dantų protezavimas skaitmeninis dantų skenavimas 3shape

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas: ką vertėtų žinoti?

Nors kartais manoma, dantų protezavimas gali būti taikomas tik senyvo amžiaus žmonėms, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu yra atkuriami dantys. Tai padeda sugrąžinti visavertę dantų kramtymo funkciją, ir suteikia dantims estetinį vaizdą. Protezavimas taip pat gali pakoreguoto tarp dantų esančius tarpus, dantų spalvą bei formą.

Kada taikyti dantų protezavimą?

dantų protezavimas skaitmeninis dantų skenavimas 3shape• Kai reikia atkurti prarastus dantis;
• Kai restauruojami nuskilę dantys;
• Kai reikia sustiprinti silpnus, trapius ar negyvus dantis;
• Kai norima pagerinti estetinį vaizdą.

Kodėl svarbu atstatyti dantis?

dantu implantacija• Dėl nepakankamos kramtymo funkcijos kartais tenka atsisakyti mėgstamų patiekalų, ir tai tikrai nėra malonu. Dantų protezavimas gali padėti sugrąžinti mėgavimąsi maistu;
• Jei dantys nėra atstatomi, maistas nėra pakankamai sukramtomas, todėl gali atsirasti virškinimo problemų;
• Kai trūksta dantų ar jų tarpai yra gana dideli, tarp dantų stringa maistas, patiriamas diskomfortas. Taip pat kinta ir žmogaus išvaizda: kai burnoje yra ne visi dantys, keičiasi veido forma, veidas tampa įdubęs, žmogus atrodo vyresnis nei iš tiesų yra;
• Kai žmogus nėra patenkintas savo dantimis, vengia šypsotis, kartais – ir bendrauti su aplinkiniais;
• Taip pat gali prasidėti žandikaulio tirpimas, kas visada sukelia nemalonius pojūčius. Pasirūpinkite, kad taip nenutiktų, ir rinkitės dantų protezavimą.

Kokie yra dantų protezavimo būdai?

Viktorija Golcova gydytoja odontologėSkiriamos dvi pagrindinės dantų protezavimo rūšys – tai fiksuoti arba išimami protezai.
• Neišimami dantų protezai yra tvirtinami ant dantų implantų. Taip pat gali būti dedami vainikėliai, pagaminti iš bemetalės keramikos, cirkonio ar metalo keramikos. Dantų protezų tiltai tvirtinami ant nušlifuotų gretutinių dantų;
• Išimami dantų protezai gali būti dviejų rūšių – tai lanko atramos protezai arba plokštelės.

Kokius protezus pasirinkti?

Gydytojai odontologai, apžiūrėję pacientų dantis, gali paskirti tinkamiausią dantų protezavimo būdą. Diagnostikai gali būti naudojamos įvairios naujausios technologijos, tokios kaip 3D kompiuterinė tomografija, ir pan. Protezai gali būti parenkami ir atsižvelgiant į paciento finansines galimybes, nes skiriasi ir įvairių pasirinkimų kaina. Pasikonsultavę su odontologu tikrai atrasite palankiausią sprendimą, ir kartu galėsite nuspręsti, ką rinktis yra palankiausia.

Pasikonsultavus su odontologu bus sudaromas dantų gydymo planas, ir greitai galėsite džiaugtis atgauta visaverte kramtymo funkcija bei estetiškiau atrodančia šypsena.

Panašus straipsniai