Niekas neplanuoja prarasti dantų. Bet jei nebeįmanoma jų išsaugoti ir tenka pašalinti, atkurti dantis norisi greitai ir ilgam.

Kai žmogaus burnoje trūksta vieno danties šią problemą galima išspręsti dviem būdais: dantų tiltas arba vieno danties implantacija.

Atkūrimas dedant dantų tiltą

Visiems gerai žinomas dantų atkūrimo būdas – dantų tiltelio tvirtinimas prie gretimų dantų turi daugiau trūkumų, kadangi pasirinkus dantų tiltelį, tenka paaukoti tiek šalia esančius sveikus dantis.

Prie greta esančių dantų pritvirtinti tiltai – daugiau estetinis sprendimas, kuris leidžia atkurti prarastų dantų karūnėles, bet ne jų šaknis. Žandikaulis, negaudamas apkrovos kramtymo metu, palaipsniui ima nykti. Sunykęs žandikaulis skatina greta esančių dantų nestabilumą, tampa nestabilus ir ant jų pritvirtintas tiltas. O taip pat ir nušlifuoti dantys ilgainiui gali pradėti gesti, nes po tilteliu kaupiasi bakterijos ir maisto likučiai. Tiltai tarnauja tik apie 10-15 metų. Tai reiškia, jog gresia dar dviejų dantų netekimas.

Dantų atkūrimas implantais

Tai kur kas pažangesnis būdas leidžiantis išsaugoti gretimus dantis nepažeistus ir stabdyti žandikaulio kaulo „tirpimą“.  Mes rekomenduojame prarastus dantis atkurti implantais, nes:

  • Išsaugomi gretimai esantys sveiki dantys, kadangi implantui nereikia papildomos atramos.
  • Implantacijos metu atstatoma ne tik danties karūnėlė, bet ir jo šaknis. Dėl natūralios žandikaulio apkrovos ir nuolatinio raumenų darbo kramtant maistą kaulas apsaugomas nuo nykimo, o veido forma nuo priešlaikinio senėjimo.
  • Implantai ir vainikėliai tvirtinami ant jų yra gaminami iš itin patvarių ir natūraliai atrodančių medžiagų, tad nejausite diskomforto nei valgant kietesnį maistą, nei šypsantis ar bendraujant.
  • Naudojant kokybiškus implantus atkurti nauji dantys atrodo ir yra jaučiami tarsi natūralūs dantys, tinkamai prižiūrint burnos ertmę paprastai tarnauja visą žmogaus gyvenimą.

Primename, kad reikia atkurti net ir vieną prarastą dantį. Laiku neatstačius trūkstamo danties gretimi dantys pasislenka į pašalinto danties vietą