Bruksizmo gydymas

Nekalenkite dantimis

Susigrąžinkite ramų miegą

Išvenkite komplikacijų ateityje

Ramus miegas

Bruksizmas – tai nevalingas spazminis dantų griežimas ar suspaudimas.

Psichologinės priežastys

Bruksizmas gali būti sukeltas psichologinių priežasčių. Tokiu atveju reikėtų mažinti streso lygį, daugiau miegoti.

Naktinės kapos

Naktiniam bruksizmui gydyti yra gaminamos specialios kietos kapos. Jos neleidžia kontaktuoti dantims, apsaugo juos nuo patologinio nusidėvėjimo.

Nekokybiški protezai

Kartais bruksizmą lemia nekokybiški protezai ar plombos. Tokiu atveju reikalingas protezavimas, plombų prišlifavimas ar pakeitimas

Geresnis poilsis miegant

Su kapomis žmonės geriau išsimiega, mažiau jaučiasi pavargę.

burksizmo gydymas kapomis

Kainos

Dantų tiesinimas kapomis Nuo 100€

Konsultacijos dėl gydymo

Gydytojo odontologo specialisto konsultacija

30€

Gydymo plano sudarymas, jei gydysitės kitoje klinikoje

50€

Radiologiniai tyrimai

Danties radiograma (skaitmeninė)

10 €

Žandikaulių panoraminė radiograma (skaitmeninė)

20-30 €

Kompiuterinė tomografija (priklausomai nuo jos apimties/ dydžio)

30-85 €

Vienkartinių priemonių rinkinys*

5€

*Mokestis taikomas kiekvieno vizito metu

Dieninis ir naktinis bruksizmas

Bruksizmas skirstomas į dieninį ir naktinį. Dieninio bruksizmo pacientai beveik nepastebi. Toks bruksizmas pasireiškia stipriu sukandimu stresinėje situacijoje (angl. clenching). Taip įvyksta emocinė iškrova. Naktinis bruksizmas dažniausiai pasireiškia dantų griežimu. Dauguma žmonių patys net neįtaria, kad griežia dantimis. Tai jiems pasako lovos partneriai arba gydytojai odontologai, pastebėję burnoje bruksizmui būdingus kietųjų bei minkštųjų audinių pokyčius: dantų įspaudus liežuvyje ir skruostuose, nudilusius krūminių dantų kauburus (duobelės kramtomuosiuose paviršiuose), V formos dantų  kaklelių pažeidimus, papildomas kaulo keteras krūminių dantų srityje, ilčių nudilimą, hipertrofavusius kramtomuosius raumenis, apatinio žandikaulio smilkininio sąnario traškesį ir kt.

Kapos

Specialios kietos kapos nuo bruksizmo neleidžia kontaktuoti dantims, apsaugo juos nuo patologinio nusidėvėjimo. Kapos gaminamos taip, kad atkartotų natūralių dantų išvedimo kelius, todėl pacientai jas gerai toleruoja ir lengvai su jomis užmiega.

Gydytojai

Gydytoja odontologė Eglė Politaitė

Eglė Gorienė

Gydytoja odontologė

Justina Abromavičiūtė

Justina Abromavičiūtė-Jodzevičė

Gydytoja odontologė

Gydytoja odontologė Olga Siniakova

Olga Siniakova

Gydytoja odontologė

Vaikų odontologė Giedrė Gumbelevičienė

Giedrė Gumbelevičienė

Gydytoja odontologė

Klauskite drąsiai

  • Būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, gydyti ėduonies pažeistus dantis. Jeigu dantis labai stipriai pažeistas, rekomenduojama jį protezuoti laikinu vainikėliu, kuris po ortodontinio gydymo bus pakeistas nuolatine restauracija.
  • Puiki burnos higiena turi būti užtikrinama ne tik ortodontinio gydymo metu, bet ir prieš jį. Rekomenduojama apsilankyti pas burnos higienistą, kuris ne tik atlieka profesionalią burnos higieną, bet ir moko, kaip kasdien taisyklingai prižiūrėti dantis.

Užsidėjus naujas kapas, pirmąsias kelias dienas gali būti jaučiamas trumpalaikis diskomfortas, dantų jautrumas, maudžiantis skausmas.

Ortodontinis gydymas skaidriomis kapomis gali būti taikomas vaikams nuo 12-13 metų (kai visus pieninius dantis pakeičia nuolatiniai) bei bet kurio amžiaus suaugusiesiems.