burksizmas dantų griežimas nakti

Naktį griežiate dantimis?

Naktį griežiate dantimis? Jūs galite sau padėti.

Naktinis griežimas dantimis – gana dažnai pasitaikantis reiškinys, nuo kurio kenčia net 10 procentų planetos žmonių. Kartais apie griežimą dantimis sužinoma iš artimųjų, o kartais apie tai sužinoma… pamačius nudilusius dantis. Dantų griežimas yra vadinamas bruksizmu, ir dažniausiai tokiu būdu atsikratoma įtampos. Taip gali nutikti dėl netaisyklingo sąkandžio, vitamino B, kalcio ar magnio trūkumo. Griežimas dantimis gali būti ir paveldimas, tačiau dažniau taip nutinka dėl kitų priežasčių.

Kam būdingiausias bruksizmas?

Nuo šio sutrikimo kenčia ne tik vaikai, bet taip pat ir suaugusieji. Dažniausiai griežimas dantimis paūmėja paauglystės laikotarpiu, o statistiškai ši problema dažniausiai vargina 25-44 metų asmenis.

Ką daryti?

dantų kalenimas miegant burksizmas gydymas

Jei jūsų artimieji skundžiasi, kad naktimis griežiate dantimis, rekomenduojama kreiptis į odontologą. Dažniausiai pacientai įvardina tipinius simptomus: ryte skauda galvą, miegama neramiai, pečių raumenys yra įtempti. Nudilę dantys ir padidėjęs kramtymo raumenų tonusas – praktiškai nenuginčijami įrodymai, kad naktimis yra griežiama dantimis. Visada svarbu, kad bruksizmas būtų diagnozuojamas kuo anksčiau, nes bus užkertamas kelias griežimui dantimis, ir bus galima išvengti žalos. Taip pat egzistuoja ir dieninis bruksizmas – stresinėje situacijoje dantys yra labai stipriai sukandami. Skirtumas toks, kad dieną save galima kontroliuoti – tereikia atrasti būdų, kurie leistų atsipalaiduoti.

Kokios griežimo dantimis pasekmės?

Deja, bruksizmo pasekmės gali būti labai skaudžios. Gali būti prarandama karūninė dantų dalis, atsirasti apatinio žandikaulio sutrikimai, sutrikti miegas, varginti galvos skausmai, ir t.t. Ilgą laiką trunkantis griežimas dantimis gali sunaikinti dantis, ir juos teks protezuoti.

Kaip gydyti bruksizmą?

dantų tiesinimas kapomis kaina Vilnius

Kreipkitės į odontologą, kuris galės paskirti tinkamiausią gydymą. Dažniausiai yra atstatomi iltiniai dantys, nes jie neleis gludinti žemiau esančių dantų. Taip pat galite užsisakyti specialias kapas, kurios padės apsaugoti dantis. Jos gali padėti apsaugoti dantis nuo tolimesnio dilimo. Tam tikrais atvejais gali pagelbėti psichoterapija, alkoholio ir rūkymo atsisakymas, jei vartojami antidepresantai, jie gali būti pakeičiami arba mažinama jų dozė. Svarbu įvertinti, ar smarkiai yra pažeisti dantys, ir kuo greičiau juos atstatyti. Rekomenduojama prieš miegą nevartoti kofeino ir aštraus maisto, nes nuo to griežimas dantimis gali dar labiau paūmėti. Prieš miegą reikėtų pasistengti atsipalaiduoti – neretai padeda gilėjimas vonioje ar žolelių arbata. Jei veido raumenys yra įtempti, rekomenduojama prieš miegą pašildyti juos kompresu. Būdų, kaip galima atsipalaiduoti, yra tikrai nemažai, todėl atraskite tokį, kuris jums padėtų labiausiai.

Įvairiose namų vietose galite priklijuoti spalvingų lapelių – jie tarsi perspės, kad atsipalaiduotumėte.

Panašus straipsniai