Ar įvairios pastilės ir kramotmoji guma gali ilgam panaikinti blogą burnos kvapą?

Dauguma mėtinių tablečių, purškiklių ir kramtomų gumų poveikis dažnai būna per silpnas ir nesugeba panaikinti blogo burnos kvapo. Tokios priemonės paprasčiausiai pridengia kvapą ne ilgiau kaip 1–2 valandoms ir kovoja ne su priežastimi, o su pasekme.

Sklindančio iš burnos nemalonaus kvapo priežastis dažniausiai būna dantenų uždegimas (gingivitas), apydančio ligos (periodontitas), šuo atveju reikėtų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Gali būti ėduonies pažeisti dantys, tada išeitis – kariozinių dantų gydymas. Maisto likučių susikaupimas burnoje (dažniausiai tarpdančiuose, ant liežuvio) tuomet svarbu gera individuali burnos higiena. Retai suprantame, kad taisyklinga burnos ertmės higiena ne tik dantų šepetėlis su pasta, bet ir dantų siūlas (flosas), tarpdančių šepetėliai, liežuvio valiklis.

Rečiau nemalonų burnos kvapą sukelia virškinimo trakto ir viršutinių kvėpavimo takų ligos, diabetas, inkstų sutrikimas, burnos sausumas (kserostomia), griežta ilgalaikė dieta, rūkymas.

Taigi pirmiausia reikėtų kreiptis į odontologą. Jei, pašalinus visas galimas priežastis, blogas kvapas iš burnos toliau sklis, odontologas nukreips jus pas atitinkamą specialistą.

Kam yra naudojama bruksizmo kapa?

Bruksizmo kapa yra profilaktinė priemonė, sauganti Jūsų dantis nuo dantų griežimo metu patiriamos apkrovos.

Didžioji dalis žmonių griežia dantimis patys net nežinodami apie tai. Tokiems pacientams dantys „nusidėvi“ labiau nei įprastai tokio amžiaus žmonėms, gali atsirasti plėštiniai emalio defektai, sukeliantys padidėjusį danties jautrumą.

Kiek laiko užtrunka danties protezavimas?

Protezuojant Jums reikės 3 vizitų:

  1. Pirmojo vizito metu yra nušlifuojamas dantis ir nuimamas atspaudas, kuris yra atiduodamas į dantų technikų laboratoriją vainikėlio gamybai.
  2. Antras vizitas – pamatavimas.
  3. Trečio vizito metu vainikėlis užcementuojamas.

Iš viso danties protezavimas paprastai užtrunka 10 – 14 dienų.

Ar galima gydyti dantis sergant lūpų pūsleline (herpesu)?

Sergant ūmine infekcine liga, planinis dantų gydymas ir protezavimas nerekomenduotinas, o chirurginis gydymas gali baigtis komplikacijomis, todėl susirgus kreipkitės į savo gydytoją dėl vizito perkėlimo. Be abejo, esant ūminiam skausmui – pacientai gydomi.

Kokius pakitimus burnos ertmėje įtakoja cukrinis diabetas?

Sergančiųjų cukriniu diabetu audiniai netenka daug skysčių, pakinta audinių reakcija į tam tikrus dirgiklius, sumažėja atsparumas infekcijai, blogėja pažeistų audinių gijimas. Tokių pacientų burnos gleivinė būna paraudusi, paburkusi, lengvai pažeidžiama, gleivinėje atsiranda erozijų. Progresuojant gleivinės uždegimui, išsivysto periodontitas, kai pažeidžiami periodonto audiniai, vystosi alveolinio kaulo rezorbcija, dantys tampa paslankūs, padidėja jų jautrumas, periodonto kišenėse formuojasi pūliniai dariniai.

Sergant dekompensuota diabeto forma, burnos gleivinėje gali atsirasti opų. Visi šie burnos pažeidimai labai sunkiai gyja.

Tačiau tyrimai parodė, kad gerai kontroliuojamas diabetas nepadidina rizikos susirgti periodonto ligomis. Todėl ypač svarbus paciento, jį gydančio gydytojo ir odontologo bendradarbiavimas.

Kokias garantijas taikote už suteiktas paslaugas?

Šiuo metu Lietuvos Respublikoje garantijų teikimas už odontologo paslaugas nėra reglamentuotas įstatymiškai. Mes naudojame tik ES leidžiamas medžiagas bei šiuolaikines technologijas ir teikiame kokybiškas paslaugas. Tačiau žmogaus organizmą veikia daugybė faktorių. Be to, mes negalime kontroliuoti, kaip pacientas elgsis išėjęs iš odontogijos kabineto, ar laikysis gydytojo nurodymų.

Bet mes visuomet geranoriškai siekiame glaudaus paciento ir gydytojo odontologo bendradarbiavimo, kad mūsų pacientai liktų patenkinti gydymo rezultatais.

Kas yra dantų silantai?

Silantai – tai dantų vageles ir duobeles hermetizuojančios medžiagos, skirtos šių sričių ėduonies profilaktikai. Tai plastiška medžiaga, kurios pagrindą sudaro skysta kompozicinė derva savo sudėtyje turinti fluoro.

Kaip silantai apsaugo dantis?

Dantų vagelių ir duobelių ėduonis sudaro 2/3 visų ėduonies atvejų vaikų tarpe. Šiose anatominėse struktūrose kaupiasi daugiausiai apnašo, kurį išvalyti yra sunku, o kartais ir neįmanoma (kai vagelės plotis yra siauresnis už dantų šepetėlio šerelio storį). Be to, dantims išdygus, vagelės nėra visiškai mineralizuotos, lengvai pažeidžiamos ėduonies.

Silantai mechniškai uždaro dantų vageles, neleisdami apnašui į jas patekti. Be to, jų sudėtyje esantis fluoras pagreitina emalio mineralizaciją.

Silantais dantis rekomenduojama dengti kuo anksčiau (kai tik dantys išdygsta). Dengiamos tik ėduonies nepažeistos dantų vagelės ir duobelės.

Ar dantenų ligos taip pat turi tokią įtaką širdies ligoms kaip pvz. rūkymas?

Dantenų ligos dažniausiai yra lėtinės. Į pradinius jų simptomus, tokius kaip dantenų kraujavimas, dažnas pacientas nekreipia dėmesio ir nesikreipia į odontologą. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad bakterijos, sukeliančios dantenų ir periodonto ligas gali patekti į kraujotaką ir padidinti kraujo krešėjimą. Atlikti tyrimai su triušiais parodė, kad padidėjus kraujo krešėjimui, sulėtėja kraujotaka arterijose, o tai sumažina širdies aprūpinimą deguonimi. Taigi, studijos įrodė, kad dantenų ligos padvigubina riziką mirti nuo širdies ligų.

Color Skin

Nav Mode