Dantų protezavimas, dantų protezai

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje atliekamas dantų protezavimas visų rūšių protezais. Tai ne tik metalo keraminiai, bet ir aukščiausius estetikos reikalavimus atitinkantys bemetalės keramikos dantų protezai (vainikėliai, tilteliai, porceliano laminatės, įklotai/ užklotai). Didelius dantų eilių defektus ar visai bedančius žandikaulius reabilituojame įvairių konstrukcijų išimamais protezais.

Mes visada stengiamės pasiūlyti visus įmanomus gydymo būdus ir tik kartu su pacientu parenkame tinkamiausią. Dantų protezavimą Vilniuje atlieka patyrę gydytojai odontologai-ortopedai:

Rolandas Pletkus
Inga Jakubaitytė
Tomas Karpavičius
Šv. Kristoforo odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu.

Dovanokite savo šypseną artimiesiems!

TLK kompensavimas

dantu protezavimas Vilniuje

Šv. Kristoforo odontologijos klinika yra sudariusi sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 413,51 Eur;
pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – 1272,31 Eur (nustato antrinio ar tretinio lygio odontologų konsiliumas);
vaikams, kurių kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais – iki 211,04 Eur; vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas – iki 1272,31 Eur (nustato antrinio ar tretinio lygio odontologų konsiliumas).

Išsamesnę informaciją apie dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo tvarką rasite paspaudę ant nuorodos arba paskambinę mums telefonu (8 5) 261 71 43.

Laboratorija

Šv. Kristoforo odontologijos klinika protezų gamybai yra sudariusi sutartis su atestuotomis dantų technikų laboratorijomis Vilniuje. Dantų technikai yra tikrai profesionalūs ir talentingi, turintys daug praktikos ir žinių. Savo kvalifikaciją nuolat kelia Vokietijos bei kitų Vakarų Europos mokymo bazėse.

Visiems savo gaminiams laboratorijos suteikia 1 metų garantiją.

Apsauginės dantų kapos sportuojantiems

JAV sportuojant netenkama daugiau nei 5 milijonai dantų kasmet. Kita vertus, Amerikos odontologų asociacija apskaičiavo, jog daugiau nei 200,000 traumų kasmet išvengiama apsauginių kapų dėka.

Apsauginės dantų kapos sportuojantiems – tai puikus būdas apsaugoti vaikų ar suaugusiųjų dantis nuo traumų, kurias sportininkai dažnai patiria įvairiose sporto šakose. Sportinės kapos, slopindamos traumuojančio smūgio energiją, sumažina ir galvos smegenų traumos riziką.

Svarbu žinoti, kad netinkama sportinė kapa gali būti daugiau žalojanti nei padedanti. Todėl, renkantis tarp standartinės (gamyklinės) ir individualiai pagamintos kapų, prioritetą derėtų teikti pastarajai.
Individualios kapos turi prognozuojamą poveiki, nes jos yra pagaminamos individualiai pagal kiekvieno sportininko dantų sąkandį ir yra tikslios, todėl nuo traumų apsaugo net 10 kartų geriau nei standartinės kapos.

Sporto šakos, kurioms rekomenduojamos apsauginės kapos:
• Ledo ritulys
• Žolės riedulys
• Skvošas
• Polo
• Riedučiai
• Kikboksas
• Karatė
• Regbis
• Boksas
• Dviračiai
• Krepšinis
• Futbolas
• Dziudo
• Imtynės
• Jodinėjimas
• Rankinis
• Vandens polo
• Motokrosas

Norėdami sužinoti daugiau skambinkite tel. (8 5) 261 71 43 arba registruokitės gydytojo odontologo ortopedo (protezuotojo) konsultacijai.

Kapos nuo knarkimo

Knarkimas – tai viena miego sutrikimo formų. Lengvas ar neilgai trunkantis knarkimas neturi pasekmių sveikatai.

Tyrimais nustatyta, kad apie 40% išsivysčiusių šalių gyventojų knarkia. Knarkimas atsiranda kvėpuojant ir oro srautui judant per sumažėjusį viršutinių kvėpavimo takų spindį. Toks susiaurėjimas pagreitina oro srautą ir sukuria vožtuvo efektą, kai kvėpavimo takų spindis užsidaro ir atsidaro ir viršutinių kvėpavimo takų struktūros vibruoja, skleisdamos knarkimo garsą.

Šios būklės dažna priežastis – sumažėjęs raumenų tonusas miego metu, leidžiantis pasislinkti apatiniam žandikauliui ir liežuviui atgal (vidun), dėl ko ir susiaurėja viršutiniai kvėpavimo takai.
Taigi knarkimas yra mechaninis procesas, kuris, esant tam tikroms aplinkybėms, gali būti kontroliuojamas taipogi mechaniniu būdu – t.y. koreguojant apatinio žandikaulio padėtį miego metu.

Nuolatinis, garsus knarkimas, ypač kartu su kvėpavimo sustojimu, nepakankamu įkvėpimu gali turėti rimtų pasekmių įvairioms organų sistemoms. Tokia būklė vadinama miego apnėja.
Miego apnėja – tai ne mažiau kaip 10 sek. sustojęs kvėpavimas miegant. Skaičiuojant kartus per valandą, daugiau nei 10 kartų – miego apnėjos sindromas (serga 1–4% žmonių). Miego apnėja yra gana sunki liga, kuri gali sukelti ne tik mieguistumą dienos metu, bet taip pat ir rimtas sistemines ligas. Miego apnėja gali būti dėl kvėpavimo takų susiaurėjimo (vadinama obstrukcinė miego apnėja) arba dėl centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimo (centrinė miego apnėja).

Gydytojas odontologas kartu su gydytoju otolaringologu ir miego sutrikimų specialistu gali diagnozuoti ir taikyti odontologinius gydymo metodus apnėjai ir knarkimui kontroliuoti.
Tokiai kontrolei gaminamos individualios kapos, pastumiančios apatinį žandikaulį pirmyn. Kapos nuo knarkimo sudarytos iš vieno permatomo įtvaro viršutiniam žandikauliui ir vieno – apatiniam, įtvarus specialiai sujungiant. Knarkimo kapa neblokuoja apatinio žandikaulio judesių, tik sumažina amplitudę ir prilaiko apatinį žandikaulį priekinėje padėtyje. Tokiu būdu neutralizuojamas kvėpavimo takų susiaurėjimas bei minkštųjų audinių vibravimas ir taip nesusidaro knarkimo garsas.

Klinikiniai tyrimai parodė, kad tokių kapų pagalba knarkimas žymiai sumažėja daugiau nei 80% pacientų. Tačiau žinotina, jog obstrukcinės miego apnėjos valdymas odontologiniais metodais galimas tada, kai kvėpavimo sustojimas yra ne dažnesnis nei 20 kartų per valandą. Todėl labai svarbu diagnozuoti ne tik knarkimą, bet ir apnėją, kitaip, sumažinus knarkimą, bus užmaskuota grėsminga sveikatai būklė.

Norėdami sužinoti daugiau skambinkite tel. (8 5) 261 71 43 arba registruokitės gydytojo odontologo ortopedo (protezuotojo) konsultacijai.

Išimami protezai

Pacientui praradus daug ar net visus dantis, juos atstatyti būtina. Priešingu atveju maistas tinkamai nesukramtomas, sutrinka skrandžio veikla, ilgainiui dėl likusių dantų apkrovos, pastarieji pradeda klibėti ir juos tenka pašalinti. Bedančiai žmonės sunkiau pritampa kolektyvuose, atsiranda socialinė atskirtis.

Isimami protezai Vilniuje

Jei prarasti visi dantys, gaminame plastmasines plokšteles. Jos sugrąžina žmogui kramtymo funkciją.

Jei dar yra likusių nuosavų dantų, bet tiltiniais protezais defektų ištaisyti neįmanoma, siūlome lanko-atraminį protezą, kuris kabliukų ar užraktų pagalba tvirtinamas prie likusių dantų. Pasirinkus lanko-atraminį protezą su užraktais, protezas ne tik nejuda burnoje, bet ir atrodo estetiškai, nes nesimato metalo fragmentų. Kadangi fiksacija užraktais yra labai patikima, protezo plotas, kontaktuojantis su dantenomis ir burnos gleivine, yra gerokai mažesnis, negu pasirinkus įprastinę plokštelę. Dėl to dažniausiai dikcija nesutrinka ir priprantama gana greitai.

Bėgant laikui, tokius lanko-atraminius protezus reikia perbazuoti t.y. pridėti papildomą plastmasės sluoksnį nuo dantenų pusės, nes patirpus kaului ir sužemėjus alveolinei ataugai tarp protezo ir dantenų atsiranda nedidelis plyšelis, kuriame gali pradėti kauptis maisto likučiai, o pats protezas per stabilius užraktus gali neigiamai veikti atraminius dantis. Tinkamai prižiūrint, paprastai problemų nebūna.

Svarbiausia, kad išimami protezai padeda atstatyti ne tik kramtymo efektyvumą, estetiką, bet ir žandikaulio sąnario funkciją, dėl ko sumažėja sąnario traškėjimas, ūžesiai ausyse, kiti nemalonūs pojūčiai.

Mikroprotezavimas

Porceliano laminatės

 

Porceliano laminatės – tai labai plonos porceliano plokštelės, cementuojamos ant dantų išorinio paviršiaus. Jų dėka galima keisti dantų spalvą, formą, paslėpti dantų dėmes. Dažniausiai porceliano laminatės naudojamos protezuojant priekinius dantis. Estetinis vaizdas ir ilgaamžiškumas gerokai lenkia fotopolimerinių plombų rezultatą.

Mikroprotezavimas reikalauja gydytojo kruopštumo, patirties, meninio skonio. Pakanka dviejų – trijų vizitų ir Jūsų šypsena bus panaši į kino žvaigždžių šypseną.

Įklotai – užklotai

Kai danties restauracijai reikia didesnės plombos, o įprastas plombavimas gali būti nepatikimas, patariame prarastą danties dalį atstatyti porceliano ar metaliniu (pvz. auksiniu) įklotu-užklotu. Toks protezavimas yra dantį tausojantis, nes išvengiamas danties šlifavimas vainikėliui. Be to, tai greitesnis ir pigesnis protezavimo būdas, o rezultatas ilgalaikis ir patikimas.

Vainikėliai ir tilteliai

Dantų vainikėliai (karūnėlės) yra nenuimami protezai, kurie tvirtinami ant nuosavo nušlifuoto danties ar implanto protezavimo atramos.

Kai prarandamas vienas ar keletas greta esančių dantų, jiems atstatyti šlifuojami mažiausiai du dantys, ribojantys defektą ir gaminamas tiltinis protezas (tiltelis). Taip atstatoma buvusių dantų funkcija, kramtymas tampa efektyvesnis.

 

Vainkėliams ir tilteliams gaminti naugojami tiek metalo keraminiai (porcelianas ant metalinio karkaso), tiek bemetalės keramikos (stiklo keramika ar porcelianas ant cirkonio oksido karkaso) protezai.

Gydytojas odontologas suplanuoja būsimo protezo konstrukciją, šlifuoja dantis, o pats protezas gaminamas atestuotoje dantų technikų laboratorijoje. Gamyba, priklausomai nuo protezo sudėtingumo, užtrunka 5 – 8 darbo dienas.

Esant reikalui, dantų technikai atvyksta į kliniką kolegialiam protezo taikymui, spalvos ar formos parinkimui, nes nevisada pakanka vien tik gydytojo įrašų užsakymo lape. Pagrindinis mūsų siekis, kad komandinis darbas būtų efektyvus, o pacientas – patenkintas.

Šv. Kristoforo klinikoje protezams suteikiame 1 metų garantinę priežiūrą.

Estetika ir tikslumas

Protezų estetiką užtikrina ne tik gydytojo profesionalumas, bet ir atitinkamos medžiagos. Porcelianas ant cirkonio oksido (ZrO2) karkaso ar stiklo keramika, turi gerą šviesos srauto pralaidumą ir suteikia dančiui natūralumo įspūdį. Neįgudusia akimi sunku atskirti protezuotą dantį nuo sveiko.

Šias medžiagas organizmas ypač gerai toleruoja – nebūna alerginių reakcijų į protezo medžiagą, todėl, protezuojant dantis ir implantus, tai labai vertinama.

Porcelianas, laikui bėgant, nekeičia savo spalvos, todėl porceliano protezai ilgai išlieka estetiški.

Šiuolaikinė odontologija dantų protezavime naudoja skaitmenines technologijas. Kompiuterinėmis programomis atkuriamas esamas, sumodeliuojamas būsimas dantis ir staklėmis išfrezuojamas protezas, kuris yra ypač tikslus. Tai vadinama CAD/CAM (computer aid design/ computer aid machine) technologija. Jos dėka dantų protezai ne tik estetiški, bet ir tikslūs.

Color Skin

Nav Mode