Dantų implantacija

Mėgaukitės mėgstamu maistu

Atkurkite prarastus
dantis

Išvenkite komplikacijų ateityje

Dantų implantacijos etapai:

Dantų implantacija yra būdas atkurti prarastą vieną, kelis ar visus dantis.

Tyrimas

Prieš dantų implantacijos operaciją padarome rentgeno nutrauką bei kitus reikalingus tyrimus tam, kad procedūros riziką sumažintume iki minimumo.

Kainos ir terminų aptarimas

Gydytojas odontologas aptaria procedūros kainą bei terminus.

Gydymo plano sudarymas

Šioje stadijoje mums svarbu surinkti kaip įmanoma daugiau informacijos apie Jus bei įvertinti dantų implantacijos galimybę.

Implantacija

30-40 min trunkanti procedūra, kurios metu įsiegiamas implantas. Siekiame, kad tai būtų minimaliai invazyvi procedūra.

Tyrimas

Prieš operaciją padarome rentgeno nutrauką bei kitus reikalingus tyrimus tam, kad procedūros riziką sumažintume iki minimumo.

Gydymo plano sudarymas

Šioje stadijoje mums svarbu surinkti kaip įmanoma daugiau informacijos apie Jus bei įvertinti dantų implantacijos galimybę.

Kainos ir terminų aptarimas

Gydytojas odontologas aptaria procedūros kainą bei terminus.

Implantacija

30-40 min trunkanti procedūra, kurios metu įsiegiamas implantas. Siekiame, kad tai būtų minimaliai invazyvi procedūra.

Odontologijos kėdėje

Kainos

Dantų implantacija Nuo 550€

Implantacija

C-Tech implantai (Italija)

580 €

Biomet 3i implantai (JAV)

690 €

Nobel Biocare implantai (JAV)

790 €

Vienatūris (mažo skersmens) implantas išimamo protezo fiksacijai (C-Tech)

290 €

Dentaurum ortodontiniai implantai (Vokietija)

120 €

Laikini titaniniai implantai (sriegiami laikinam protezavimui, kol vyksta nuolatinių implantų integracija)

120 €

Po implantacijos

Tvarstymas ir siūlų pašalinimas

15 €

Dantenas formuojančios gijimo galvutės pritvirtinimas prie implanto

60 €

Tyrimai Nuo 10€

Konsultacijos dėl gydymo

Gydytojo odontologo specialisto konsultacija

30€

Gydymo plano sudarymas, jei gydysitės kitoje klinikoje

50€

Radiologiniai tyrimai

Danties radiograma (skaitmeninė)

10 €

Žandikaulių panoraminė radiograma (skaitmeninė)

20-30 €

Kompiuterinė tomografija (priklausomai nuo jos apimties/ dydžio)

30-85 €

Vienkartinių priemonių rinkinys*

5€

*Mokestis taikomas kiekvieno vizito metu

Vieno danties atkūrimas

Implantacijos dėka atstatoma ne tik danties karūnėlė, bet ir jo šaknis. Dėl natūralios žandikaulio apkrovos ir nuolatinio raumenų darbo kramtant maistą kaulas apsaugomas nuo nykimo, o veido forma nuo priešlaikinio senėjimo.

Kelių dantų atkūrimas

Norint atkurti keletą prarastų dantų nėra būtina į kiekvieno prarasto danties vietą sriegti po implantą. Dažniausiai ant 2 implantų yra formuojamas dantų tiltas, kuris laikosi tvirtai ir pacientas jaučiasi tarsi su natūraliais dantimis. 

Viso dantų lanko atkūrimas

Netekus daugumos ar visų dantų jiems atkurti paprastai pakanka nuo 2 iki 6 implantų vienam žandikauliui. Dantys ant implantų gali būti tvirtinami su galimybe nuimti arba fiksuota dantų plokštele, kurios nuimti nereikia.

All on 4 metodika

Tai implantacijos metodika, skirta visus dantis praradusiems pacientams bei leidžianti išvengti kaulo priauginimo procedūros.

Implantacijos metu į žandikaulį įsriegiami keturi implantai, kurie užtikrina stabilią atramą dantų protezams. Po procedūros ant implantų pritvirtinami laikini protezai, kurie po 6 mėn pakeičiami nuolatiniais.

Ant implantų fiksuojamas neišimamas dantų protezas nejuda nei kalbant, nei kramtant. Pacientas turi galimybę valgyti kietą maistą bei džiaugtis natūraliai atrodančia ir estetiška šypsena.

Darbai

Prieš ir po

all on 4 metodika
visi ant keturių metodas

Gydytojai

Gydytojas odontologas Gintautas Gumbelevičius

Gintautas Gumbelevičius

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas

Klauskite drąsiai

Dantų implantai – tai titaniniai sraigtai, imituojantys danties šaknį ir tarnaujantys kaip atrama dirbtiniam dančiui pritvirtinti bei kramtymo funkcijai atstatyti. Įsriegus implantą, kaulas po kurio laiko priauga prie implanto paviršiaus ir sudaro tvirtą jungtį. Šis procesas vadinamas osteointegracija. Viršutiniame žandikaulyje osteointegracija užtrunka nuo 3 mėn. iki 6 mėn., apatiniame žandikaulyje ji įvyksta per 2 – 3 mėn. Dantų implantai, įsriegti į žandikaulį sudaro patikimą atramą protezui (vainikėliui, tilteliui, išimamam protezui). Prie implantų fiksuoti protezai yra labai stabilūs. Tai suteikia gerą estetinį rezultatą, leidžia pacientui efektyviai kramtyti, natūraliai kalbėti, jaustis patogiai ir pasitikėti savimi. Dantų implantai, pilnai pakeisdami prarastą dantį, apsaugo kaimyninius dantis nuo jų nušlifavimo tiltiniam protezui gaminti, ypač kai jie yra sveiki. Dantų implantai, funkcionuojantys kaule, stimuliuoja jį ir apsaugo nuo nykimo, kuris prasideda netekus dantų. Taip išsaugomas ne tik kaulas, bet išlaikoma veido forma, lūpų reljefas. Dantų implantai puikiai tarnauja išimamų protezų (plokštelių) fiksacijai. Tam užtenka 2 – 4 implantų. Protezai ant implantų paprastai tarnauja ilgiau, negu ant dantų, jų nereikia dažnai keisti ar taisyti, todel ilgalaikėje perspektyvoje dantų implantacija yra pigesnis ir mažiau traumuojantis gydymo būdas.

 • Tai padeda atstatyti vieną ar kelis trūkstamus dantis, ir pacientai vėl gali džiaugtis gražia šypsena ir visaverte kramtymo funkcija;
 • Ilgametė odontologų patirtis leido įsitikinti, kad dantų implantų patikimumas yra labai didelis (net 97 procentai), todėl tai gali pasiteisinti tikrai dažnais atvejais;
 • Priešingai nei tilteliai ar protezai, dantų implantai yra “įsodinami” tiesiai į žandikaulį, todėl nenukenčia šalia esantys dantys;
 • Dantų implantai padeda apsisaugoti nuo žandikaulio atrofijos ir veido išvaizdos pakitimų;
 • Implantų tarnavimo trukmė yra labai ilga, todėl visos investicijos tikrai pasiteisins;
 • Dantų implantai gali padėti išvengti kaulų irimo procesų, nuo kurių apsisaugoti nepadės tilteliai ar protezai;
 • Galima rinktis tinkamiausią implantų tipą – atsižvelgiant į esamą dantų situaciją bei finansines galimybes.

Dantų implantai rekomenduojami tuomet, jei trūksta vieno danties ar kelių dantų. Jei yra paliekamas tuščias tarpas, šalia esantys dantys gali pakeisti kryptį, dėl susitraukusio žandikaulio veidas gali atrodyti vyresnis, o šypsena bus ne tokia patraukli. Dantų implantai atlieka ne tik estetinę funkciją – jie taip pat apsaugo žandikaulį nuo nykimo, jei iškrenta dantys. Dantų implantai sudaro biologinį junginį su kaulu ir atlieka atraminę funkciją kitiems dantims. Implantai leidžia kramtyti ir kalbėti nejaučiant diskomforto, apsaugo nuo kaulo atrofijos ir išsaugo jaunatvišką veido išraišką.

Implantai yra ilgalaikis sprendimas atkurti prarastus dantis. Gaminami iš titano lydinio dantų implantai nesukelia alerginių reakcijų bei pasižymi puikiomis osteointegracinėmis (suaugimo su kaulu) savybėmis. Gamintojai Nobel Biocare ir C-Tech suteikia viso gyvenimo garantiją. Tinkamai prižiūrint, ir neturint gretutinių ligų, implantai tikrai gali tarnauti visą gyvenimą.

Dantų implantų ir vainikėlių priežiūra yra tokia pati kaip ir natūralių dantų. Būtina kruopščiai valyti ne tik dantis, bet ir tarpdančius su specialiais tarpdančių šepetėliais. Norint, kad implantai tarnautų kuo ilgiau, svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą.

Mūsų klinikoje naudojame Nobel Biocare (JAV), Biomet 3i (JAV), C-Tech (Italija) implantų sistemas. Tinkamiausią dantų implantą gydytojai parenka po konsultacijos, atsižvelgę į paciento lūkesčius, burnos būklę ir finansines galimybes.

Nobel Biocare yra dantų implantacijos pradininkė. Šios kompanijos implantai yra kokybės ir dizaino etalonas. Kartu su Zimmer Biomet 3i tai yra vienos iš populiariausių gamintojų pasaulyje. Tai svarbu daug keliaujantiems ar užsienyje gyvenantiems pacientams, nes, esant reikalui, tinkama pagalba yra prieinama bet kurioje pasaulio šalyje.

Dantų implantaciją galima atlikti visiems pacientams, kurių žandikauliai yra visiškai susiformavę (dažniausiai nuo 18 metų). Dantų implantacija gali būti atliekama ir vyresniame amžiuje. Svarbu, kad būtų pakankamas kaulo kiekis implantui įtvirtinti ir nebūtų gretutinių ligų įtakojančių kaulų būklę (nekontroliuojamas cukrinis diabetas, osteoporozė, vėžiniai susirgimai ir t.t.).

 • Būtina kruopščiai rūpintis burnos higiena ir, jei reikia, apsilankyti pas burnos higienistą. Profesionalios burnos higienos metu pašalinami dantų akmenys ir apnašos. Specialistas patars kokias priemones reikia naudoti norint palaikyti puikią burnos higieną.
 • Nerūkyti bent kelias dienas iki implantacijos (ir bent savaitę po procedūros).
 • Operacijos dieną moterims nepatariama daryti veido makiažo.
 • Sergant sunkiomis sisteminėmis ligomis, pvz., nekontroliuojamu cukriniu diabetu, AIDS, ŽIV, neseniai įvykus miokardo infarktui ir kt.
 • Kai yra vartojami bisfosfonatai (medikamentai osteoporozei gydyti), imunosupresiniai vaistai, vykdomas aktyvus spindulinis gydymas galvos ar kaklo srityje.
 • Jeigu burnos ertmėje pasireiškia ūmus susirgimai (lūpų pūslelinė, stomatitas, kraujuojančios dantenos) arba yra bloga burnos higiena.
 • Nėščioms moterims ir jaunesniems negu 18 metų pacientams (kurių žandikauliai dar nėra susiformavę).

Dantų implantacijos procedūra sėkminga net 98 % atvejų, taigi komplikacijų rizika yra labai maža. Retais atvejais gali atsirasti aplink implantą esančių audinių infekcija ar kraujavimas. Dėl dantų griežimo ar įpročio stipriai sukąsti dantis galimas implanto paslankumas. Tai įvyksta dėl kaulo perkrovos. Todėl būtina laikytis rekomendacijų po implantacijos ir dantų implantus prižiūrėti taip, kaip nurodė gydytojas.