Dantų implantai | Dantų implantavimas Vilniuje - Kristoforo klinika

DANTŲ IMPLANTAVIMAS

Dantų implantacijos operacijas Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje atlieka gyd. odontologas, burnos chirurgas Gintautas Gumbelevičius, dirbantis šioje srityje nuo 1992 m. G. Gumbelevičius yra Europos Osteointegracijos Asociacijos, Amerikos Implantacinės Odontologijos Akademijos narys, Baltijos Osteointegracijos Akademijos narys-ekspertas.

REGISTRACIJA KITOS PASLAUGOS
Paslaugos
 • Vieno danties atkūrimas
 • Keleto dantų atkūrimas
 • Momentinė implantacija
 • Sinuso pakėlimo operacija
 • Bedančio žandikaulio atstatymas
   
Specialistai
 • Gintautas Gumbelevičius

Dantų implantacijos operacija paprastai yra greita ir neskausminga, trunka 30 – 45 min. Jos metu vietinėje nejautroje implantas įsriegiamas į žandikaulį prarasto danties vietoje. Pacientas operacijos metu yra sąmoningas ir gali sekti implantacijos eigą. Po operacijos pacientui duodama implantų ir pooperacinės žaizdos priežiūros instrukcija, paskiriami medikamentai, užtikrinantys gerą savijautą. Siūlai išimami po 7 – 10 dienų priklausomai nuo to ar implantacijos metu buvo vienmomentiškai pridėta papildomo kaulo ar ne.

All on 4 dantų implantai

-Tai implantacijos metodika, skirta visus dantis praradusiems pacientams bei leidžianti išvengti kaulo priauginimo procedūros.

-Implantacijos metu į žandikaulį įsriegiami keturi implantai, kurie užtikrina stabilią atramą dantų protezams.

-Po procedūros ant implantų pritvirtinami laikini protezai, kurie po 6 mėn pakeičiami nuolatiniais.

-Ant implantų fiksuojamas neišimamas dantų protezas nejuda nei kalbant, nei kramtant. Pacientas turi galimybę valgyti kietą maistą bei džiaugtis natūraliai atrodančia ir estetiška šypsena.

 

Prieš dantų implantaciją reikia sustoti rūkyti bent 3 dienas iki operacijos ir 7 dienas po operacijos (viso bent! 10 d.). Jei reikia atlikti kryptinę kaulo regeneraciją ar sinuso dugno pakėlimo operaciją, rūkymas yra būtent tas kritinis faktorius, dėl kurio pooperacinis laikotarpis ir operacijos rezultatas gali būti nesėkmingi! Slėpti savo žalingus įpročius neverta, nes gydytoją apgauti įmanoma, bet gamtos – ne.

Prieš dantų implantacijos operaciją švara burnoje turi būti nepriekaištinga. Jei to nėra, reikia atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą, išvalant dantų apnašas ir akmenis, nupoliruojant dantų paviršius, kad dantys būtų atsparesni akmenų kaupimuisi. Burnos higienos specialistas patars ir konkrečiai parinks Jums tinkamas dantų priežiūros priemones ir būdus, kuriais tinkamai pasiruošite sėkmingam implantavimui.

Bet kokiu atveju, profilaktinė dantų ir implantų priežiūra yra būtina, siekiant ilgalaikių rezultatų. Tuo tikslu reikėtų apsilankyti pas gydytoją bent 2 kartus per metus. Taip galima užkirsti kelią naujai patologijai ir išlaikyti esamą padėtį. Paciento sąmoningumas ir bendradarbiavimas su gydytoju yra ypač svarbūs paciento sveikatai.

Prieš implantaciją

 • Chirurginio gido gamyba klinikos laboratorijoje
  100 € - 120 €
 • Žandikaulių erdvinis (3D) radiologinis tyrimas, implantų padėties, skaičiaus, vietos krypties planavimas,
 • chirurginio gido ant stereolitografinio modelio gamyba (gaminamas Belgijoje)
  840 €

Implantacijos operacija

 • Sraigtinis implantas sriegiant iki 3 impl (C-Tech implantai (Italija))
  550 €
 • Sraigtinis implantas sriegiant iki 3 impl (Biomet 3i implantai (JAV))
  690 €
 • Sraigtinis implantas sriegiant iki 3 impl (BioHorizons implantai (JAV))
  650 €
 • Sraigtinis implantas sriegiant iki 3 impl (Nobel Biocare implantai (JAV))
  750 € -870 €
 • Sraigtinis implantas sriegiant iki 3 impl (Dentaurum ortodontiniai implantai (Vokietija))
  120 €

 • * vienos operacijos metu sriegiant 3 ir daugiau impl. (-5 % )
 • Laikini Titaniniai implantai (sriegiami laikinam protezavimui, kol vyksta nuolatinių implantų integracija)
  120 €
 • Poantkaulinis implantas (Titaninis) (individualus, gaminamas skaitmeniniu būdu; 1-oje žandikaulio pusėje)
  2000 € -2500 €
 • Poantkaulinis implantas (Titaninis) (individualus, gaminamas skaitmeniniu būdu; visam žandikauliui)
  4000 € -5000 €

Pooperacinis laikotarpis

 • Tvarstymas ir siūlų pašalinimas
  10 €
 • Dantenas formuojančios gijimo galvutės pritvirtinimas prie implanto
  40 €

3 dienas prieš ir 7 dienas po operacijos negalima rūkyti!

Protezavimo darbams – 1 metų garantija

Dantų implantams – 10 metų garantija.

``Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos laimėjimų, nes tai padeda atstatyti natūralią kramtymo funkciją ir suteikti estetinį vaizdą``.

- Šv. Kristoforo Klinika

Susijusios paslaugos

Paslaugą atliekantys specialistai

Tyrimai prieš dantų implantaciją

Prieš dantų implantaciją pacientui duodame užpildyti sveikatos anketą, prašydami nurodyti vartojamus medikamentus ir esamas ligas. Dantų implantacijos operacijos pavojus padidėja dėl paciento bendros būklės. Paciento būklė operacijos metu turi būti stabili. Dantų implantacija gali būti nesėkminga, jei pacientas turi rimtų sveikatos sutrikimų.

Išsiaiškiname ar pacientas neserga širdies – kraujagyslių sistemos ligomis (širdies ritmo sutrikimai, aukštas kraujospūdis, stenokardija ir kt.), imuninės sitemos ligomis (įvairaus pobūdžio alergijos, ŽIV), psichikos ligomis, cukriniu diabetu (tik tada, kai gliukozės kiekis kraujyje nekontroliuojamas), nekontroliuojamų skydliaukės veiklos sutrikimų atvejais, vartojant bifosfonatus (medikamentus osteoporozei gydyti) ar po spindulinio gydymo galvos – kaklo srityje dėl onkologinės ligos.

Prieš dantų implantacijos operaciją kliniškai įvertinami erdviniai žandikaulio parametrai, dantenų biotipas, fiksuotos gleivinės plotis, sąkandis, kaimyninių dantų būklė. Dantų implantacija gali būti nesėkminga, jei nustatomi nuolat pasikartojantys burnos gleivinės susirgimai, stebima prasta burnos higiena, jei nepakankamas kaulo kiekis planuojamo implanto vietoje. Tinkamai atlikus tyrimą, galima išvengti nesėkmių ar bent sumažinti jų keliamą pavojų, koreguojant trūkstamo kaulo kiekį ar prieš implantaciją atliekant periodontologinį gydymą. Diagnostinių modelių pagalba planuojama būsimo protezo vieta kitų dantų atžvilgiu. Atliekami radiologiniai tyrimai – žandikaulių panoraminė radiograma (ortopantomograma), danties radiograma. Vertinamos kaulo kokybinė ir kiekybinė charakteristikos, anatominių darinių (kaimyninių dantų, nervų – kraujagyslių pluošto, sinuso ar nosies ertmių) lokalizaciją. Kompiuterinė tomografija atliekama, siekiant patikslinti minėtų anatominių darinių lokalizaciją, suplanuoti implantų erdvinę padėtį, būsimojo protezo konstrukciją, o esant reikalui pagaminti chirurgini gidą, kurio pagalba implantai būtų įsriegiami tiksliai suplanuotoje vietoje.

Šiuolaikinė endodontija yra neįsivaizduojama be padidinimo – dentalinio mikroskopo. Jo pagalba galime surasti maksimalų kanalų skaičių, būdingą skirtingiems dantims, nes neradus bent vieno kanalo endodontinis gydymas yra nesėkmingas, o pergydymas tampa sudėtinga procedūra. Dentalinis mikroskopas leidžia tiesiogiai matyti vaizdą, aptikti blogai matomas struktūras ar defektus, lokalizuoti įskilimus, kanalų žiotis ar įeigas po dentiklais ir išvengti klaidų gydymo metu. Endodontinio pergydymo metu mikroskopas naudojamas aptikti seno užpildo likučius, lokalizuoti svetimkūnius šaknų kanaluose, sklerozuotų kanalų spindžius ar perforacijas. Pildant šaknų kanalus padeda užtikrinti užpildo vientisumą bei hermetiškumą.

Testai, dažniausiai naudojami klinikoje, kaip papildoma priemonė diagnostikoje, yra nukreipti į nervinių skaidulų dirginimą, norint sukelti jų atsaką. Iš terminių testų dažniausiai naudojamas šalčio testas, kuris, esant normaliam danties jautrumui sukelia staigų, trumpalaikį skausmą. Esant pulpos nekrozei nebūna jokio atsako – tuomet indikuotinas endodontinis danties gydymas.  Elektroodontometrinis tyrimas parodo pulpos nervinių skaidulų atsaką į elektrinį jų dirginimą. Šio testo principas yra elektros srovės leidimas per dantį, sukeliant nervinių galūnėlių dirginimą. Galimas teigiamas arba neigiamas atsakas į testą. Teigiamas atsakas yra tuomet, kai, pridėjus elektrodą prie danties paviršiaus, yra išprovokuojamas skausmas. Neigiamas atsakas yra tuomet, kai testo atlikimo metu skausminė reakcija pacientui yra nesukeliama. Būtina žinoti tai, kad kiekvieno testo atsakus reikia interpretuoti atsargiai, nes jie gali skirtis dėl skirtingo emalio storio danties vainike, tikslaus elektrodo uždėjimo, esančių užpildų ir jų dydžio, pulpos kameros ar šaknų kanalų kalcifikacijos, paciento jutimo slenksčio. Pacientui būtina paaiškinti testo atlikimo techniką bei kokio atsako tikimasi iš paciento. Pulpos jautrumui nustatyti būtinas gydytojo ir paciento bendradarbiavimas.

Susiję straipsniai

Svarbu žinoti

 • Kas yra dantų implantai?

  Dantų implantai – tai titaniniai sraigtai, imituojantys danties šaknį ir tarnaujantys kaip atrama dirbtiniam dančiui pritvirtinti bei kramtymo funkcijai atstatyti. Įsriegus implantą, kaulas po kurio laiko priauga prie implanto paviršiaus ir sudaro tvirtą jungtį. Šis procesas vadinamas osteointegracija. Viršutiniame žandikaulyje osteointegracija užtrunka nuo 3 mėn. iki 6 mėn., apatiniame žandikaulyje ji įvyksta per 2 – 3 mėn. Dantų implantai, įsriegti į žandikaulį sudaro patikimą atramą protezui (vainikėliui, tilteliui, išimamam protezui). Prie implantų fiksuoti protezai yra labai stabilūs. Tai suteikia gerą estetinį rezultatą, leidžia pacientui efektyviai kramtyti, natūraliai kalbėti, jaustis patogiai ir pasitikėti savimi. Dantų implantai, pilnai pakeisdami prarastą dantį, apsaugo kaimyninius dantis nuo jų nušlifavimo tiltiniam protezui gaminti, ypač kai jie yra sveiki. Dantų implantai, funkcionuojantys kaule, stimuliuoja jį ir apsaugo nuo nykimo, kuris prasideda netekus dantų. Taip išsaugomas ne tik kaulas, bet išlaikoma veido forma, lūpų reljefas. Dantų implantai puikiai tarnauja išimamų protezų (plokštelių) fiksacijai. Tam užtenka 2 – 4 implantų. Protezai ant implantų paprastai tarnauja ilgiau, negu ant dantų, jų nereikia dažnai keisti ar taisyti, todel ilgalaikėje perspektyvoje dantų implantacija yra pigesnis ir mažiau traumuojantis gydymo būdas.

 • Kokius dantų implantus naudojame?

  Šv. Kristoforo klinikoje Vilniuje naudojame kelių sistemų implantus:

  Mūsų praktikoje populiariausi Biomet 3i implantai dėl savo kokybės ir kainos santykio. Ši sistema kartu su NobelBiocare sistema patenka tarp penkių populiariausių pasaulyje implantų sistemų. Tai svarbu daug keliaujantiems ar gyvenantiems užsienyje pacientams, nes, esant reikalui, jie galės gauti tinkamą pagalbą bet kurioje pasaulio šalyje.

  Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau populiarėja. Šių implantų populiarumą lemia optimalus kainos ir kokybės santykis.

  Gali būti naudojami ne tik tada, kuomet reikia atstatyti vieną ar kelis dantis, bet taip pat ir tada, kai viršutinis žandikaulio kaulas yra smarkiai sunykęs. Šie dantų implantai pasiteisina net ir pačiais sudėtingiausiais atvejais.

  Pasižymi tvirtumu ir biologiniu suderinamumu. Į žandikaulį dantų implantas įsitvirtina per maždaug keturis mėnesius. Vėliau prie danties jungiamas rekonstruotas dantis arba protezas.

  • MDI (JAV)

  Dar kitaip yra vadinami mini implantais. Tai yra naujas patikimas gydymo būdas, skirtas tiems pacientams, kurie nešioja išimamus protezus. Tai gali būti puiki alternatyva brangiai dantų implantacijai. MDI dantų implantai odontologijoje taikomi jau daugiau nei 15 metų, ir toks sprendimas tikrai gali puikiai pasiteisinti.

  Kokie dantų implantai gali geriausiai pasiteisinti, priklausys nuo konkrečios situacijos. Pasikonsultavę su specialistais tikrai galėsite atrasti geriausią sprendimą, ir netrukus galėsite susitarti dėl darbų eigos.

 • Kodėl svarsbu atstatyti trūkstamus dantis?

  Dantų implantai rekomenduojami tuomet, jei trūksta vieno danties ar kelių dantų. Jei yra paliekamas tuščias tarpas, šalia esantys dantys gali pakeisti kryptį, dėl susitraukusio žandikaulio veidas gali atrodyti vyresnis, o šypsena bus ne tokia patraukli. Dantų implantai atlieka ne tik estetinę funkciją – jie taip pat apsaugo žandikaulį nuo nykimo, jei iškrenta dantys. Dantų implantai sudaro biologinį junginį su kaulu ir atlieka atraminę funkciją kitiems dantims. Implantai leidžia kramtyti ir kalbėti nejaučiant diskomforto, apsaugo nuo kaulo atrofijos ir išsaugo jaunatvišką veido išraišką.

 • Dantų implantų privalumai

  • Tai padeda atstatyti vieną ar kelis trūkstamus dantis, ir pacientai vėl gali džiaugtis gražia šypsena ir visaverte kramtymo funkcija;
  • Ilgametė odontologų patirtis leido įsitikinti, kad dantų implantų patikimumas yra labai didelis (net 97 procentai), todėl tai gali pasiteisinti tikrai dažnais atvejais;
  • Priešingai nei tilteliai ar protezai, dantų implantai yra “įsodinami” tiesiai į žandikaulį, todėl nenukenčiaa šalia esantys dantys;
  • Dantų implantai padeda apsisaugoti nuo žandikaulio atrofijos ir veido išvaizdos pakitimų;
  • Implantų tarnavimo trukmė yra labai ilga, todėl visos investicijos tikrai pasiteisins;
  • Dantų implantai gali padėti išvengti kaulų irimo procesų, nuo kurių apsisaugoti nepadės tilteliai ar protezai;
  • Galima rinktis tinkamiausią implantų tipą – atsižvelgiant į esamą dantų situaciją bei finansines galimybes.
  Taigi, pasirūpinkite savo dantimis jau dabar – mes jums tikrai galėsime patarti, kokie pasirinkimai gali būti pačiais geriausiais.

 • Pasirūpinkite savo dantimis jau dabar!

  Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai ir mes jums patarsime koks pasirinkimas Jums tinka geriausiai.

 • REGISTRACIJA

Kitos paslaugos