Ortodontinis gydymas

Graži šypsena

Tiesūs dantys

Išvenkite komplikacijų ateityje

Ortodontinio gydymo etapai:

Dantų tiesinimas reikalingas ne tik dėl estetikos, bet ir teisingo kramtymo jėgų paskirstymo. Tai leidžia apsaugoti dantis nuo per didelio dilimo.

Konsultacija ir tyrimas

Gydytojas ortodontas atlieka detalų paciento ištyrimą, įvertina dantų, aplinkinių audinių būklę, sąkandį

Skenavimas

Žandikaulis yra nuskenuojamas 3D skaneriu. Iš karto galime matyti dantų padėtį bei modeliuoti kelis dantų tiesinimo būdus

Panoraminė nuotrauka

Prieš ortodontinį gydymas gydytojas atlieka panoraminę rentgeno nuotrauką

Gydymas

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas breketais, ortodontinėmis plokštelėmis arba kapomis. Pacientas pasirenka jam labiausiai tinkantį variantą.

Konsultacija ir tyrimas

Gydytojas ortodontas atlieka detalų paciento ištyrimą, įvertina dantų, aplinkinių audinių būklę, sąkandį

Panoraminė nuotrauka

Prieš ortodontinį gydymas gydytojas atlieka panoraminę rentgeno nuotrauką

Skenavimas

Žandikaulis yra nuskenuojamas 3D skaneriu. Iš karto galime matyti dantų padėtį bei modeliuoti kelis dantų tiesinimo būdus

Gydymas

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas breketais, ortodontinėmis plokštelėmis arba kapomis. Pacientas pasirenka jam labiausiai tinkantį variantą.

dantų protezavimas skaitmeninis dantų skenavimas 3shape

Ortodontinis gydymas

Dantų tiesinimas sprendžia:

Kainos

Ortodontinis gydymas Nuo 100€

Ortodontinis gydymas

Ortodontinis įtaisas tarpo išlaikymui/ retencinė kilpelė

90 €

Ortodontinis burnos treniruoklis

120 €

Ortodontinis vaškas lūpų/ skruostų apsaugai

1 €

Viršutinio/ apatinio dantų lanko ortodontinis įtaisas (ortodontinė plokštelė)

190 €

Ortodontinės plokštelės laboratorinė pataisa

60 €

Nuimamo ortodontinio įtaiso klinikinė korekcija ir aktyvavimas

20 €

Pilna breketų sistema (vaikams iki 15 m.)

580 €

Beligatūrė breketų sistema (Me breketai suaugusiems)

980 €

Beligatūrė breketų sistema (6 d. skaidrūs breketai)

1100 €

Beligatūrė breketų sistema (10d. skaidrūs breketai)

1400 €

Nerūdijančio plieno breketas perklijavimui

60 €

Skaidrus breketas perklijavimui

85 €

Fiksuotas ortodontinis įtaisas (liežuvio, gomurio/ lūpos lankas)

240 €

Fiksuotas viršutinio žandikaulio plėtimo įtaisas

480 €

Viršutinio žandikaulio plėtimo įtaisas su gomurio implantais

720-960 €

Breketų sistemos klinikinė korekcija ir aktyvavimas

40 €

Ortodontinio gydymo kursas skaidriomis kapomis 0,25 mm.

nuo 1500 €

Apatinių arba viršutinių dantų tiesinimas Me breketais

700-1800 €

Retencija

Breketų sistemos nuėmimas su fiksuotu arba nuimamu įtvaru

140-280 €

Fiksuoto reteinerio nuėmimas

40 €

Dantų tiesinimas breketais

Dantų tiesinimas breketų sistema yra vienas iš efektyviausių ortodontinio gydymo būdų. Breketų sistema galima koreguoti dantų padėtį, susigrūdimą, netaisyklingą / blogą sąkandį ir t. t. Šis ortodontinis gydymas gali būti taikomas ir vaikams, kurių visi nuolatiniai dantys jau yra išdygę, ir bet kokio amžiaus suaugusiesiems. Breketai gali būti kelių rūšių, pvz., metaliniai arba estetiniai, vidiniai (tvirtinami ant liežuvinių dantų paviršių) arba išoriniai (tvirtinami ant skruostinių dantų paviršių). 

Dantų tiesinimas kapomis

Estetiškiausias ir moderniausias ortodontinio gydymo būdas yra dantų tiesinimo kapomis. Jos gali būti naudojamos susigrūdusių dantų tiesinimui, tarpų tarp dantų uždarymui, atviro, gilaus ar kryžminio sukandimo gydymui ir kitais atvejais.

Vienas iš didžiausių ortodontinio gydymo kapomis privalumų yra tai, kad kapos yra skaidrios, labai plonos, todėl yra beveik nepastebimos, gydymo metu nejaučiamas diskomfortas. Kapų rinkiniai yra pagaminami kiekvienam pacientui individualiai. Jos yra keičiamos maždaug kas dvi savaites, taip dantys juda į reikiamą, iš anksto suplanuotą vietą

 

Ortodontinės plokštelės

Tai išimami ortodontiniai aparatai, metalinių kabliukų pagalba tvirtinami prie dantų. Plokštelės gali būti naudojamos norint ištiesinti dantis, praplėsti žandikaulius, suformuoti vietos nuolatiniams dantims ir kt. atvejais. Gydymas ortodontinėmis plokštelėmis taikomas įvairaus amžiaus pacientams, tačiau veiksmingiausias – vaikams nuo 8 iki 13 metų, kai itin aktyviai auga ir keičiasi vaiko veidas.

Gydytojai

Gydytoja ortodontė Rūta Juknevičienė

Rūta Juknevičienė

Gydytoja ortodontė

Klauskite drąsiai

  • Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios pacientai kreipiasi į ortodontą, yra neestetiška šypsena. Ortodontinio gydymo metu gali būti išlyginami dantų lankai, uždaromi tarpeliai tarp dantų ar sumažinamas jų susigrūdimas ir t. t. Graži šypsena pacientams suteikia pasitikėjimo savimi.
  • Esant per dideliam dantų susigrūdimui, sunku tinkamai išsivalyti dantis ir tarpdančius. Todėl padidėja rizika susirgti ėduonimi ar periodonto ligomis.
  • Dėl netaisyklingo sąkandžio pacientai gali skųstis sutrikusiomis kalbėjimo ir kramtymo funkcijomis. Sąkandžio patologija taip pat gali nulemti per didelį ir spartesnį dantų dilimą, gali sukelti kramtomųjų raumenų, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario, galvos skausmą. Šios ir kitos problemos gali būti išsprendžiamos dantis gydant ortodontiškai.
  • Genetika;
  • Neigiami įpročiai (kvėpavimas per burną, netaisyklinga liežuvio padėtis, piršto čiulpimas ir t. t.);
  • Traumos;
  • Per anksti pašalinti / iškritę pieniniai dantys ir kt.

Geriausias amžius ortodontui pamatyti vaiką – 7 metai. Priešmokykliniame amžiuje pieniniai dantys pradeda keistis į nuolatinius, todėl galima nuspėti, ar reikės ortodontinio gydymo, išaiškinti daugelį būsimų problemų (kryžminį ar atvirą sąkandį, dantų susigrūdimą) ir jas išspręsti.

Žymiai lengviau išlyginti kreivus ką tik sudygusius nuolatinius dantis, kai žandikaulių santykis teisingas dėka ankstyvosios ortodontijos. Atlikus ortodontinį gydymą pilnomis breketų sistemomis brendimo laikotarpyje (11 ir 13-14 metų), taip pat galima tikėtis puikaus stabilaus sąkandžio. Tėveliai turėtų žinoti, kad greičiausiai ir lengviausiai norimas rezultatas pasiekiamas tuomet, kol nuolatiniai dantys dar tik pradeda dygti (pirmokėliams) ir vaiko veido kaulai intensyviai formuojasi (11-14 metų).

Praleidus tinkamiausią laikotarpį dėl kokių nors priežasčių, ortodontinį gydymą galima gana sėkmingai atlikti ir suaugusių amžiuje. Tačiau tenka atsižvelgti į amžiaus ir bendras organizmo reaktyvumo ypatybes. Kadangi suaugusių pacientų kaulai jau nebeauga, o kai kuriems, vyresniems iš jų gali būti prasidėjęs kaulo tirpimas, ortodontinis gydymas gali užtrukti kiek ilgiau. Retai, bet kartais tenka pasitelkti į pagalbą ir kolegas periodontologus ar chirurgus. Net ir suaugusiems pacientams ortodontas gali dovanoti sveiką, gražią šypseną.

Pirmojo vizito pas ortodontą metu atliekama dantų ir sąkandžio apžiūra, pacientui suteikiama pirminė informacija apie esamas problemas bei taikytinas gydymo priemones.
Ortodontinio gydymo plano sudarymui atliekami tyrimai:
– dantų lankų atspaudai diagnostiniams dantų modeliams,
– rentgenogramos: ortopantomograma (panoraminė) bei galvos šoninė telerentgenograma (veido profilio).
Kito vizito metu aptariami tyrimų rezultatai bei detalus sąkandžio gydymo / korekcijos planas (ar keli jų variantai), gydymo rizika, lauktinas gydymo rezultatas, gydymo priemonės, trukmė, galimos komplikacijos, sąkandžio fiksacijos priemonės po gydymo /korekcijos.