Sinuso dugno pakėlimas – tai operacija, kurios metu padidinamas žandikaulio keteros aukštis, į sinuso dugną tarp sinuso gleivinės ir kaulo sienelės pridedant dirbtinio kaulo. Šitaip sukuriamas dantų implantams reikalingas kaulo aukštis.

Norint įsriegti implantą viršutiniame žandikaulyje kartais pritrūksta kaulo aukščio krūminių ir prieš krūminių viršutinio žandikaulio dantų srityse dėl žemos sinuso padėties. Sinusas – tai su nosimi susisiekianti oringa ertmė kaule, esanti virš dantų šaknų, žemiau akiduobių, kurią dengia gleivinė.
Taip gali atsitikti dėl kaulo atrofijos netekus dantų, o kartais nulemia individuali žmogaus anatomija. Tad sinuso dugno pakėlimo procedūra gali būti reikalinga tiek jaunam, tiek vyresniam pacientui. Šiai problemai spręsti atliekama viršutinio žandikaulio ančio (sinuso) dugno pakėlimo operacija.

 

Ar sinuso dugno pakėlimo operacija skausminga?
Operacija atliekama taikant vietinę nejautrą ir užtrunka apie 1 valandą. Operacijos metu pacientas nejaučia jokio skausmo. Po operacijos praeinant nuskausminamųjų vaistų poveikiui, operuotoje srityje pradedamas jausti maudimas, tačiau jis yra nesunkiai numalšinamas vaistais nuo uždegimo.

Kaip elgtis po sinuso pakėlimo operacijos?
Šiuolaikinės kaulo priauginimo procedūros labai sėkmingos, bet būtina viena sąlyga – elementarus paciento organizmo gebėjimas gyti, kurį lemia bendra organizmo sveikata. Po chirurginių procedūrų, kurios atliekamos mūsų klinikoje, pacientams duodame elgesio atmintines: kaip reikėtų prižiūrėti burnos ertmę, maitintis, kokie reiškiniai po procedūros yra normalūs, o dėl kokių priežasčių reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.
Po sinuso pakėlimo operacijos patariame tą pačią dieną nevartoti karšto maisto ar gėrimų, nesportuoti, savaitę nedirbti fizinio darbo pasilenkus, nepūsti pro nosį. Po sinuso dugno pakėlimo operacijos rūkymas ypatingai pavojingas! Jis kenkia ne tik tinkamai žaizdos gijimui, bet ir kaulo integracijai.