalėti baimę lankytis odontologijos klinikoje. Procedūros metu gali būti sutaisomi net keli dantys. Sedacija būna veiksmingiausia pirmąją valandą, o vėliau vaikas vis dar gali jaustis šiek tiek apsvaigęs.

vaiku dantu gydymas

Kodėl verta rinktis dantų gydymą su sedacija?

Jei vaikui skauda dantį, tikėtina, kad jis neleis prie jo net prisiliesti, todėl dantų gydymas gali būti ganėtinai keblus. Jei pasirenkamas vaikų dantų gydymas su sedacija, vaiko emocijos tampa prislopintos, todėl nugalima baimė. Po atliktų procedūrų pacientas nieko neatsimena arba atsimena tik dalinai. Todėl didelė tikimybė, kad kitas planuojamas vizitas vaikui neatrodys toks baisus.

Ar sedacijai reikia pasiruošti?

Dantų gydymas taikant sedaciją planuojamas iš anksto, todėl tėveliams svarbu pasirūpinti, kad 6 valandas prieš planuojamas procedūras vaikas būtų nieko nevalgęs (likus porai valandų iki procedūros taip pat nereikėtų vartoti skysčių). Jei vaikas vartoja tam tikrus vaistus, būtina apie tai pranešti vaikų odontologui, nes tam tikrose situacijose sedacija negali būti taikoma.

Po procedūros

Jei planuojamas vaikų dantų gydymas su sedacija, tėveliams rekomenduojama pasiimti laisvą dieną, ir po procedūros pabūti su savo vaiku namuose. Įprastai sedacijos metu yra naudojami vaistai, kurie veikia maždaug 4 valandas. Po sedacijos mažieji pacientai įprastai būna kiek apduję, tačiau vėliau gali pasireikšti hiperaktyvumas (būtent todėl tą pačią dieną geriausia neleisti vaiko į darželį).

Ar tai – saugu?

Tėveliai savo vaikams linki paties geriausio, todėl dažnu klausimu tampa tai, ar dantų gydymas su sedacija yra tikrai saugus. Procedūros metu pacientai yra prižiūrimi specialistų, todėl baimintis dėl galimų komplikacijų tikrai neverta. Svarbiausia – laikytis gydytojo nurodymų, ir galima būti užtikrintiems, kad ši procedūra vaikui tikrai nepakenks. Sedacija neturi jokio poveikio atminties suprastėjimui ar kitiems pakitimams, todėl nerimauti tikrai nėra reikalo. Sedacijos procedūrų skaičius nėra ribojamas, tačiau dažniausiai yra rekomenduojama vizitus planuoti maždaug kas mėnesį.

Taigi, jei jums sudėtinga vaiką prikalbinti apsilankyti odontologijos klinikoje, ar paprasčiausiai nerimaujate, kad atliekamų procedūrų metu vaikui gali labai skaudėti, gydymas su sedacija gali būti tikrai palankia išeitimi. Šiandien šią procedūrą gali pasiūlyti ne taip ir mažai klinikų, tad pasitarkite su vaiko odontologu, kuris įvertins, ar sedacija vaikui gali būti pritaikyta.

Panašus straipsniai