Kaip alkoholio vartojimas kenkia jūsų burnos sveikatai?

Tikriausiai jau žinote, kad piktnaudžiavimas alkoholiu yra žalingas mūsų organizmui. Įdomu pasigilinti, kaip jis kenkia burnos sveikatai? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pristatys pagrindinius pavojus, kuriuos mūsų burnos ertmei sukelia besaikis alkoholio vartojimas.

Pavojai

1. Didelis cukraus kiekis

Daugelyje alkoholinių gėrimų, yra didelis cukraus kiekis. Burnoje esančios bakterijos minta tuo cukrumi ir gamina rūgštis, kurios ardo dantų emalį.

2. Burnos sausumas

Alkoholiniai gėrimai sausina burną, o kai sumažėja seilių, padidėja dantų ėduonies rizika. Taip yra todėl, nes seilės padeda nuplauti blogąsias bakterijas bei maisto likučius. Kai burna sausa, bakterijos prilimpa prie dantų bei emalio ir didina dantų ėduonies riziką.

3. Dėmės ant dantų

Tamsesnių atspalvių alkoholiniai gėrimai, pavyzdžiui, raudonas vynas gali nudažyti dantis.

4. Dantų griežimas

Kai vartojamas kofeinas arba alkoholis, pasireiškia dažnesnis dantų griežimas, kitaip dar vadinamas bruksizmu. Jis kenkia dantims, nes dėl dažno griežimo jie nusidėvi bei padidėja dantenų jautrumas.

Apie dantų griežimą daugiau galite skaityti čia.

Patarimai

1. Stenkitės išvengti burnos bakterijų

Bakterijos gyvena dantų apnašose. Jas panaikinti galite laikydamiesi tinkamos burnos higienos. Plaukite dantis du kartus per dieną, bent po dvi minutes. Jeigu turite galimybę, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį, nes jis nuvalo daugiau apnašų, nei rankinis šepetėlis. Taip pat, nepamirškite naudoti dantų siūlo, nes jis pasiekia siauras vietas, kurių nenuvalo šepetėlis. Galite įsigyti ir liežuvio valiklį, kuris suteiks papildomą burnos ertmės apsaugą. O dantų pasta su fluoru gali apsaugoti ir sustiprinti danties emalį.

2. Palaikykite burnoje hidrataciją

Išgėrę alkoholinį gėrimą, nepamirškite išgerti ir stiklinės vandens. Taip pat, galite kramtyti becukrę gumą, nes ji skatina seilių gamybą. Labai svarbu nepamiršti užkandžiauti, nes kramtymas išskiria seiles. Tačiau venkite maisto produktų, kurie sudaryti iš tuščių angliavandenių bei pridėtinio cukraus.

3. Vartokite saikingai

Daugiau išgerti yra labai lengva. Nusistatykite savo gėrimų limitą ir laikykitės jo. Jeigu pastebite, kad burna labai išdžiuvusi, geriausia yra daugiau negerti. Ir stenkitės nesuvartoti visų gėrimų iškart, padarykite trumpas pertraukas. Stenkitės rinktis mažiau cukraus turinčius gėrimus.

Alkoholis ir dantų implantai

Ar žinojote, kad dantų implantai yra labiausiai pažeidžiami per pirmasias 72 val. po jų įdėjimo? Alkoholis bei rūkymas yra žalingi įpročiai, kurie gali paveikti gijimo procesą ir jį sulėtinti arba net paskatinti implanto atmetimą.

Po dantų implantacijos gydytojas dažniausiai skiria vaistų nuo skausmo. O alkoholio ir vaistų nuo skausmo vartojimas yra labai pavojingas paciento sveikatai.

Kiti pavojai
  • Alkoholio vartojimas turint implantus gali paskatinti dantenų jautrumą ir skausmą, nes išsiplečia dantenų kapiliarai.
  • Avaskularinė nekrozė. Tai netipinė dantų implantacijos komplikacija, kai yra užblokuojamos kraujagyslės, kurios perneša į žandikaulį svarbiausias maistines medžiagas. Besaikis alkoholio vartojimas padidina šios komplikacijos tikimybę, nes padidėja riebalų kiekis kraujyje.
Patarimai

Kai įsidedate dantų implantus, stenkitės, kiek galima labiau apriboti alkoholio vartojimą. Taip pat, laikykitės tinkamos burnos higienos taisyklių, nes implantai yra lyg jūsų natūralūs dantys.

Nepamirškite reguliariai lankytis pas odontologą, nes tik jis apžiūrėjęs jūsų implantus galės pastebėti galimas problemas ir užkirsti joms laiku kelią.

Taigi, akivaizdu, kad besaikis alkoholio vartojimas ypatingai kenkia jūsų burnos ertmės sveikatai. Be abejo, saikingai jį vartojant neturėtumėte sukelti organizmui žalos. Tačiau svarbiausia nepamiršti ir reguliariai lankytis pas odontologą, kuris padės išvengti burnos sveikatos problemų.

Panašus straipsniai