dantų dengimas silantais

Dantų dengimas silantais: ką svarbu žinoti?

Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria yra užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagelės. Silantais yra dengiami tik sveiki nuolatiniai dantys, ši procedūra padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies.  Specialistų teigimu, padengus dantis silantais, ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja net 80-90 procentų. Paprastai procedūra yra atliekama 6-14 metų vaikams, tačiau toks sprendimas labiausiai pasiteisina tuomet, jei silantais dengiami vos tik išdygę nuolatiniai krūminiai dantys.

Koks yra silantų poveikis?

Krūminiai dantys formuojasi maždaug metus. Silantuose esantis fluoras taip sustiprina dantis, kad ėduonis praktiškai nepažeidžia dantų. Lietuvoje atlikti tyrimai parodė, kad beveik septyniasdešimt procentų 7-8 metų vaikų dantys jau yra pažeisti ėduonies, tad silantai gali būti tikrai puikia išeitimi.

Kaip yra atliekama ši procedūra?

vaiku dantu gydymas

Dažnai keliamas klausimas, ar dantų dengimas silantais yra skausminga procedūra, tad skubame atsakyti, kad tikrai ne. Dantys nėra gręžiami: nuvalomas jų paviršius, kuris yra apdorojamas specialiu skysčiu, ir tuomet dantys yra padengiami silantais. Tam yra naudojamas labai mažas šepetėlis arba specialus švirkštas.

Kas lemia ėduonies atsiradimą?

vaikų dantų gydymas

Neretai teiraujamasi, kodėl vienų vaikų dantis ėduonis puola labiau nei kitų, ir tai priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių. Didžiausią įtaką ėduonies atsiradimui turi burnos higiena, paveldimumas bei mitybos įpročiai. Jei mityba nėra racionali (suvartojama pernelyg daug angliavandenių, geriamajame vandenyje yra per mažai fluoro, ir t.t.), tai gali turėti įtakos  ėduonies atsiradimui.

Kokia yra silantų priežiūra?

Po to, kai dantys bus padengti silantais, svarbu po trijų mėnesių apsilankyti pas odontologą. Šio vizito metu bus įvertinama silantų būklė – jei bus pastebima iškritusių silantų, procedūra bus atliekama pakartotinai. Vėliau silantų būklė bus vertinama kas kartą, kai bus apsilankoma pas odontologą. Nors kartais manoma, kad silantais padengtus dantis bus galima valyti rečiau, tačiau tai nėra tiesa.  Jei dantys nėra tinkamai prižiūrimi, rūgštys gali „sugraužti“ ne tik dantis, bet ir silantus.

Taigi, kai kitą kartą su vaiku lankysitės pas odontologą, pasidomėkite šia procedūra – ji gali padėti išvengti įvairių dantų gedimų, tad apsilankymas pas odontologą tikrai nebebus toks gąsdinantis, o ir kaina nėra milžiniška.

Panašus straipsniai