Kaip gaminami dantų protezai?

Jei praradote dantį, tačiau jo vietoje negali būti sriegiamas implantas, galite rinktis dantų protezą. Tai ortopedinis prietaisas, kuris atkuria ne tik prarastą danties funkciją, bet ir estetiką.

Dantų protezais galima atkurti vieną, kelis ar net visus dantis. Dėl naujų medžiagų ir nuolat tobulėjančių technologijų dantų protezai yra patogūs bei užtikrina natūralią išvaizdą. Visi dantų protezai yra unikalūs ir daromi kiekvienam pacientui individualiai. Šv. Kristoforo odontologijos klinikos gydytojas odontologas Darius Migauskas sutiko pasidalinti dantų protezų gaminimo ir montavimo procesu.

Kelionė link gražios šypsenos prasideda nuo apžiūros bei gydymo plano sudarymo. Toks planas dažniausiai apima numatomus darbus ir terminus, per kuriuos bus atliekami darbai. Sudarius planą pacientas gali planuoti savo laiką bei išlaidas.

Antspaudai

Toliau reikia paimti tikslius dantų antspaudus, kurie vėliau keliauja į dantų technikų laboratoriją. Šv. Kristoforo klinikoje naudojame skaitmeninį skanerį, kuris leidžia 3D burnos vaizdą iš karto siųsti į laboratoriją. Čia taip pat atliekamas sąkandžio registravimas.

Protezo gamyba

Dantų technikai, gavę reikiamą informaciją, sumodeliuoja dantis taip, kad jie atrodytų natūraliai ir tiksliai atitiktų sąkandį.

Naujos šypsenos pasimatavimas

Kai sukuriamas naujas dantų protezo maketas, pacientas gali jį pasimatuoti ir įvertinti, ar patogus ir atitinka jo sąkandį. Jei kažkas netinka, maketas grįžtą į dantų technikų laboratoriją.

Galiausiai, atlikus visas korekcijas, dantų protezai įmontuojami į paciento burną. Daugelis pacientų prie protezo pripranta iš karto, tačiau kai kuriais atvejais procesas užtrunka ilgiau.

Dantų protezavimas gali užtrukti ir dažnai reikalauja net kelių specialistų darbo, bet yra nepakeičiamas, kai danties atkurti neįmanoma su dantų implantu.

Dantų protezai būna dviejų rūšių. Pacientams, netekusiems visų dantų, gaminami pilni dantų protezai, kurie gali būti papildomai tvirtinami dantų implantais. Daliniai protezai gaminami pacientams, turintiems daug natūralių dantų, ir tvirtinami prie likusių dantų. Tačiau kai kurios jų dalys gali sutrikdyti gleivinės ir liežuvio judėjimą, trukdyti kalbėti. Pilni dantų protezai tokių detalių neturi, tačiau pasižymi didesniu pagrindu, kuris remiasi į gleivinę ir sukuria svetimkūnio pojūtį burnoje.

Daugelis pacientų prie dantų protezų pripranta gana lengvai, o kai kuriems prireikia šiek tiek laiko. Tai priklauso nuo paciento burnos būklės, protezo konstrukcijos ir paciento amžiaus. Pacientai, kurie dantų neturėjo trumpesnį laiką, prie protezų pripranta greičiau. Taip nutinka dėl geriau išsilaikiusio kaulo, kuris padeda palaikyti danties protezo konstrukciją.

Pasitelkus kantrybę, naujasis danties protezas gali greitai tapti įprastas. Tačiau pratintis reikia net pacientui protezus keičiant, jei naujas protezas skiriasi nuo ankstesnio. Naujas protezas keičia žandikaulių padėtį, dėl kurios pakinta ir kramtymo būdas, todėl vyresnio amžiaus pacientai dažnai pasirenka esamą, o ne naują protezą.

Odontologija taip pažengė į priekį, kad gaminami protezai, prie kurių priprasti reikia itin trumpo laiko, ir tokių sprendimų paklausa tik didėja. Dantų netekę pacientai renkasi dantų protezus,  nes laikantis tinkamos burnos higienos ir reguliariai tikrinantis, jie gali tarnauti visą gyvenimą, be to, yra žymiai pigesni nei dantų implantai.

 

 

Panašus straipsniai