mitai apie odontologiją

10 populiariausių mitų apie dantis

Nors kiekvienam yra žinoma, kaip svarbu tinkamai rūpintis dantimis, tačiau iki šių dienų vis dar yra laikomasi tam tikrų klaidingų nuostatų. Deja, tai gali būti net labai žalinga, todėl svarbu žinoti, kokie mitai apie dantis yra gajūs iki šių dienų. Taigi, kuo neverta tikėti?

10 klaidingų nuostatų:

  1. Jei suskausta dantį, neretai griebiamasi aspirino – tikima, kad aspirino laikymas ant danties gali padėti sumažinti nemalonius pojūčius. Vis dėlto, aspirinas gali dar labiau sudirginti dantenų audinius, tad norėdami sau padėti tik dar labiau pakenksite.
  2. Kartais vengiama atlikti profesionalią burnos higieną, nes manoma, kad tai gali pakenkti dantims. Vis dėlto, tai nėra tiesa – burnos higiena nepažeidžia danties audinių, bet tik padeda pašalinti susikaupusias apnašas ir susidariusius dantų akmenis. 
  3. Dažnai daroma klaida – dantų valymas iškart po valgio. Maiste esanti rūgštis suminkština dantų emalį, kuris po 40-50 minučių ir vėl sukietėja, todėl dantis geriausia valyti praėjus tokiam laiko tarpui;
  4. Manoma kad tuomet, jei naudojamas burnos skalavimo skystis, naudoti tarpdančių siūlą nėra būtina, tačiau tai nėra tiesa. Tarpdančiuose esančius maisto likučius gali pašalinti tik tam skirtos priemonės, geriausia naudoti tinkamai parinktą dantų siūlą.dantų siūlas
  5. Valant dantis kartais pasirodo kraujo. Tai, žinoma, išgąsdina, ir neretai manoma, kad tai ženklas, jog laikas nustoti valyti dantis. Visiška netiesa! Kraujuojančios dantenos gali įspėti apie tam tikras ligas, todėl būtina apsilankyti odontologijos klinikoje
  6. Dar vienas dažnas mitas yra tai, kad plombuoti dantys nebereikalaus tolimesnio gydymo, tačiau tai nėra tiesa. Nors šiuolaikinės plombos tarnauja gana ilgą laiką, tačiau jos nėra amžinos, ir tuomet, jei jos yra pažeidžiamos, būtina į tai reaguoti laiku, nes priešingu atveju vėliau gali prireikti nervo kanalo gydymo.
  7. Tėveliai neretai mano, kad nėra būtina taisyti pieninius vaikų dantis, tačiau tokia nuostata gali pridaryti tikrai nemažai žalos. Pirmąjį vizitą pas odontologą geriausia planuoti dar tada, kai vaikui išdygsta pirmasis dantukas.
  8. Nors lankymasis odontologijos klinikoje neretai kelia įtampą, tačiau vizito tikrai nereikėtų atidėlioti iki tol, kol pradės skaudėti dantis. Jei klinikoje lankysitės ne rečiau nei kartą per pusę metų, tokiu atveju galėsite išvengti didelių dantų problemų
  9. Dar vienas mitas yra tai, kad veiksmingiausias dantų balinimas yra naudojant sodą. Vis dėlto, tai tikrai nėra tiesa – soda kenkia dantų emaliui, tad geriau “naminėmis” priemonėmis dantų nebalinti, o norint pakoreguoti dantų spalvą kreiptis į specialistus. Odontologas įvertinęs dantų būklę parinks tinkamiausią dantų balinimo metodą, kuris nepažeis dantų emalio.
  10. Ir priešingai, gana dažnai manoma, kad dantų balinimas kapomis gali labai pažeisti dantis. Vis dėlto, taip tikrai nenutiks, jei rinksitės saugias, odontologijos klinikoje įsigytas priemones.

Jei suabejotumėte tam tikromis nuostatomis apie dantis, visada galite pasikonsultuoti su odontologu, kuris atsakys į visus jums kylančius klausimus. Gana dažnai įvairiais mitais tikima be jokio pagrindo, tad pasistenkite sau nekenkti, ir pasikliaukite profesionalų pateikta informacija.

Panašus straipsniai