Klaidos, kurias darome valydami dantis. Kaip jų išvengti?

Nors dantų priežiūra yra mūsų kasdienės rutinos dalis, tai nereiškia, kad ją visi atliekame tinkamai. Kai kurie pastebi, kad nors sąžiningai  kasdien valo dantis, laikui bėgant, susiduria su burnos sveikatos problemomis. Tačiau gera žinia yra ta, jog klaidų, kurias darome valantis dantis, galima išvengti. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai, atskleis pagrindines dantų priežiūros klaidas ir pasidalins patarimais, kaip jų išvengti.

1. Pasirenkate netinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą

Rinkdamiesi dantų šepetėlį, atkreipkite dėmesį į jo šerelius. Jie turi būti minkšti, tam, kad valant patektų po dantenomis. Jeigu šereliai yra kieti, jie gali pažeisti danties struktūrą bei tinkamai nenuvalys dantų ir nepašalins visų bakterijų, kurios yra pasislėpusios. Ilgainiui, nevalomos bakterijos sukelia įvairias periodonto ligas, pavyzdžiui, gingvitą.

Taip pat, rinkitės šepetėlį, pagal savo burnos dydį. Jeigu šepetėlis sunkiai telpa jūsų burnoje, ir su juo sunku pasiekti galinius dantis, vadinasi jis jums netinka.

Esant galimybėms, apsvarstykite įsigyti elektrinį dantų šepetelį. Jis vibruojančiais, sukamaisiais judesiais pašalina daugiau bakterijų ir susikaupusių apnašų, nei paprastas dantų šepetėlis.

Svarbu paminėti ir dantų pastą. Geriausia yra rinktis su fluoru, nes jis padeda sutvirtinti dantenas, apsaugo dantis nuo ėduonies.

O jeigu norite baltesnės šypsenos, be abejo galite įsigyti balinančią dantų pastą.

2. Skubate

Dantis rekomenduojama valyti bent du kartus per dieną, po 2 minutes. Kadangi, šiuolaikinės visuomenės gyvenimo ritmas yra įtemptas, kartais nepavyksta skirti visų 2 minučių dantų valymui. Tačiau mūsų burnos sveikata yra kūno sudedamoji dalis, ir ja reikia atsakingai rūpintis. Jeigu norite, galite užsistatyti laikmatį, ir būsite tikri, kad tikrai efektyviai išsivalote savo dantis.

3. Per ilgai nekeičiate dantų šepetėlio

Kai pastebite, jog dantų šepetėlio šereliai tapo bespalviai, sulinkę ir nešvarūs – keiskite jį. Geriausia jį keisti yra kas 2-3 mėnesius.

Taip pat, stenkitės laikyti dantų šepetėlį laikiklyje ar puodelyje, būtinai atviroje vietoje. Tuomet, ant jo nesikaups blogosios bakterijos ir nešvarumai.

4. Valote netaisyklinga kryptimi

Dantis reikia valyti švelniai judinant šepetėlį sukamaisiais judesiais, ratu. Taip lengviau yra nuvalomos apnašos. Jeigu judinsite šepetėlį pirmyn ir atgal, galite pažeisti dantų minkštuosius audinius.

Pakreipę šepetėlį 45° kampu, valykite dantenas prie dantenų linijos, kad nuvalytumėte  įstrigusias apnašas ir maisto likučius. Tokiu pačiu kampu valykite ir vidinius dantų paviršius. Stenkitės nespausti dantų šepetėlio, kad nepažeistumėte dantų emalio ir nepradėtų kraujuoti dantenos. Taip pat, nepamirškite nuvalyti ir liežuvio, nes ir ant jo kaupiasi blogosios bakterijos. Jeigu turite galimybę, įsigykite specialų liežuvio valiklį. Apie liežuvio sveikatą ir jos priežiūrą daugiau sužinoti galite čia.

5. Po valgio iškart valote dantis

Jeigu taip darote, galite pažeisti danties emalio apsauginį sluoksnį. Po valgio, mūsų burnoje susidaro, kurios ardo emalį. Todėl dantys po valgio yra silpnesni. Palaukite 15- 20 minučių, ir tik tuomet valykite dantis.

6. Naudojate tik dantų šepetėlį

Nors jis yra svarbiausia dantų valymo priemonė, nereikia pamiršti ir dantų siūlo. Jis gali pasiekti tas vietas, į kurias nepatenka dantų šepetėlis. Tačiau stenkitės nevalyti tarpdančių su dantų krapštukais. Jie yra su smailiais galiukais, ir gali pažeisti dantenas.Apie tai, koks dantų siūlas yra tinkamiausias jūsų dantims, galite skaityti čia.

Akivaizdu, kad norint turėti sveikus dantus, juos valyti reikia tinkamai.Vadovaukitės šiais patarimais, ir džiaugsitės savo gražia ir sveika šypsena ilgus metus. O jeigu turite papildomų klausimų, galite drąsiai rašyti mums.

Panašus straipsniai