estetinis plombavimas laminatės

Apie dantų balinimą

Dantų balinimas – paprasta procedūra, užtikrinanti gražesnę šypseną

Dantų balinimas tikrai nėra nauja procedūra, ji taikoma jau daugiau nei 4000 metų. Žinoma, pirmieji bandymai balinti dantis gerokai skyrėsi nuo dabartinių, technologijos, kurios yra šiek tiek artimos dabartinėms, pradėtos taikyti prieš kelis šimtmečius, o moderniausi balinimo būdai taikomi kiek daugiau nei dešimt metų. Bėgant metams dantų balinimo procedūra vis labiau tobulėja, tad tampa greitesnė, efektyvesnė ir saugesnė.

Dantų balinimas natūraliomis priemonėmis

dantų balinimas lazeriuĮvairios naminės priemonės jau nuo seno naudojamos dantų balinimui. Jos padeda dantis balinti palaipsniui, ir po kelių savaičių galima pastebėti rezultatus.
• Dantų balinimas kokosų aliejumi paskutiniu metu tampa vis populiaresnis. Nors skalauti burną šiuo aliejumi nėra labai malonu, tačiau išbandžiusieji teigia, kad tai tikrai veiksminga. Jums tereikia pasirinkti ekologišką nerafinuotą kokosų aliejų, ir juo kartą per dieną 20-30 sekundžių skalauti burną;
• Banano žievės vidinė pusė taip pat gali būti veiksminga priemone balinti dantis. Įtrinkite dantis bananų žieve, ir pasistenkite porą minučių šypsotis, kad lūpos nedengtų dantų;
• Razinos gali padėti apsaugoti nuo dantų akmenų, tad tai gali būti puikiu užkandžiu;
• Obuoliai neleidžia susidaryti apnašoms, tad pasistenkite juos valgyti dažniau;
• Gerkite vandenį su citrina – tai taip pat gali padėti balinti dantis.
Nors dantų balinimas soda yra vienas populiariausių, tačiau vertėtų būti atsargiems – tai gali pažeisti dantų emalį. Kad taip nenutiktų, prieš imantis tam tikrų veiksmų pirmiausia pasikonsultuokite su odontologu.

Profesionali burnos higiena taip pat pašviesins dantis

Prieš atliekant dantų balinimą visada svarbu atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete. Tai galės užtikrinti patį geriausią rezultatą, o jau po atliktos burnos higienos dantys taps baltesni. Kartais to visiškai pakanka, kad būtų galima džiaugtis baltesne šypsena.

Ką rinktis: balinimą kapomis ar ofisinį balinimą?

dantų balinimas lazeriuKalbant apie patį rezultatą, abi šios procedūros yra vienodai efektyvios. Balinimas kapomis yra atliekamas palaipsniui – pirmiausia yra pagaminamos specialios kapos, kurias pacientas ant dantų užsideda nakčiai. Balinimui yra naudojamas specialus gelis. Rezultatai tampa pastebimi po 4-5 dienų. Balinimas odontologo kabinete yra atliekamas vieno vizito metu, ir tai atliekama iš tiesų labai greitai.

Dantų priežiūra po balinimo

• Kelias dienas venkite dažančių maisto produktų ir gėrimų: kavos, juodos arbatos, burokėlių, ir t.t.;
• Jei sunku atsispirti kavai, ją gerkite su pienu, galite gerti per šiaudelį;
• Nerūkykite;
• Nepamirškite kasdienės burnos higienos – valykite dantis du kartus per dieną, naudokite tarpdančių siūlą.

Dantys bus balti ilgesnį laiką, jei vengsite įvairių dažančių produktų, nerūkysite, saikingai gersite kavą ir arbatą. Kiek išliks rezultatas – labai individualu, tačiau visada galima pasirūpinti, kad dantys būtų balti kuo ilgesnį laiką.

Panašus straipsniai