Vaikų dantų gydymas su sedacija (narkoze) - Kristoforo klinika
vaiku-dantu-gydymas-su-sedacija-600x400

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS TAIKANT SEDACIJĄ

Dažnai su gydytojų odontologų baime susiduria mūsų mažieji pacientai, kurių dantukų gydymas dažnai būna komplikuotas dėl baimės, negalėjimo ilgai išsėdėti kėdėje, bei kitų faktorių. Visais šiais atvejais gelbsti vaikų dantų gydymas taikant sedaciją.

Sedacija atliekama pacientams be gretutinių ligų.

REGISTRACIJA KITOS PASLAUGOS

Mūsų klinikoje yra atliekama 2 rūšių sedacija:
• Peroralinė
• Intraveninė
Peroralinė sedacija yra negili: pacientas būna mieguistas, vangus, į klausimus atsako, bet kalba būna nerišli. Pacientas išgeria tabletę arba sirupą, parinkus jam tinkamą dozę. Po 20 min., suveikus medikamentui, pradedame darbą. Bet jei poveikis nepakankamas, tuomet taikome ir intraveninę sedaciją.

Paslaugą atliekantys specialistai

Sedacija – tai nuskausminimas tam tikrais vaistais. Tai nėra pavojinga sveikatai. Šiuolaikiniai medikamentai, naudojami anestezijai, iš organizmo pasišalina taip greitai, jog žmogus prabunda beveik iškart po dantų gydymo. Tokį būdą renkasi žmonės, kurie bijo skausmo arba paties fakto, kad  bus gydomi jų dantys. Dažniausi pacientai gydomi sedacijoje vis gi yra vaikai, kuriems sunku išsėdėti odontologo kėdėje arba itin bijo dantukų taisymo ir net neleidžia gydytojai jų apžiūrėti.

Tai yra saugi procedūra, atliekama gyd. anesteziologo-reanimatologo, jos metu specialiais medikamentais sukeliama miego būsena. Prieš sedaciją pacientą visuomet apžiūri gydytojas anesteziologas, užmezga ryšį, nuramina jei pacientas baiminasi procedūros. Aptaria su tėvais sedacijos planą ir atsako į rūpimus klausimus. Pacientas pasirenka medikamento formą: tabletinę ar sirupinę. Išgėrus vaistą pacientas po 20 min atsipalaiduoja, lengvai apsnūsta. Peroralinės sedacijos metu, priklausomai nuo dozės ir individualių paciento savybių, pasiekiama minimali – vidutinio lygio sedacija. Jei pacientui tokio lygio sedacijos neužtenka, atliekama intaveninė sedacija. Dūrio į veną pacientai paprastai jau neatsimena, negirdi grąžto ir siurblio garsų, nieko nemato ir pabunda jau su pagydytais dantimis ir svarbiausia be nemalonios patirties. Pacientui užmigus nuolat stebimos  visos jo gyvybinės funkcijos.

Sedaciją vaikų tėvai dažnai painioja su bendrine nejautra, kai dėl gilaus sąmonės slopinimo vaistais žmogus netgi negali pats kvėpuoti,  yra prijungiamas prie dirbtinio kvėpavimo aparato.  Skirtingai nei bendrinės nejautros, sedacijos metu sąmonė tik prislopinama, pacientas praranda tam tikrus jutimus, pavyzdžiui, nejaučia baimės, miega, atliekamų  procedūrų visiškai neprisimena, tačiau išlieka kontaktas su žmogumi.

Po bendrinės nejautros arba kitaip narkozės  paciento budimas trunka gan ilgai,  jis  yra stebimas intensyvaus stebėjimo palatoje mažiausiai 2 valandas arba ilgiau. Budimo laikotarpis po sedacijos yra kur kas trumpesnis (pacientas įprastai stebimas iki 2  valandų, po šio laiko gali saugiai vykti namo), greičiau grįžtama prie įprastinės veiklos.

Sedacija vaikams taikoma, kai dantukų neišeina pagydyti įprastu būdu. Siekiant išvengti nemalonios patirties odontologo kabinete, ypač bijantiems pacientams.

Kartais vaikai dantų apžiūrai atvedami jau pavėluotai, kai dantuką jau skauda. Tuomet jie būna įsibaiminę ir neleidžia odontologui apžiūrėti burnos ir gydyti dantų. Tokie vaikai įprastai turi jau ne vieną skylutę atsiradusią dėl ilgo delsimo ir vizito pas odontologą atidėliojimo ir aplaidžios burnos higienos. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad paciento burnoje galima rasti vos kelis sveikus dantukus, visi kiti jau būna pažeisti karieso. Sedacijos metu vienam pacientui galima sutaisyti daug dantų iš karto ir išlydėti su visais sugydytais dantimis namo jau po vieno vizito. Tačiau reikia nepamiršti, kad sugydžius dantukus reikia neapleisti jų priežiūros ir išmokyti vaiką teisingos burnos higienos.

 • Sedacija anesteziologo priežiūroje (peroralinė)
  50 €
 • Sedacija anesteziologo priežiūroje (intraveninė)
  170 €
 • Specialūs pasiūlymai

  Peržiūrėkite mūsų specialius pasiūlymus Jums.
  DAUGIAU
 • Gydymas taikant sedaciją

  Dantų gydymas sedacijoje taikomas siekiant įveikti nerimą, baimės jausmą vaikams ir suaugusiems. Sedacija gali būti naudojama visoms procedūroms – tiek chirurginėms, tokioms kaip dantų implantacija, tiek paprastesnėms – dantų gydymui jei pacientas negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje, turi stiprų pykinimo ar springimo jausmą, labai bijo skausmo ar turi itin jautrius dantis.
  DAUGIAU

Susijusios paslaugos

 • Pasirūpinkite savo dantimis jau dabar!

  Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai ir mes jums patarsime koks pasirinkimas Jums tinka geriausiai.

 • REGISTRACIJA

Susiję straipsniai

 • Vaikų dantų priežiūra

  Vaikų dantų priežiūra

  Kai vaikui skauda dantis, jis tampa irzlus, mažai valgo, neužmiega naktimis, tad tėveliams tai tampa tikru iššūkiu. Kad taip nenutiktų, ir visi galėtumėte ramiai miegoti, svarbu pasirūpinti tinkama…Plačiau

 • 10 produktų sveikiems dantims

  10 produktų sveikiems dantims

  Norintys turėti sveikus dantis turėtų nepamiršti pasirūpinti tinkama dantų priežiūra ir reguliariai lankytis odontologijos klinikoje. Svarbu ir tai, kokius maisto produktus valgote – vertėtų…Plačiau

Kitos paslaugos