Atvykę į Šv. Kristoforo odontologijos kliniką pastebėsite, kad prie kiekvieno gydytojo pavardės įrašyta jo pozicija: periodontologas, ortodontas, chirurgas ir t.t. Ką reiškia šie žodžiai ir kokio gydytojo Jums iš tikrųjų reikia? Šiame straipsnyje pristatysime odontologų tipus ir specializacijas – taip lengviau suprasite, pas kokį gydytoją reikia apsilankyti.

Bendroji odontologija arba terapinis gydymas

Pirmojo vizito metu, tikėtina, būsite nukreiptas pas bendrosios praktikos gydytoją, kuris atlieka profilaktinį patikrinimą bei parengia ir su pacientu aptaria gydymo planą. Odontologas suplanuoja visas reikalingas procedūras: profesionalią burnos higieną, chirurginį gydymą ir pan. Paprastai šie gydytojai rauna nesudėtingus dantis, plombuoja, atlieka estetinį plombavimą ir nesudėtingą kanalų gydymą. Tai bene populiariausi ir didžiausią paklausą turintys specialistai, kurie esant reikalui nukreipia pas kitus gydytojus.

Endodontologija

Nors šis žodis skamba gana sudėtingai, bet reiškia paprastą dalyką – dantų kanalų gydymą. Jo gali prireikti, jei infekcija pasiekia pulpos kamerą ir uždegimas išplinta. Gydymo tikslas – atkuriant danties audinius specialia medžiaga išsaugoti ėduonies pažeistą dantį. Endodontinis gydymas reikalauja itin didelio kruopštumo ir atidumo, todėl neretai šie gydytojai naudojasi mikroskopu. Tikėtina, kad paskui gali tekti apsilankyti pas gydytoją ortopedą, kuris atkurs danties įklotą ar užklotą.

Gydytojas ortopedas

Gydytojas ortopedas atlieka dantų protezavimą. Jis būtinas, kai dantis stipriai pažeistas ėduonies, nudyla ar nukenčia dėl nelaimingo atsitikimo, traumos ar ligos, ir jo nebeįmanoma atkurtu plombuojant. Taip pat protezuoti tenka po dantų implantacijos, kurios metu atkuriamas vienas, keli ar net viso žandikaulio dantys. Dantų protezus gamina dantų technikai, kurie skaitmeniniu būdu pagal naujausias technologijas pagamina itin tikslius dantų protezus.

Burnos chirurgas

Burnos chirurgas yra gydytojas odontologas, kurio specializacija – ligų, traumų ir estetinių ar funkcinių burnos sričių chirurginis gydymas. Šis gydytojas šalina protinius dantis, atlieka sudėtingus dantų rovimus ir suka dantų implantus. Jei būsimo implanto vietoje trūksta kaulo, burnos chirurgas atlieka kaulo priauginimo ir sinuso dugno pakėlimo operacijas. Visų procedūrų metu naudojami vietiniai anestetikai, todėl pacientas nejaučia skausmo.

Vaikų odontologas

Vaikų dantų gydymas niekuo nesiskiria nuo suaugusiųjų. Neretai dantų gydymą atlieka bendrosios praktikos gydytojai. Vis dėlto darbas su vaikais reikalauja daugiau kantrybės ir pasiryžimo, nes jaunieji pacientai ne visuomet pasiruošę išsižioti. Todėl per pirmuosius vizitus svarbu užmegzti pasitikėjimu grįstą santykį, kad ateityje vaikas noriai eitų pas odontologą. Jei vaikas ar suaugęs turi žandikaulio ir (arba) dantų neatitikimus arba dantys susigrūdę ar kreivi, gydytojas odontologas gali nukreipti pas gydytoją ortodontą.

Ortodontas

Gydytojas ortodontas atlieka dantų tiesinimą. Tam dažniausiai naudojamos breketų sistemos, kapos ar ortodontinės plokštelės. Vaikai dažniausiai siunčiami dantų tiesinimo procedūrai tuomet, kai būna išaugę didžioji dalis nuolatinių dantų (t.y. apie 12-14 metų). Ortodontinis gydymas neretai trunka kelis metus, o pacientas būna priverstas nešioti tam tikrus dantų tiesinimo aparatus.

Periodontologas

Gydytojas periodontologas – tai specialistas, kurio pagrindinis dėmesys skiriamas jūsų dantenų ir atraminių audinių bei struktūros aplink dantis priežiūrai. Šis gydytojas padės pacientams gydyti pažengusią periodontito (dantenų) ligą ir atliks chirurginę operaciją (jei konservatyvus gydymas pasirodytų neveiksmingas).

Burnos higienistas

Galiausiai nepamirškite burnos higienistų, kurie rūpinasi Jūsų dantų sveikatos profilaktika. Atlikite profesionalią burnos higieną bent du kartus per metus. Tai padės sumažinti dantų ligų riziką bei vizitų pas odontologą skaičių. Burnos higienistai taip pat atlieka dantų balinimą.

Sveikiname, Jūs susipažinote su visais mūsų klinikos specialistais. Gydytojų specializacija leidžia užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir patikimiausią aptarnavimą.