Dantų implantacija – Dantų implantavimas

Dantų implantacijos, kaulo rekonstrukcines ir burnos operacijas Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje atlieka gyd. odontologas, burnos chirurgas Gintautas Gumbelevičius, dirbantis šioje srityje nuo 1992 m. G. Gumbelevičius yra Europos Osteointegracijos Asociacijos, Amerikos Implantacinės Odontologijos Akademijos narys, Baltijos Osteointegracijos Akademijos narys-ekspertas.

dantu implantavimas Vilniuje

Prieš dantų implantaciją reikia sustoti rūkyti bent 3 dienas iki operacijos ir 7 dienas po operacijos (viso bent! 10 d.)

Jei reikia atlikti kryptinę kaulo regeneraciją ar sinuso dugno pakėlimo operaciją, rūkymas yra būtent tas kritinis faktorius, dėl kurio pooperacinis laikotarpis ir operacijos rezultatas gali būti nesėkmingi! Slėpti savo žalingus įpročius neverta, nes gydytoją apgauti įmanoma, bet gamtos – ne.

 

Prieš dantų implantacijos operaciją švara burnoje turi būti nepriekaištinga. Jei to nėra, reikia atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, išvalant dantų apnašas ir akmenis, nupoliruojant dantų paviršius, kad dantys būtų atsparesni akmenų kaupimuisi. Burnos higienos specialistas patars ir konkrečiai parinks Jums tinkamas dantų priežiūros priemones ir būdus, kuriais tinkamai pasiruošite sėkmingam implantavimui.

Bet kokiu atveju, profilaktinė dantų ir implantų priežiūra yra būtina, siekiant ilgalaikių rezultatų. Tuo tikslu reikėtų apsilankyti pas gydytoją bent 2 kartus per metus. Taip galima užkirsti kelią naujai patologijai ir išlaikyti esamą padėtį.

Paciento sąmoningumas ir bendradarbiavimas su gydytoju yra ypač svarbūs paciento sveikatai.

Dantų rovimas (traukimas)

Dantų rovimas – ne pati maloniausia procedūra odontologo kėdėje. Tačiau kartais to nepavyksta išvengti, kai danties būklė – beviltiška. Svarbiausia, kad ši procedūra būtų greita, neskausminga ir saugi. Tam reikia kelių dalykų: gydytojo patirties, tinkamos įrangos ir šiuolaikinių technologijų.

Gydytojo patirtis ir sugebėjimas tinkamai vertinti situaciją yra svarbiausias sėkmingo rovimo faktorius. Rauti galima „su jėga“, bet galima ir „su galva“. Antruoju atveju pasirenkamas greičiausias, efektyviausias, nors nebūtinai paprasčiausias kelias. Dažnai krūminį daugiašaknį dantį greičiau galima išrauti atidalinus jo šaknis vieną nuo kitos ir išraunant po vieną, negu bandant pašalinti jas visas iškart.

Tuo tikslu naudojami specialūs rotaciniai instrumentai, ploni periotomai, elevatoriai. Be to, planuojant implantaciją išrauto danties vietoje, svarbu nesuardyti šaknį supančio kaulo, kuris bus reikalingas implantui išlaikyti. Kuo daugiau kaulo liks, tuo didesnio skersmens ir ilgio implantą bus galima įsriegti. Kuo didesnis implanto paviršiaus plotas, kontaktuojantis su kaulu, tuo platesniame plote pasiskirstys kramtymo jėgos, tuo didesnę kramtymo jėgą galės atlaikyti implantą supantis kaulas, vadinasi implantas funkcionuos saugiau ir ilgiau. Todėl pati rovimo procedūra turėtų būti nukreipta kaulo išsaugojimui.

Ypač efektingas yra ultragarsinis prietaisas, pjaunantis kietuosius audinius (dantį, kaulą), bet netraumuojantis minkštųjų audinių (dantenų, kraujagyslių – nervo pluošto). Vien ultragarsinio prietaiso dėka komplikacijų po sudėtingų rovimų sumažėjo daugiau kaip du kartus. Tai ypač veiksminga priemonė neišdygusių protinių dantų rovimo metu – dantis greitai išlaisvinamas iš jį supančio kaulo nepažeidžiant traumai jautrių audinių, dėl ko gerokai sutrumpėja procedūros laikas ir komplikacijų tikimybė.

Dar labiau komplikacijų pasireiškimą mažina PRF (Platelet Rich Fibrin – trombocitais įsotinto fibrino) procedūra. Jos metu paimamas paciento kraujas (apie 10-20 ml), 10 min. centrifuguojamas ir gaunamas fibrinas, įsotintas trombocitais bei kaulo augimo faktoriais, kuris yra dedamas į žaizdą, siekiant greitesnio gijimo bei naujo kaulo formavimosi. Tai saugi procedūra, nes į paimtą kraują nededami jokie priedai. O rezultatai tokie įtikinantys, kad komplikacijų po sudėtingo protinių dantų rovimo skaičius sumažėjo iki minimumo.

 Jei tenka rauti danties šaknis dėl uždegimo ir infekcijos, dažnai stebimas šaknį supančio kaulo patirpimas, o kartais ir visos sienelės praradimas. Tokiu atveju susidariusį defektą tenka atstatyti specialiai tam sukurtu kaulo pakaitalu. Visa tai atliekama tam, kad būsimą implantą suptų kuo daugiau kaulo ir naujas dantis tarnautų kuo ilgiau.

Net ir sudėtingiausio danties rovimo metu pakanka vietinio nuskausminimo. Šiuolaikiniai anestetikai yra itin veiksmingi – pacientas paprastai nejaučia jokio skausmo. Todėl nereikia narkozės ir gulėjimo ligoninėje.
Apibendrinant reikia pasakyti, kad dantų rovimas, nors iš pirmo žvilgsnio ir atrodo rutininė procedūra, visgi reikalauja tinkamo atlikimo bei kompleksinio priemonių taikymo.

Trombocitais įsotintas fibrinas (PRF)
Išrautas dantis

Rekonstrukcinis gydymas

Išsamiau su problematika Jus supažindins ImplantVision videoprezentacija:

Rekonstrukcinis gydymas

Seniai pašalinto danties vietoje dažnai stebimas kaulo tūrio sumažėjimas dėl kaulinio audinio nykimo proceso. Tai apsunkina implanto įsriegimą į kaulą, nes implantas turės būti pasirinktas arba mažesnio skersmens, arba dalis jo paviršiaus bus nepadengta kaulu. Siekiant optimizuoti tiek implanto padėtį kaule, tiek padidinti paties implanto skersmenį, atliekame kaulo rekonstrukcinį gydymą. Tuo tikslu į trūkstamo kaulo vietą pridedama smulkinto ar vientiso (bloko) nuosavo paciento kaulo ir kaulo matricos (hidroksiapatito) mišinys bei uždengiama įvairiomis, tam tinkančiomis, membranomis, apsaugančiomis lėtai besiformuojantį kaulą nuo minkštųjų audinių greitos invazijos į jį. Tokios operacijos yra gana dažnos ir vadinamos kryptinės kaulo regeneracijos (KKR) operacijomis, t.y. kaulo augimui suteikiama norima kryptis. Kaulo regeneracija užtrunka 5 – 7 mėn.

Viršutiniame žandikaulyje esanti ertmė virš krūminių dantų, po jų praradimo pradeda didėti, o kaulas buvusių dantų vietoje – mažėti. Tada, trūkstant kaulo aukščiui implantacijai, atliekama sinuso dugno pakėlimo („sinuslifting“) operacija, kurios metu atkeliama gleivinė, išklojanti sinuso ertmę ir į susidariusią nišą pridedama aukščiau minėto kaulo mišinio, kuris ilgainiui tampa tikru kaulu. Po 6 – 9 mėn. tokioje vietoje galima implantuoti. Jei kaulo prarasta mažiau ir yra dar likęs pakankamas kaulo kiekis implantų įsitvirtinimui, „sinuslift“ operaciją galima atlikti kartu su dantų implantacijos operacija. Tokiu atveju sutaupomas laikas iki tokių implantų protezavimo.

Operacijos

Dantų implantacijos operacija paprastai yra greita ir neskausminga, trunka 30 – 45 min. Jos metu vietinėje nejautroje implantas įsriegiamas į žandikaulį prarasto danties vietoje. Pacientas operacijos metu yra sąmoningas ir gali sekti implantacijos eigą.

Po operacijos pacientui duodama implantų ir pooperacinės žaizdos priežiūros instrukcija, paskiriami medikamentai, užtikrinantys gerą savijautą.

Siūlai išimami po 7 – 10 dienų priklausomai nuo to ar implantacijos metu buvo vienmomentiškai pridėta papildomo kaulo ar ne.

Paciento tyrimas

Bendrinis tyrimas

Prieš dantų implantaciją pacientui duodame užpildyti sveikatos anketą, prašydami nurodyti vartojamus medikamentus ir esamas ligas. Dantų implantacijos operacijos pavojus padidėja dėl paciento bendros būklės, t.y. sergant širdies – kraujagyslių sistemos ligomis (širdies ritmo sutrikimai, aukštas kraujospūdis, stenokardija ir kt.), imuninės sitemos ligomis (įvairaus pobūdžio alergijos, ŽIV), psichikos ligomis. Paciento būklė operacijos metu turi būti stabili. Dantų implantacija gali būti nesėkminga, jei pacientas serga cukriniu diabetu (tik tada, kai gliukozės kiekis kraujyje nekontroliuojamas), nekontroliuojamų skydliaukės veiklos sutrikimų atvejais, vartojant bifosfonatus (medikamentus osteoporozei gydyti) ar po spindulinio gydymo galvos – kaklo srityje dėl onkologinės ligos.

 

Vietinis tyrimas

Prieš dantų implantacijos operaciją kliniškai įvertinami erdviniai žandikaulio parametrai, dantenų biotipas, fiksuotos gleivinės plotis, sąkandis, kaimyninių dantų būklė. Dantų implantacija gali būti nesėkminga, jei nustatomi nuolat pasikartojantys burnos gleivinės susirgimai, stebima prasta burnos higiena, jei nepakankamas kaulo kiekis planuojamo implanto vietoje. Tinkamai atlikus tyrimą, galima išvengti nesėkmių ar bent sumažinti jų keliamą pavojų, koreguojant trūkstamo kaulo kiekį ar prieš implantaciją atliekant periodontologinį gydymą. Diagnostinių modelių pagalba planuojama būsimo protezo vieta kitų dantų atžvilgiu. Atliekami radiologiniai tyrimai – žandikaulių panoraminė radiograma (ortopantomograma), danties radiograma. Vertinamos kaulo kokybinė ir kiekybinė charakteristikos, anatominių darinių (kaimyninių dantų, nervų – kraujagyslių pluošto, sinuso ar nosies ertmių) lokalizaciją. Kompiuterinė tomografija atliekama, siekiant patikslinti minėtų anatominių darinių lokalizaciją, suplanuoti implantų erdvinę padėtį, būsimojo protezo konstrukciją, o esant reikalui pagaminti chirurgini gidą, kurio pagalba implantai būtų įsriegiami tikslai suplanuotoje vietoje.

Garantijos dantų implantams

Dantų implantams gamintojai suteikia 10 metų ir ilgesnes garantijas.

Protezavimo darbams ant implantų Šv. Kristoforo odontologijos klinika suteikia 1 metų garantinę priežiūrą.

Implantų privalumai

Dantų implantai, įsriegti į žandikaulį, sudaro patikimą atramą protezui (vainikėliui, tilteliui, išimamam protezui). Prie implantų fiksuoti protezai yra labai stabilūs. Tai suteikia gerą estetinį rezultatą, leidžia pacientui efektyviai kramtyti, natūraliai kalbėti, jaustis patogiai ir pasitikėti savimi.

Dantų implantai, pilnai pakeisdami prarastą dantį, apsaugo kaimyninius dantis nuo jų nušlifavimo tiltiniam protezui gaminti, ypač kai jie yra sveiki.

Dantų implantai, funkcionuojantys kaule, stimuliuoja jį ir apsaugo nuo nykimo, kuris prasideda netekus dantų. Taip išsaugomas ne tik kaulas, bet išlaikoma veido forma, lūpų reljefas.

Dantų implantai puikiai tarnauja išimamų protezų (plokštelių) fiksacijai. Tam užtenka 2 – 4 implantų.

Protezai ant implantų paprastai tarnauja ilgiau, negu ant dantų, jų nereikia dažnai keisti ar taisyti, todėl ilgalaikėje perspektyvoje dantų implantacija yra patrauklesnis savo kaina ir mažiau traumuojantis gydymo būdas.

Apie implantus

Dantų implantai – tai titaniniai sraigtai, imituojantys danties šaknį ir tarnaujantys kaip atrama dirbtiniam dančiui pritvirtinti bei kramtymo funkcijai atstatyti. Įsriegus implantą, kaulas po kurio laiko priauga prie implanto paviršiaus ir sudaro tvirtą jungtį. Šis procesas vadinamas osteointegracija. Viršutiniame žandikaulyje osteointegracija užtrunka nuo 3 mėn. iki 6 mėn., apatiniame žandikaulyje ji įvyksta per 2 – 3 mėn.

Šv. Kristoforo klinikoje Vilniuje naudojame kelių sistemų implantus:

  • Biomet 3i (JAV)
  • BioHorizons (JAV)
  • Nobel Biocare (JAV)
  • C-Tech (Italija)
  • Dentaurum ortodontiniai implantai (Vokietija)

Biomet 3i implantai VilniujeNobel Biocare dantu implantaic tech implantai

Mūsų praktikoje populiariausi Biomet 3i implantai dėl savo kokybės ir kainos santykio. Ši sistema kartu su Nobel Biocare sistema patenka tarp penkių populiariausių pasaulyje implantų sistemų. Tai svarbu daug keliaujantiems ar gyvenantiems užsienyje pacientams, nes, esant reikalui, jie galės gauti tinkamą pagalbą bet kurioje pasaulio šalyje.

Color Skin

Nav Mode