Periodontologija

Mėgaukitės mėgstamu maistu

Susigrąžinkite sveikas dantenas

Išvenkite komplikacijų ateityje

Periodontologinio gydymo etapai

Periodontas – tai dantį supantys audiniai: dantenos, žandikaulio kaulas ir periodonto raištis, kuris tvirtina dantį kaule.

Periodontito diagnozavimas

Atliekami klinikiniai, radiologiniai ir mikrobiologiniai tyrimai

Konservatyvus gydymas

Burnos higienos metu pašalinami dantų akmenys, minkštos apnašos. Jeigu audiniai negija gali būti atliekamas chirurginis gydymas.

Gydymo plano sudarymas

Gydytojas odontologas sudėlioja gydymo planą, kuriame yra numatomas terminas ir kita svarbi informacija

Chirurginis gydymas

Chirurginio gydymo metu yra pašalinami giliai po dantenomis esantys dantų akmenys, uždegiminiai audiniai. Atliekamos kaulo regeneracinės procedūros

Periodontito diagnozavimas

Diagnozavimą papildyti atliekami klinikiniai, radiologiniai ir mikrobiologiniai tyrimai

Gydymo plano sudarymas

Gydytojas odontologas sudėlioja gydymo planą, kuriame yra numatomas terminas ir kita svarbi informacija

Konservatyvus gydymas

Burnos higienos metu pašalinami dantų akmenys, minkštos apnašos. Jeigu audiniai negija gali būti atliekamas chirurginis gydymas.

Chirurginis gydymas

Chirurginio gydymo metu yra pašalinami giliai po dantenomis esantys dantų akmenys, uždegiminiai audiniai. Atliekamos kaulo regeneracinės procedūros

dantu plombavimas gydymas

Kainos

Periodontologinis gydymas Nuo 100€

Chirurginis periodontito gydymas (Lopo operacija) (vienas dantis)

80 €

Gilus kiuretažas (1 dantis)

20 €

Retinuoto danties atvėrimas ortodontinio gydymo tikslu

150-190 €

Minkštųjų audinių transplantacija

350-400 €

Danties recesijos dengimas vietiniais audiniais

220 €

Kaulo augmentacija prie danties (be medžiagų vertės)

300-350 €

Danties klinikinio vainiko prailginimas

80-140 €

Nechirurginis periodontito gydymas (1 ketvirtis)

100-120 €

Danties šaknies viršūnės rezekcija su retrogradiniu kanalo plombavimu

300 €

Trumpo lūpos pasaitėlio plastika vietiniais audiniais

170 €

Trumpo liežuvio pasaitėlio pakirpimas

50 €

Burnos prieangio pagilinimas, fiksuotų dantenų formavimas (1 žandik. pusėje)

120-150 €

Perikoronarito, alveolito gydymas (1 procedūra)

30 €

Gydymas lazeriu

Lazeris yra naudojams siekiant užtikrinti mažesnį diskomfortą bei greitesnį gijimą. Jie yra efektyvūs atliekant nesudėtingas kosmetines procedūras bei kompleksinį periodonto ligų gydymą.

Chirurginis periodontito gydymas

Kartais periodonto ligų gydymui neužtenka profesionalios burnos higienos. Todėl, siekiant sustabdyti uždegimo vystymąsi ir patologijos progresavimą, gali būti atliekamas chirurginis gydymas.

Gydytojai

Gydytoja odontologė Gustė Liuimaitė

Gustė Liuimaitė

Gydytoja periodontologė

Klauskite drąsiai

 • Dantenų paraudimas, paburkimas;
 • Kartais gali būti jaučiamas skausmas;
 • Dantenos kraujuoja valantis dantis ir kt.
 • Pagrindinė dantenų uždegimo priežastis yra apnašos.
 • Dantenų uždegimo išsivystymą gali paskatinti dantų akmenys, nekokybiškos plombos ar vainikėliai (jų kabantys kraštai), kariesas, dantų netaisyklinga padėtis ir kitos priežastys, apsunkinančios dantų, tarpdančių higieną.
 • Dantenų kraujavimas, paraudimas;
 • Dantų šaknų ,,apsinuoginimas”, dantenų ,,atsitraukimas”;
 • Pūliavimas iš dantenų;
 • Tarpų tarp dantų padidėjimas;
 • Pakitusi dantų padėtis;
 • Dantų paslankumas / ,,klibėjimas”;
 • Blogas burnos kvapas ir kt.
 • Periodontitas yra daugiaveiksmė lėtinė uždegiminė liga. Tačiau jos atsiradimui ir progresavimui daugiausiai įtakos turi patogeniniai mikroorganizmai, esantys dantų apnašose, žmogaus imuninės sistemos reakcija ir kiti aplinkos veiksniai.
 • Iš pradžių sukeliamas uždegimas dantenose, kuris negydomas plinta į kitus periodonto audinius. Sukeliamas jų uždegimas, destrukcija (pvz., dantenų recesija, kaulo tirpimas, ,,kišenių” formavimasis ir kt.).
 • Periodontito išsivystymo riziką gali padidinti stresas, cukrinis diabetas, rūkymas, nutukimas, bloga mityba ir kt. veiksniai.

Periodonto ligų gydymas yra kompleksiškas, reikalingas paciento ir gydytojo bendradarbiavimas. Yra išskiriami keli gydymo etapai.

 1. Pirmajame gydymo etape yra atliekama profesionali burnos higiena (pašalinami dantų akmenys, minkštos apnašos), pacientas mokomas taisyklingos burnos higienos. Jei reikia, atliekamas dantų ėduonies gydymas, koreguojamos senos dantų restauracijos (plombos, protezai), pašalinami nepagydomi dantys ir t. t.
 2. Jeigu po pradinio gydymo periodonto audiniai negyja, gali būti atliekamas chirurginis gydymas. Jo metu pašalinami giliai po dantenomis esantys dantų akmenys, uždegiminiai audiniai ir kt.
 3. Po gydymo, norint išlaikyti pasisektą rezultatą, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena, pacientas mokomas taisyklingos individualios burnos higienos.
 • Radiologiniai tyrimai yra labai svarbūs norint nustatyti tikslią diagnozę, vertinti ligos eigą. Paprastai yra atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka, kurioje matomas bendras burnos vaizdas. Jei reikia detalesnio tyrimo, yra atliekamos dantų rentgeno nuotraukos.
 • Panoraminėje rentgeno nuotraukoje matomi apatinis ir viršutinis žandikauliai, visi dantys. Tokia nuotrauka padeda įvertinti kaulo būklę, dantis, periodonto plyšį ir t. t.
 • Dantų rentgeno nuotraukose matomi ir dantys, ir periodontas. Galima įvertinti kaulo būklę (rezorbciją – ,,tirpimą”), jo defektus, periodonto plyšį, pamatyti dantų akmenis, kabančius, nekokybiškus dantų vainikėlius ar plombas ir t. t.