DANTŲ PROFILAKTIKA SILANTAIS - Šv. Kristoforo Odontologijos Klinika
dantu dengimas silantais

DANTŲ PROFILAKTIKA SILANTAIS

Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria yra užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės. Silantais yra dengiami tik sveiki nuolatiniai dantys.

REGISTRACIJA KITOS PASLAUGOS

Dantų dengimo silantais procedūra padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies.  Padengus dantis silantais, ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja net 80-90 procentų. Paprastai procedūra yra atliekama 6-14 metų vaikams, tačiau toks sprendimas labiausiai pasiteisina tuomet, jei silantais dengiami vos tik išdygę nuolatiniai krūminiai dantys.

Paslaugų kainos

 • Dantų vagelių hermetizavimas silantais (1 danties)
  20 €

Paslaugą atliekantys specialistai

Kas yra silantas?

-Tai yra skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos sveikų nuolatinių dantų vagelės.

-Procedūra atliekama 6-14 metų vaikams, tačiau yra efektyviausia, jeigu silantais dengiami ką tik išdygę nuolatiniai krūminiai dantys.

-Dantis sustiprinti taip pat padeda silantuose esantis fluoras.

Koks yra silantų poveikis?

Krūminiai dantys formuojasi maždaug metus. Silantuose esantis fluoras taip sustiprina dantis, kad ėduonis praktiškai nepažeidžia dantų. Lietuvoje atlikti tyrimai parodė, kad beveik septyniasdešimt procentų 7-8 metų vaikų dantys jau yra pažeisti ėduonies, tad silantai gali būti tikrai puikia išeitimi.

Kaip yra atliekama ši procedūra?

Dažnai keliamas klausimas, ar dantų dengimas silantais yra skausminga procedūra, tad skubame atsakyti, kad tikrai ne. Dantys nėra gręžiami: nuvalomas jų paviršius, kuris yra apdorojamas specialiu skysčiu, ir tuomet dantys yra padengiami silantais. Tam yra naudojamas labai mažas šepetėlis arba specialus švirkštas.

Kokia yra silantų priežiūra?

Po to, kai dantys bus padengti silantais, svarbu po trijų mėnesių apsilankyti pas odontologą. Šio vizito metu bus įvertinama silantų būklė – jei bus pastebima iškritusių silantų, procedūra bus atliekama pakartotinai. Vėliau silantų būklė bus vertinama kas kartą, kai bus apsilankoma pas odontologą. Nors kartais manoma, kad silantais padengtus dantis bus galima valyti rečiau, tačiau tai nėra tiesa.  Jei dantys nėra tinkamai prižiūrimi, rūgštys gali „sugraužti“ ne tik dantis, bet ir silantus.

Taigi, kai kitą kartą su vaiku lankysitės pas odontologą, pasidomėkite šia procedūra – ji gali padėti išvengti įvairių dantų gedimų, tad apsilankymas pas odontologą tikrai nebebus toks gąsdinantis, o ir kaina nėra milžiniška.

 • Dantų vagelių hermetizavimas silantais (1 danties)
  20 €
 • Specialūs pasiūlymai

  Peržiūrėkite mūsų specialius pasiūlymus Jums.
  DAUGIAU
 • Gydymas taikant sedaciją

  Dantų gydymas sedacijoje taikomas siekiant įveikti nerimą, baimės jausmą vaikams ir suaugusiems. Sedacija gali būti naudojama visoms procedūroms – tiek chirurginėms, tokioms kaip dantų implantacija, tiek paprastesnėms – dantų gydymui jei pacientas negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje, turi stiprų pykinimo ar springimo jausmą, labai bijo skausmo ar turi itin jautrius dantis.
  DAUGIAU

Kitos vaikų dantų gydymo paslaugos

 • Pasirūpinkite savo dantimis jau dabar!

  Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai ir mes jums patarsime koks pasirinkimas Jums tinka geriausiai.

 • REGISTRACIJA

Susiję straipsniai

 • Vaikų dantų priežiūra

  Vaikų dantų priežiūra

  Kai vaikui skauda dantis, jis tampa irzlus, mažai valgo, neužmiega naktimis, tad tėveliams tai tampa tikru iššūkiu. Kad taip nenutiktų, ir visi galėtumėte ramiai miegoti, svarbu pasirūpinti tinkama…Plačiau

 • 10 produktų sveikiems dantims

  10 produktų sveikiems dantims

  Norintys turėti sveikus dantis turėtų nepamiršti pasirūpinti tinkama dantų priežiūra ir reguliariai lankytis odontologijos klinikoje. Svarbu ir tai, kokius maisto produktus valgote – vertėtų…Plačiau

Kitos paslaugos