dantų implantacija burnos chirurgas

5 dažniausi klausimai apie dantų implantavimą

1. Kas yra dantų implantacija?

Dantų implantacija – tai pažangiausias sprendimas, leidžiantis atstatyti prarastus dantis, ir šiandien ši procedūra yra pasirenkama iš tiesų dažnais atvejais. Tai tikrai nekelia nuostabos – juk implantuoti dantys yra ilgaamžiai ir atstoja natūralius dantis. Dirbtiniai dantys atrodo labai natūraliai, taigi, galima džiaugtis visaverte kramtymo funkcija bei gražia šypsena. Apie dantų implantavimą neretai kyla įvairių klausimų, taigi, kurie jų yra dažniausi?

2. Iš ko gaminami dantų implantai?

dantų implantai kaina

Dantų implantas – tai sraigtas, kuris atstoja danties šaknį. Dažniausiai implantai yra gaminami iš titano – šį metalą žmogaus organizmas lengvai priima ir nesukelia alergijos. Nors pasitaiko tokių atvejų, kada implantų organizmas nepriima, tačiau taip nutinka tikrai labai retai. Dantų implantai gali būti įsriegiami ir viršutiniame, ir apatiniame žandikaulyje, jie gali būti taikomi tada, kai trūksta vieno, kelių ar net visų dantų, nes implantams nėra reikalingi atraminiai dantys.
Kokio amžiaus žmonėms gali būti taikoma dantų implantacija? Dantų implantavimas gali būti taikomas įvairaus amžiaus suaugusiems žmonėms, kurų žandikaulis jau yra susiformavęs. Paprastai implantavimas atliekamas pilnamečiams asmenims, tačiau nėra ribojama, iki kokio amžiaus gali būti atliekama ši procedūra. Dantų implantavimas gali būti skiriamas ir senyvo amžiaus žmonėms.

3. Kodėl būtina atstatyti prarastus dantis?

Nors kartais manoma, kad dantų implantavimas yra svarbus dėl estetikos ir komforto, tačiau priežasčių, kodėl svarbu atstatyti prarastus dantis, yra kur kas daugiau. Visų pirma, netekus vieno ar kelių maistas yra prasčiau kramtomas, todėl virškinimo procesas nėra atliekamas pakankamai gerai. Būtent dėl dantų trūkumo vėliau gali pasijusti įvairūs sveikatos sutrikimai – skrandžio skausmai, ir t.t. Trūkstamų dantų vietose žandikaulis ima nykti, todėl deformuojamas veido vaizdas, žmogus gali atrodyti vyresnis nei yra iš tiesų.

4. Kiek laiko trunka dantų implantavimas?

Tai visada priklauso nuo to, kokia yra dantų būklė. Pirmiausia reikės užsirašyti konsultacijai, kurios metu bus įvertinta dantų būklė ir sudaromas darbų planas. Jei sergama tam tikromis ligomis, prieš atliekant dantų implantavimą bus paskiriamas tam tikras gydymas. Paprastai yra numatomi 4-5 vizitai pas odontologą. Implantai paprastai prigyja per kelis mėnesius.

5. Kaip atliekama dantų implantacija?

Pirmojo vizito metu gali būti pašalinami dantys, kurių jau nepavyks atstatyti kitokiu būdu. Jei reikia, paskiriama kaulo priauginimo ar sinuso pakėlimo operacija, po kurios dantys jau galės būti implantuojami. Vieno vizito metu gali būti įsriegiamas vienas ar keli implantai (vieno vizito metu gali būti atstatomi ir viso žandikaulio dantys). Jei implantuojami priekiniai dantys, tokiu atveju gali būti uždedami laikini dirbtiniai dantys (kai implantai jau bus prigiję, bus dedamas nuolatinis danties vainikėlis). Vieno implanto įsriegimas paprastai trunka 20-30 minučių.

Vizito pas odontologą metu visada galite užduoti įvairius jums kylančius klausimus – specialistai tikrai suteiks visą jums reikalingą informaciją.

Panašus straipsniai