10 blogų įpročių, kurie gadina jūsų dantis

Norint turėti sveikus dantis, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Tačiau dažnai neužtenka vien laikytis sveikos higienos principų. Tam tikri mūsų atliekami veiksmai ir blogi įpročiai gali rimtai pakenkti dantų būklei ir sveikai šypsenai. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pristatys 11 įpročių, kurie iš tikrųjų gadina dantis.

1. Nagų kramtymas

Kramtydami nagus, jūs ne tik kaupiate burnoje įvairias bakterijas, bet ir kenkiate savo žandikauliui ir dantims. Nagų kramtymas gali sukelti žandikaulio disfunkciją, o dėl to jis gali išsikišti.

2. Per stiprus dantų ir dantenų valymas

Jeigu valydami dantis su dantų šepetėliu juos spausite, gali pradėti kraujuoti dantenos. Taip pat, šepetėliai su kietais šereliais gali nubraižyti dantų paviršių bei emalį. 

3. Ledukų kramtymas

Jeigu mėgstate gerti šaltus gėrimus, kuriuose yra ledukų, nekramtykite jų, nes galite pažeisti savo dantų emalį. Apskritai, svarbu stengtis nekramtyti jokių kietų maisto produktų arba daiktų, kurie gali pakenkti dantų struktūrai.

4. Tabako vartojimas

Vartojant įvairius tabako gaminius padidėja dantenų ligų, blogo burnos kvapo, burnos sausumo ir dantų ėduonies rizika. Jeigu patiems sunku atsisakyti šio įpročio, galite pasitarti su odontologu.

5. Dantų krapštukų naudojimas

Dantų krapštukų arba kitų ne odontologinių įrankių kišimas į burną gali sukelti dantenų pažeidimus ir infekciją. Vietoj dantų krapštukų naudokite tarpdančių siūlą.

Koks dantų siūlas tinkamiausias jūsų dantims, galite skaityti čia

6. Nuolatinis užkandžiavimas

Dažnas užkandžiavimas skatina rūgščių susidarymą, kurios sukelia kariesą ir dantenų ligas. Jeigu mėgstate užkandžiauti, rinkitės šviežius vaisius ir daržoves.

7. Bruksizmas

Dar kitaip vadinamas dantų griežimu, dažnai yra daromas nesąmoningai, miego metu. Tai gali paskatinti emalio nusidėvėjimą ir dantenų jautrumą.

8. Stresas

Žmogaus patiriančio nuolatinį stresą, imunitetas sparčiai nusilpsta, todėl dantys gali tapti jautresni. Nuolatinis nerimas suteikia dantims nemenką spaudimą, ir tokiu būdu pažeidžiamas emalis. Gali  prasidėti gingivitas ir kitos dantenų problemos.

9. Dažnas kavos vartojimas

Šis gėrimas gali laikui bėgant susilpninti dantų emalį, pakinta jo spalva. Geriausia kavą pakeisti žaliąja arbata, kuri savo sudėtyje taip pat turi kofeino.

10. Balinimo priemonės

Dažnas balinimo produktų naudojimas gali susilpninti emalį ir sukelti dantenų jautrumą. Dėl balinimo priemonių naudojimo pasitarkite su savo odontologu.

11. Blogi mitybos įpročiai

Nepakankamai subalansuota mityba gali kenkti sveikų dantų būklei. Atsiminkite, kad įvairūs vitaminai ir mineralai yra būtini dantų sveikatai palaikyti. Daugiausia jų galite gauti su maistu, tačiau papildomai galima vartoti ir papildus. 

Kaip prižiūrėti dantis?

  • Laikykitės tinkamos dantų higienos įpročių. Tai reiškia, jog reikia valyti dantis bent du kartus į dieną. Stenkitės valyti juos dviejomis kryptimis, kad pasiektumėte kuo daugiau apnašų. Jeigu turite galimybę, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį. O dantų siūlas turėtų būti naudojamas po kiekvieno valgio. Jis išvalo tas vietas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Taip pat, galima kramtyti becukrę gumą. Ji skatina seilių susidarymą, kurios padeda nuplauti maisto likučius. 
  • Rinkitės sveikesnį maistą. Įtraukite į savo mitybą kuo daugiau natūralių vaisių ir daržovių, gerkite daug vandens. Apriboti reikėtų maisto produktus ir gėrimus, kuriuose yra daug nenaudingų angliavandenių, pridėtinio cukraus. 
  • Atsisakykite žalingų įpročių. Jeigu norite ilgus metus džiaugtis balta šypsena, stenkitės atsisakyti rūkymo bei besaikio alkoholio vartojimo. 
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą. Bent kartą į 6 mėnesius užsiregistuokite konsultacijai pas odontologą. Tai padės išvengti įvairių dantenų problemų ateityje. 

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją, apie tai, kas labiausiai kenkia jūsų dantims. Laikydamiesi mūsų rekomendacijų, galėsite džiaugtis sveika šypsena ilgus metus. Norite gauti daugiau patarimų? Galite visuomet užsirašyti į konsultaciją, pas mūsų patyrusius odontologus

Panašus straipsniai