Profesionali burnos ertmės higiena

Šiandieninėje visuomenėje gražūs ir sveiki dantys, gaivus burnos kvapas yra vienas iš svarbiausių gero įvaizdžio elementų. Tinkama individuali bei profesionali burnos ertmės higiena – tai žmogaus burnos sveikatos pagrindas.

Profesionali burnos ertmės higiena – tai viena iš ėduonies, dantenų bei periodonto ligų profilaktikos priemonių. Šias ligas sukelia minkštasis bei kietasis bakterinis apnašas – dantų akmenys.

Profesionalios burnos ertmės higienos procedūros metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (fluoro) aplikacijos, pacientai mokomi asmens burnos ertmės higienos.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 6 mėn. – priklausomai nuo individualios burnos higienos įgūdžių bei polinkio kauptis akmenims. Esant pažengusiai periodonto patologijai, kas 3 – 4 mėn. Tačiau net ir nesant plika akimi matomų akmenų, profilaktinę burnos higieną rekomenduojama atlikti 1 kartą per metus.

Jei atsirado nemalonus burnos kvapas, dantenų kraujavimas, skausmas, patamsėję dantys bei tarpdančiai – vadinasi pats laikas atlikti profesionalią burnos higieną. Be to, ši procedūra būtina prieš atliekant dantų implantaciją, protezavimą, dantų šaknų kanalų gydymą bei dantų balinimą, siekiant maksimaliai gerų ilgalaikių rezultatų.

Burnos higienistas pašalins kietąsias ir minkštąsias apnašas, esančias virš ir po dantenom. Jums pageidaujant atliks vietinę nejautrą, kad procedūros metu puikiai jaustumėtės. Akmenims šalinti naudojami specialūs rankiniai instrumentai bei ultragarsinis skaleris. Pigmentinis apnašas, susidaręs nuo kavos, arbatos, rūkymo ir kt. efektyviai pašalinamas naudojant AIR – FLOW sistemą (kalcio karbonato milteliai su stipria vandens ir suspausto oro srove). Baigiant procedūrą dantys ir plombos nupoliruojami specialia pasta bei šepetėliu, t.p. atliekama fluoro lako ar kita dantų jautrumą bei uždegimą mažinanti aplikacija.

Ant lygaus danties paviršiaus lėčiau ir mažiau kaupiasi apnašos. Po procedūros pastebimai greitai išnyksta dantenų uždegimas, užkertamas kelias išsivystyti periodontitui – būklei, kai tarp danties ir kaulo atsiranda kišenė, nyksta dantį supantis kaulas – galiausiai dantys pradeda klibėti ir juos tenka šalinti arba jie iškrenta patys. Periodonto ligos siejamos su širdies bei kraujagyslių patologija ir kitomis sisteminėmis ligomis.

Mūsų klinikoje burnos higienistas išmokys jus individualios burnos higienos, patars kaip iš gausybės priemonių išsirinkti tinkančias būtent Jums, kad išvengtumėte varginančių dantų ir dantenų problemų.

Jei norite ne tik sveikų, bet ir baltų dantų, musų higienistė jūsų svajonę pavers realybe vos per dvi valandas specialia balinimo sistema BT COOL.

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje dirba burnos higienistės Milda Misiūnaitė ir Vaiva Prodan.

Procedūros lazeriu

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje procedūros atliekamos ir moderniu AMD lazeriu.

Dantų balinimas

Balinant dantis lazeriu pasiekiamas giluminis balinimo efektas. Lazerio veikimo metodas pagrįstas moksliniais tyrimais, balinimo procedūros metu išgaunant greitą ir ženklų efektą.  Dantų balinimas lazeriu yra saugi procedūra, kurios metu specialaus balinimo geliu ir lazerio šviesos dėka dantys maksimaliai išbalinami.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad balinimas lazeriu dantims nekenkia, nes balinimo priemonių rūgštingumo lygis (pH) yra neutralus.  Klinikiniai tyrimai parodė, kad dantų balinimas nekeičia danties emalio struktūros.

Dantenų vagelės dekontaminacija (bakterijų nukenksminimas)

Procedūra rekomenduojama prieš atliekant profesionalią burnos higieną. Ši procedūra yra skirta sunaikinti periodonto ligas sukeliančias bakterijas dantenų vagelėje.

Lazerio spindulys turi gydomąjį ir profilaktinį poveikį. Jis efektyviai naikina mikroorganizmus, apsaugo nuo infekcijos, skatina audinių regeneraciją, žaizdų gijimą.

Dantų balinimas BT cool balinimo lempa

BT cool balinimo lempa – tai greita ir saugi kabinetinio dantų balinimo sistema. Procedūra trunka 1 – 2 val., todėl tai puikus būdas susigrąžinti gražią šypseną be ilgų ir varginančių procedūrų.

Dantų jautrumas po balinimo su šia sistema yra mažesnis ir trumpalaikis nei balinant kapomis namuose. 1 savaitę prieš šią procedūrą reikėtų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.

Prieš balinimą dantys nuvalomi specialia pasta bei šepetėliu, kad neliktų jokio minkšto apnašo. Dedama apsauga ant dantenų ir tepamas balinimo mišinys (40% karbamido peroksidas). Tada šviečiama BT cool diodine lempa. Pasibaigus balinimo ciklui, nuvaloma pasta bei dantenų apsauga, dantys nuplaunami vandeniu. Pacientui duodamos tolimesnės rekomendacijos, kad dantys kuo ilgiau išliktų balti ir gražūs.

Dantų balinimas mūsų klinikoje taip pat atliekamas ir lazeriu.

„Air–flow“ metodas

„Air flow“ – tai puikus metodas pašalinti nuo dantų ir tarpdančių vyno, kavos, tabako, arbatos apnašas. Mūsų klinikoje kartu su „Air flow“ naudojami kalcio karbonato milteliai (perlai) neerzina gleivines ir yra mažiau abrazyvūs nei sodos milteliai.

Atgaunamas natūralus dantų baltumas. Po šios procedūros dantys atrodo tarsi švelniai išbalinti.

Color Skin

Nav Mode