DANTŲ ROVIMAS - Šv. Kristoforo Odontologijos Klinika
dantu-rovimas-traukimas-600x400

DANTŲ ROVIMAS

Dantų rovimas – ne pati maloniausia procedūra odontologo kėdėje. Svarbiausia, kad ši procedūra būtų greita, neskausminga ir saugi. Tam reikia kelių dalykų: gydytojo patirties, tinkamos įrangos ir šiuolaikinių technologijų.

REGISTRACIJA KITOS PASLAUGOS

Dantų rovimas atliekamas su vietine nejautra, naudojant specialius rotacinius instrumentus, ultragarsinius prietaisus bei PRF procedūrą. Šiuolaikiniai anestetikai yra itin veiksmingi – pacientas paprastai nejaučia jokio skausmo, todėl išvengiama narkozės ir gulėjimo ligoninėje.

Gydytojo patirtis ir sugebėjimas tinkamai vertinti situaciją yra svarbiausias sėkmingo danties rovimo faktorius. Rauti galima „su jėga“, bet galima ir „su galva“. Antruoju atveju pasirenkamas greičiausias, efektyviausias, nors nebūtinai paprasčiausias kelias. Dažnai krūminį daugiašaknį dantį greičiau galima išrauti atidalinus jo šaknis vieną nuo kitos ir išraunant po vieną, negu bandant pašalinti jas visas iškart.

Paslaugą atliekantys specialistai

Dantų rovimas ir implantacija

Tuo tikslu naudojami specialūs rotaciniai instrumentai, ploni periotomai, elevatoriai. Be to, planuojant implantaciją išrauto danties vietoje, svarbu nesuardyti šaknį supančio kaulo, kuris bus reikalingas implantui išlaikyti. Kuo daugiau kaulo liks, tuo didesnio skersmens ir ilgio implantą bus galima įsriegti. Kuo didesnis implanto paviršiaus plotas, kontaktuojantis su kaulu, tuo platesniame plote pasiskirstys kramtymo jėgos, tuo didesnę kramtymo jėgą galės atlaikyti implantą supantis kaulas, vadinasi implantas funkcionuos saugiau ir ilgiau. Todėl pati rovimo procedūra turėtų būti nukreipta kaulo išsaugojimui.

Jei tenka rauti danties šaknis dėl uždegimo ir infekcijos, dažnai stebimas šaknį supančio kaulo patirpimas, o kartais ir visos sienelės praradimas. Tokiu atveju susidariusį defektą tenka atstatyti specialiai tam sukurtu kaulo pakaitalu. Visa tai atliekama tam, kad būsimą implantą suptų kuo daugiau kaulo ir naujasis dantukas tarnautų kuo ilgiau.

Neišdygusių protinių dantų rovimas

Ypač efektingas yra ultragarsinis prietaisas, pjaunantis kietuosius audinius (dantį, kaulą), bet netraumuojantis minkštųjų audinių (dantenų, kraujagyslių-nervo pluošto). Vien ultragarsinio prietaiso dėka komplikacijų po sudėtingų rovimų sumažėjo daugiau kaip du kartus. Tai ypač veiksminga priemonė neišdygusių protinių dantų rovimo metu – dantukas greitai išlaisvinamas iš jį supančio kaulo nepažeidžiant traumai jautrių audinių dėl ko gerokai sutrumpėja procedūros laikas ir komplikacijų tikimybė.

Trombocitais įsotinto fibrino procedūra

Dar labiau komplikacijų pasireiškimą mažina PRF (Platelet Rich Fibrin – trombocitais įsotinto fibrino) procedūra. Jos metu paimamas paciento kraujas (apie 10-20ml), 10 min. centrifuguojamas ir gaunamas fibrinas, įsotintas trombocitais bei kaulo augimo faktoriais, kuris yra dedamas i žaizdą, siekiant greitesnio gijimo bei naujo kaulo formavimosi. Tai saugi procedūra, nes į paimtą kraują nededami jokie priedai. O rezultatai tokie įtikinantys, kad komplikacijų po sudėtingo protinių dantų rovimo skaičius sumažėjo iki minimumo.

Anestetikai dantų rovimo metu

Net ir sudėtingiausio danties rovimo metu pakanka vietinio nuskausminimo. Šiuolaikiniai anestetikai yra itin veiksmingi – pacientas paprastai nejaučia jokio skausmo. Todėl nereikia narkozės ir gulėjimo ligoninėje.

 • Pieninio danties rovimas
  20€
 • Nesudėtingas nuolatinio danties ar šaknies rovimas
  30€
 • Sudėtingas rovimas
  50€-75€
 • Sudėtingas protinio danties rovimas
  80€-100€
 • Neišdygusio danties operacinis šalinimas ir vėlesnis tvarstymas (1sav.)
  150€
 • Specialūs pasiūlymai

  Peržiūrėkite mūsų specialius pasiūlymus Jums.
  DAUGIAU
 • Gydymas taikant sedaciją

  Dantų gydymas sedacijoje taikomas siekiant įveikti nerimą, baimės jausmą vaikams ir suaugusiems. Sedacija gali būti naudojama visoms procedūroms – tiek chirurginėms, tokioms kaip dantų implantacija, tiek paprastesnėms – dantų gydymui jei pacientas negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje, turi stiprų pykinimo ar springimo jausmą, labai bijo skausmo ar turi itin jautrius dantis.
  DAUGIAU

Kitos burnos chirurgijos paslaugos

 • Pasirūpinkite savo dantimis jau dabar!

  Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai ir mes jums patarsime koks pasirinkimas Jums tinka geriausiai.

 • REGISTRACIJA

Susiję straipsniai

 • Nuskilo dantis: ką daryti?

  Nuskilo dantis: ką daryti?

  Dantų traumas patiria apie 10 procentų gyventojų. Didžiąją dalį sudaro vaikai ir paaugliai. Berniukai – dukart dažniau nei mergaitės. Dažniausiai dantys traumuojami autoavarijų metu, sportuojant,…Plačiau

 • Dantų jautrumas: ką reikia žinoti?

  Dantų jautrumas: ką reikia žinoti?

  Gydytojų odontologų praktikoje labai dažnai tenka susidurti su pacientų dantų jautrumo problema (tiek pavienių, tiek visų dantų). Šv. Kristoforo odontologijos klinikos gydytoja odontologė Audronė…Plačiau

Kitos paslaugos