Endodontija

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje atliekamas ir dantų šaknų kanalų gydymas. Jis apima danties šaknies kanalų ir kaulo apie šaknis gydymą.

Danties pulpoje yra kraujagyslės, limfagyslės, danties nervinis audinys. Kai danties vainike, šaknyje atsiranda pažeidimas (dėl gilios karieso ertmės, gilios plombos, traumos), bakterijos ir jų toksinai pasiekia pulpos audinį, ji tampa uždegiminė. Atsiranda ūminiai priepuoliniai skausmai, tačiau kartais ryškių simptomų gali ir nebūti. Tada reikalingas endodontinis gydymas tam, kad pašalintume skausmą ir užkirstume kelią bakterijų ir toksinų plitimui pro kanalus link kaulo.

Pirminio endodontinio gydymo metu chemomechaniškai valomi bei plombuojami dantų šaknų kanalai. Tai reikalauja daug kantrybės ir kruopštumo. Užplombavus kanalus, dantis ruošiamas tolesniam gydymui: atliekama danties vainiko restauracija plombine medžiaga ar kultiniu kaištiniu įklotu ir vėliau – protezuojamas.

Antrinio endodontinio gydymo (danties šaknų kanalų pergydymo) metu dėl prieš tai kažkada buvusio nesėkmingo kanalų gydymo pakartotinai valomas senas dantų šaknų kanalų užpildas, kanalai plombuojami iš naujo. Per buvusius pralaidžius kanalų užpildus į alveolinį kaulą patekę toksinai sukelia kaulo aplink danties šaknies viršūnes pažeidimus, dažnai ir lėtinį skausmą. Antrinio endodontinio gydymo tikslas – gydyti uždegimą alveolinio kaulo audiniuose ir išsaugoti dantį. Šio gydymo sėkmė ne visada būna ilgalaikė ir tvari.

Laiku nesugydžius dantų šaknų kanalų, dantis gali būti pažeidžiamas negrįžtamai ir tokį dantį tenka rauti. Tam, kad atstatytume prarastą dantį ir grąžintume pilnavertį kramtymą bei estetiką, reikia atlikti danties implantavimą arba gretimų dantų protezavimą.

Color Skin

Nav Mode