Estetinis dantų plombavimas

Paciento ištyrimas

Šiuo metu odontologija vis dažniau yra traktuojama kaip siaura medicinos sritis ir vis labiau orientuota į estetiką. Dažnas pacientas kreipiasi į odontologą norėdamas užplombuoti pažeistą dantį ar atstatyti gražią šypseną. Tačiau burnos ertmė yra neatsiejama viso organizmo dalis ir būtent gydytojai odontologai pirmieji gali diagnozuoti daugelį organizmo ligų, kurios pradinėse stadijose pasireiškia būtent burnos ertmėje. Atidžiai apžiūrėjus burnos ertmę ir nuodugniai apklausiant pacientą galima nustatyti virškinimo trakto, autoimuninius susirgimus, cukrinį diabetą, onkologines ligas ir t.t. Mūsų gydytojai ne tik nuodugniai ištirs dantų, gleivinės ar dantų defektus – pastebėję būdingus simptomus nukreips konsultuotis pas reikiamus specialistus.

Eduonis (kariesas) labiausiai paplitęs dantų susirgimas. Tačiau gali būti ir nekarioziniai dantų kietųjų audinių pažeidimai, tokie kaip erozija, abrazija, fluorozė, hipoplazija ir kt. Mūsų odontologai nustatys dantų pažeidimą ir išaiškins jo kilmę, taip pat parinks tinkamą danties pažeistų audinių atstatymą bei aptars kaip ateityje išvengti šio susirgimo.

Estetinis plombavimas

Mūsų klinikoje taip pat atliekamas estetinis dantų plombavimas. Aukštos kokybės šviesoje kietėjančiomis plombinėmis medžiagomis atstatomi ne tik pažeisti dantų audiniai, bet ir atkuriama danties forma, funkcija, spalva bei skaidrumas. Šiuolaikinės estetiniam plombavimui skirtos plombos pasižymi „chameleono“ efektu, t.y. laužia šviesos spindulius panašiai kaip danties audiniai, todėl restauracijos tampa nematomos.

O naujos kartos surišimo sistemos dėka, plombos „sukibimas“ su danties audiniais yra ypač stiprus. Tai leidžia maksimaliai taupyti danties audinius – nereikia papildomai šlifuoti danties audinių, didinant plombos surišimo plotą ar daryti papildomus plombos užsilaikymo plotus.

Estetinio plombavimo metu plomba galima padengti visą lūpinį danties paviršių. Toks plombavimas vadinamas veneringu. Jis ypač tinkamas, jei pažeistas, dėmėtas ar pigmentuotas visas matomas danties paviršius, kurio neįmanoma išbalinti.

Jei pacientas pageidauja baltesnių dantų, rekomenduojame prieš plombuojant dantis išbalinti. Tuomet, praėjus 2 savaitėms, kai stabilizuojasi danties spalva, dantys yra plombuojami.

Siekiant maksimaliai gero rezultato, svarbu ne tik plombos kokybė, gydytojo profesionalumas, bet ir paciento rūpinimasis atliktomis restauracijomis.

  1. Prieš plombuojant dantis dantenos turi būti sveikos, todėl būtina atlikti profesionalią burnos higieną.
  2. Po plombavimo 12 valandų negalima vartoti dažančių maisto produktų bei gėrimų (tokių kaip kava, arbata, raudonas vynas, kario prieskoniai, uogienės ir kt.).
  3. Dantims valyti būtina naudoti minkštą dantų šepetėlį ir mažai abrazyvinų medžiagų turinčią dantų pastą.
  4. 2 kartus per metus reikia atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
  5. Kartą per metus atvykti pas savo odontologą kontrolei ir, esant reikalui, papildomai poliruoti plombas.

Color Skin

Nav Mode