7 priežastys, kodėl neturėtumėte bijoti dantų implantacijos procedūros

Dantų implantai yra puiki dantų atstatymo galimybė pacientams, netekusiems vieno ar kelių dantų. Tačiau kartais, išgirdus pasiūlymą daryti dantų implantacijos procedūrą, kai kurie pacientai išsigąsta. Baimė dėl skausmo ir nežinojimo, kartais gali nuteikti neigiamai ir net atbaidyti nuo procedūros. Tačiau šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai, pateiks jums priežastis, kodėl neverta bijoti dantų implantacijos.

  1. Didelis sėkmės rodiklis

Dantų implantai turi 98% implantacijos pasisekimo rodiklį. Tam kad įsriegti implantą, jūsų burnoje turi būti pakankamas kaulų kiekis ir tankis. Tam tikrais atvejais, jis gali būti nepakankamas, bet visuomet yra išetis. Gydytojas gali jums atlikti kaulo priauginimo procedūrą. Po jos, bus galima sėkmingai daryti dantų implantaciją. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

  1. Tik minimalus skausmas po procedūros

Natūralu, kad daugelis pacientų pergyvena dėl gijimo laikotapio bei galimo skausmo. Tačiau dėl  naujoviškų ir pažangių implantavimo metodų, skausmas po procedūros yra tik minimalus ir trunka labai trumpą laiką. Gydytojas odontologas paprastai skiria vaistų nuo skausmo, todėl jums nereikėtų pergyventi dėl galimo skausmo.

  1. Sedacijos galimybės

Jeigu esate nepakantūs skausmui, visuomet yra medikamentinės galimybės to išvengti. Mūsų klinikoje yra taikomos dvi sedacijos rūšys – peroralinė arba  intraveninė. Peroralinė yra paprastesnė, pacientas tampa mieguistas, bet reaguoja į aplinką. Jeigu peroralinės sedacijos nepakanka, tuomet yra taikoma intraveninė. Ji leidžia pacientui užmigti ir nieko nejausti. O kuri sedacija jums tiktų labiausiai, konsultacijos metu patars jūsų gydytojas odontologas.

  1. Atsakingai suplanuota procedūra

Prieš kiekvieną implantaciją, gydytojas odontologas kruopščiai suplanuoja kiekvieną operacijos etapą, atsižvelgdamas į jūsų individualius poreikius. Atsakingas planavimas padeda sumažinti rimtų šalutinių poveikių ir pooperacinių komplikacijų tikimybę.

  1. Gydytojo kompetencija

Mūsų klinikos gydytojai yra sukaupę daugiau nei 20 metų patirtį bei nuolat atnaujina savo žinias konferencijose, todėl galite būti tikri dėl procedūros tikslumo ir kokybės. Pas juos lankosi įvairūs pacientai: tie kurie nejaučia visiškai jokio streso, ir tie, kurie iš streso negali išsėdėti vienoje vietoje. Galite nesijaudinti, nes gydytojas jumis atitinkamai pasirūpins.

  1. Dantų implantai atrodo kaip tikri dantys

Kai kurie pacientai turi baimę, kad įdėti implantai atrodys nenatūraliai. Tačiau gera žinia ta, jog yra atvirkščiai. Dantų implantai, yra atitaikomi pagal jūsų burnos formą, dantų spalvą. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti estetiškai atrodančius dantų implantus,  kurių dėka norėsite vėl šypsotis.

  1. Dantų implantus paprasta prižiūrėti

Kadangi dantų implantai atstoja jūsų tikrus dantis, papildomų įgūdžių jiems prižiūrėti nereikia. Svarbiausia yra valyti bent du kartus per dieną, su dantų šepetėliu ir dantų siūlu. Taip pat, reikia  nepamiršti ir reguliariai lankytis pas odontologą.

  1. Tai investicija visam gyvenimui

Kartais, pacientus atbaido kainos. Tačiau į implantus reikia žiūrėti kaip į investiciją, nes kiti dantų atkūrimo būdai tarnauja 10-15 metų. Jie nusidėvi ir juos reikia keisti. Tuo tarpu tinkamai prižiūrėti implantai yra vienkartinė procedūra, kurios rezultatais galėsite džiaugtis visą gyvenimą.

Patarimai, kurie padės sumažinti baimę

 

Kvėpavimo pratimai ir atsipalaidavimas

Tai technika, kurią galite naudoti prieš vizitą, ar jo metu. Kvėpavimo pratimai, padeda nukreipti blogas mintis, nuraminti savo protą. Įkvėpkite, suskaičiuokite iki trijų, ir iškvėpkite.

Jeigu praktikuojate jogą, prieš vizitą, malonioje aplinkoje, galite atlikti kelis pratimus.

Taip pat, apsvarstykite galimybę įsigyti antistresinį kamuoliuką. Jį galite atsinešti į vizitą ir minkyti rankose.

Muzika, taip pat ramina. Atsineškite ausines ir likusį laiką iki vizito paklausykite muzikos. Labiausiai stresą malšina džiazas ir klasikinė muzika.

Pakalbėkite su savo odontologu

Jeigu jaučiate nerimą, ir nepavyksta jo numalšinti, papasakokite apie tai savo gydytojui. Jūsų gydytojas yra tam,  kad atsakytų į visus jums kylančius klausimus ir padėtų įveikti visas baimes.

Tinkama mityba prieš implantaciją

Venkite kofeino, ir maisto produktų su cukrumi. Jie dar labiau didina nerimą ir įsitempimą. Geriausia yra suvalgyti baltyminių produktų arba išgerti ramunėlių arbatos.  O juodasis šokoladas, nedidelėmis dozėmis yra naudingas smegenų funkcijai ir padeda sumažinti nerimą.

Atvykite į vizitą anksčiau

Skubėjimas didina nerimą. Susiplanuokite savo laiką taip, kad atvyktumėte į implantacijos procedūrą bent 20 minučių anksčiau. Tai padės susikaupti, ir tinkamai nusiteikti.

Apskritai, stenkitės į vizitą registruotis anksti ryte. Tuomet atsikėlus,  liks mažiau laiko pašalinėms mintims ir galėsite iškart vykti į procedūrą.

Atsiveskite artimą žmogų

Dažnai, kito žmogaus buvimas šalia sumažina stresą. Prieš susitikdami su gydytoju, papasakokite apie savo būseną, kartu atėjusiam žmogui. Jausite palaikymą, ir galbūt išgirsite vertingų patarimų.

Akivaizdu, kad dantų implantacija yra naudinga procedūra jūsų šypsenos atkūrimui. Nedvėjokite ir paleiskite savo baimes pasinaudodami mūsų patarimais. Kviečiame atvykti į mūsų kliniką, kurioje patyrę odontologai padės jums atrasti tinkamiausią sprendimą

Panašus straipsniai