Dantų protezavimas: 5 populiariausi mitai
Nors anksčiau buvo manoma, kad dantų protezavimas yra taikomas išimtinai tik vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau šiandien odontologinė praktika rodo, kad ši procedūra vis dažniau yra taikoma ir jauniems pacientams. Faktas, kad prireiks dantų protezų, gali net labai išgąsdinti, tačiau įprastai baiminamasi tik to, apie ką nieko nežinoma. Dantų protezavimo procedūra turbūt kaip niekas kitas yra apipinta įvairiais mitais, todėl pravartu išsiaiškinti, kurios populiarios nuostatos nėra teisingos.
Mitas nr. 1: protezavimas yra skausminga procedūra
Skausmas yra vienas tų faktorių, dėl kurio baiminamasi apsilankyti odontologijos klinikoje, ir neretai yra manoma, kad ištverti dantų protezavimo procedūrą bus pernelyg sudėtinga. Vis dėlto, tikrai nėra jokio reikalo nuogąstauti: pacientams visuomet yra naudojami nuskausminamieji, o nušlifuoti dantys yra dengiami laikinais protezais, kurie padeda išvengti padidėjusio jautrumo.
Mitas nr. 2: dantų protezavimas ilgai užtrunka
Dantų protezavimo trukmė visuomet priklauso nuo to, kokie dideli yra dantų pažeidimai, ir kokį dantų kiekį tenka protezuoti. Tuo atveju, jei protezai bus fiksuojami ant implantų, protezavimas šiek tiek užtruks, tačiau kitais atvejais galima tikėtis tikrai greito rezultato. Daugiausia dėmesio visuomet yra skiriama pirmajam etapui, kuomet dantys yra nušlifuojami ir pritaikomi laikini protezai, o tuomet, kada dantų technikas jau bus pagaminęs individualius protezus, jie gali būti fiksuojami ir vos vieno vizito metu.
Mitas nr. 3: protezavimas – trumpalaikis sprendimas
Kartais yra manoma, kad nėra reikalo protezuoti dantis, nes toks sprendimas bus trumpalaikis. Vis dėlto, tai tikrai nėra tiesa: šiuolaikiniai dantų protezai tarnauja metų metus, užtikrina natūralią kramtymo funkciją bei padeda išvengti didesnių dantų problemų. Manymas, kad vėlesnis dantų protezavimas gali padėti sutaupyti pinigų, yra ne tik neteisingas, bet taip pat ir labai žalingas: jei bus uždelsiama protezuoti dantis, tai gali lemti kur kas didesnes odontologines problemas, o vėliau dantų atkūrimas taps ne tik sudėtingesnis, bet taip pat ir brangesnis.
Mitas nr. 4: teks atsisakyti mėgstamų maisto produktų
Jei pasirenkami išimami dantų protezai, kramtymo funkcija gali būti kiek apsunkinta, nes tokie protezai nesilaiko pakankamai stabiliai. Būtent dėl šios priežasties visuomet yra palankiau pasvarstyti apie fiksuotų protezų pasirinkimą, nes jie laikosi labai tvirtai, ir suteikia galimybę jaustis taip, tarsi kramtytumėte natūraliais dantimis. Tuo atveju, jei dantų protezavimui yra pasirenkamos dantų karūnėlės, galima būti užtikrintiems, kad kramtant ar kalbant nekils jokių nepatogumų, o tai teigiamai atsilieps ir jūsų gyvenimo kokybei.
Mitas nr. 5: visi pastebės, kad dantys yra protezuoti
Neretai baiminamasi, kad dantų protezai neatrodys pakankamai estetiškai, ir kad visi pastebės, jog dantys nėra natūralūs. Tikrai nėra jokio reikalo nerimauti: šiuolaikinė odontologija užtikrina tokį dantų atkūrimą, kuris užtikrina, kad dirbtiniai dantys atrodytų tikrai natūraliai. Visai nesvarbu, kokių dantų protezavimas bus reikalingas – priekinių ar krūminių, odontologai pasirūpins, kad jūsų šypsena atrodytų kuo estetiškiau.
Jei kiltų tam tikrų klausimų dėl dantų protezavimo, nedvejodami pasikonsultuokite su savo odontologu: jis padės išsklaidyti abejones bei suteiks tokią informaciją, kuri nėra paremta klaidingais įsitikinimais.