Pacientė Emilija

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas: ką svarbu žinoti apie šią procedūrą?

Besišypsantis žmogus visada atrodo simpatiškesnis, tačiau kartais dėl turimų kompleksų tenka šypseną slėpti. Jei nesate patenkinti savo priekiniais dantimis, ir norėtumėte juos patobulinti, gali pasiteisinti estetinis plombavimas, kuris paskutiniu metu yra taikomas vis dažniau. Ši procedūra užtikrina maksimalų sveikų dantų audinių išsaugojimą, o pasiektas rezultatas džiugina tikrai ilgą laiką. Vienos procedūros metu gali būti plombuojami net 4-6 dantys, todėl tai leidžia sutaupyti laiko. Jei svarstote apie galimybę rinktis tokią procedūrą, tikėtina, kad jums kyla įvairių klausimų, taigi, ką svarbu žinoti apie estetinį plombavimą?

Estetinis plombavimas gali būti geriausia išeitimi jeigu:

  • Svajojate pakoreguoti dantų formą;
  • Dantys yra pažeisti karieso, pakeitę spalvą;
  • Norite panaikinti tarpą tarp dantų;
  • Dantys yra nudilę ar nuskilę.

gydymo plano sudarymas odontologijos klinika

Nors estetinis plombavimas gali būti taikomas tikrai dažnose situacijose, tačiau jis negali būti atliekamas tada, jei dantys yra pažeisti giliai po dantenomis, jei yra pažeista danties šaknis arba danties karūnėlės pažeidimai yra pernelyg dideli. Odontologas, apžiūrėjęs jūsų dantis, galės įvertinti, ar jums gali būti taikomas estetinis plombavimas, ar vis dėlto teks rinktis kitas procedūras.

Estetinio plombavimo trukmė

Estetinio plombavimo trukmė visada priklauso nuo to, koks dantų kiekis yra restauruojamas: jei vienos procedūros metu bus plombuojami 4-6 dantys, tai gali trukti 5-7 valandas (jei baiminatės, kad bus pernelyg sunku ištverti ilgas procedūras, galite susitarti, kad vieno vizito metu būtų plombuojama mažiau dantų).

Estetinis plombavimas ir dantų balinimas

Jei pacientas planuoja rinktis ne tik estetinį plombavimą, bet taip pat ir dantų balinimą, pastaroji procedūra turi būti atliekama pirmiau. Svarbu žinoti, kad plombos nenubąla, todėl estetinės plombos bus parenkamos pagal tai, kokia bus dantų spalva po atlikto balinimo. Dantų balinimo priemonių nereikėtų rinktis savarankiškai, nes tikrai ne visos jų yra pakankamai saugios ir užtikrinančios maksimaliai gerą rezultatą.

estetinis dantu plombavimas

Po procedūros

Atlikus estetinį plombavimą kurį laiką rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, patartina nerūkyti. Praėjus 2-4 savaitėms po atliktos procedūros būtina atlikti kontrolinę dantų patikra, kurios metu bus įvertinamas rezultatas, o prireikus bus atliktos reikalingos korekcijos.

Estetiškai plombuotų dantų priežiūra

Po estetinio plombavimo dantų priežiūra bus tokia pati kaip ir iki tol, tačiau rekomenduojama vengti balinamųjų ir didelio abrazyvumo dantų pastų. Patartina kas pusę metų apsilankyti odontologijos klinikoje, kurioje bus atlikta profesionali burnos higiena ir nupoliruojami estetiškai plombuoti dantys.

Įprastai estetinis plombavimas turi būti pakartojamas kas 8-10 metų, tačiau tuomet, jei pasirūpinsite tinkama dantų priežiūra, šių procedūrų gali prireikti dar rečiau. Taigi, jei svajojate apie gražesnę šypseną, ši procedūra tikrai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Estetinis plombavimas gali suteikti daugiau pasitikėjimo savimi, ir, žinoma, versti kur kas dažniau šypsotis.

Panašus straipsniai