produktai sveikiems dantims

10 produktų sveikiems dantims

 Norintys turėti sveikus dantis turėtų nepamiršti pasirūpinti tinkama dantų priežiūra ir reguliariai lankytis odontologijos klinikoje. Svarbu ir tai, kokius maisto produktus valgote – vertėtų vengti daug cukraus turinčių gaminių ir užtikrinti visavertę mitybą. Galima išskirti dešimt maisto produktų, kurie yra sveikiausi jūsų dantims – juos valgydami galėsite išvengti tam tikrų dantų problemų.

Taigi, kokie tai produktai?

Pienas

Pienas yra puikus kalcio, vitamino D ir fosfatų šaltinis. Šios išvardintos medžiagos suteikia tvirtumo kaulams ir dantims. Jei reguliariai vartosite pieno produktus, tai padės atstatyti dantų emalį. Jei esate alergiškas laktozei ar dėl kitų priežasčių nevartojate pieno produktų, rinkitės sojų pieną.

produktai sveikiems dantims

Sūris

Sūryje, kaip ir piene, gausu kalcio ir fosfatų. Pastarieji neutralizuoja rūgštis burnos ertmėje, ir tai padeda išvengti  ėduonies. Taip pat sūrio produktuose esantis kazeinas padeda stiprinti dantų paviršių.

sūris

Natūralus jogurtas

Natūralus jogurtas – tai puikus baltymų ir kalcio šaltinis. Reguliariai valgant šį produktą užtikrinama gera dantų būklė.

jogurtas

Obuoliai

Tai – vienas sveikiausių produktų, kurie padeda stiprinti dantis.  Valgant obuolius išsiskiria daugiau seilių, todėl tai užkerta kelią emalio įtrūkimams.

dantų balinimo priemonė 

Apelsinai

Šie citrusiniai vaisiai yra puikus vitaminų C ir D šaltinis. Apelsinų sultys padeda natūraliai išvalyti burnos ertmę, šalina bakterijas, kurios yra kenksmingos dantims.

Apelsinai

Riešutai ir sėklos

Šiuose produktuose gausu vitaminų ir mineralų, kurie padeda išsaugoti sveikus ir tvirtus dantis. Žemės riešutuose gausu vitamino D, graikiniuose riešutuose gausu ląstelienos, geležies ir folio rūgšties,  o anakardžio riešutai skatina seilių išsiskyrimą.

migdolų riešutai

Arbata

Žaliojoje ir juodojoje arbatoje gausu junginių, vadinamų polifenoliais, kurie padeda kovoti su ėduonį sukeliančiomis bakterijomis. Žaliojoje arbatoje yra tokių junginių, kurie neleidžia įtrūkti emaliui, tačiau svarbu tai, kad arbata būtų geriama be cukraus.

arbata

Juodas šokoladas

Nors visiems yra žinoma, kad saldumynai nėra sveiki dantims, tačiau juodas šokoladas turi didelį kiekį kakavos, kurioje gausu tanino, kuris užkerta kelią dantų erozijai.

šokoladas

Vanduo

Vanduo yra pagrindinis seilių komponentas, tad visada yra svarbu išgerti pakankamą jo kiekį. Vanduo padeda išskalauti maisto likučius, užkertą kelią ėduonies atsiradimui ir stiprina dantų emalį.

gerkite vandens

Becukrė kramtomoji guma

Kai nėra galimybės išsivalyti dantis, becukrė kramtomoji guma gali padėti išvalyti maisto likučius. Taip pat ši kramtomoji guma užtikrins gaivų burnos kvapą.

Panašus straipsniai