estetiška šypsena

Estetišką šypseną gali turėti kiekvienas

Dažnai žmonės yra nepatenkinti savo dantų išvaizda, o kartais ji sukelia net ir kompleksus. Jie vengia šypsotis, juoktis ar net kalbėti. Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien – paprasčiau nei daugelis galvoja. Kartais dantų formos ar spalvos patobulinimui užtenka vos vieno vizito pas gyd. odontologą, po kurio  pacientai džiaugiasi estetiškai atrodančiais dantimis. Į pagalbą pasitelkiant naujausias technologijas ir gydymo būdus, daugumai žmonių galima ištaisyti įvairaus pobūdžio dantų defektus ir sukurti tobulai atrodančias „holivudines“ šypsenas.

Profesionali burnos higiena gaiviam burnos kvapui ir spindinčiai šypsenai

Greičiausia ir paprasčiausia procedūra šypsenai padailinti – profesionali burnos higiena. Kasdienės burnos higienos priemonės negali pašalinti visų dantų apnašų, kurios kaupiasi burnoje. Tam reikalinga atlikti profesionalios  burnos higienos procedūrą, naudojant specialią įranga. Minkštosios apnašos šalinamos naudojant šepetėlius, kietieji akmenys šalinami ultragarsiniu skaleriu arba kitais specialiais įrankiais, kurie padeda pasiekti sunkiai dantų šepetėliu pasiekiamas vietas. Po procedūros dantys nupoliruojami, taip atnaujinamas plombų bei emalio blizgesys.

Pigmentinės dantų apnašos, atsiradusios nuo rūkymo, juodos arbatos, kavos ir kitų dažančių maisto produktų vartojimo, pašalinamos  „Air-flow“ metodu. Tai procedūra, kurios metu vandens srovės ir suspausto oro pagalba kontroliuojamas kalcio karbonato (sodos) dalelių srautas yra nukreipiamas į danties paviršių, tarpdančius ir lengvai išvalo pigmentinį apnašą net iš sunkiai pasiekiamų vietų.

Po šios procedūros praeina prieš tai varginęs dantenų kraujavimas ir dingsta blogas kvapas. Dantys atgauna savo natūralią spalvą, tad atrodo šviesesni. Kartais pašviesėja net keliais tonais.

Elena Adamonytė gydytoja odontologė terapinis

Dantų balinimas stulbinančiai šypsenai

Profesionalus dantų nuvalymas gali pašalinti pigmentinį dantų apnašą dėl ko dantys pašviesėja, tačiau tai nėra dantų balinimas. Jei po šios procedūros nebūsite patenkinti esama dantų spalva, ją galima pakoreguoti atliekant balinimą. Tai galima atlikti arba namuose, nakčiai naudojant kapas su dantų balinimo medžiaga arba dantis balinti odontologo kabinete. Tokia procedūra bus trumpesnė, o rezultatą pastebėsite iš karto. Balinimo gelis, veikiamas šaltos mėlynos šviesos spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo ne tik danties paviršių , bet ir  šlakus  iš porėtos danties struktūros  dentino kanalėlių), susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų arba antibiotikų vartojimo.

Po balinimo dantų spalva dar kurį laiką šviesėja. Pora savaičių kai kurie dantys gali būti jautresni, todėl rekomenduojama naudoti jautriems dantims skirtą dantų pastą.

Balinti lazeriu – saugu ir greita

Optimaliausia pasaulyje natūralių dantų balinimo lazeriu technologija LaserSmile™ yra pranašesnė už kitus, įprastinius dantų balinimo metodus, dėl daugelio priežasčių. Tai vienas efektyviausių dantų balinimo metodų, nekenksmingas nei dantims, nei dantenoms. Želė maksimaliai sugeria monochrominę lazerio šviesą, todėl balinant dantis lazeriu neišsiskiria šiluma, kuri neigiamai veikia danties audinius.

Dėl papildomos lazerio energijos pagreitėja vandenilio peroksido skilimas į laisvuosius balinančius radikalus, todėl balinančios želė aplikacijos laikas yra tik 16 – 32 min., kai balinimas namie balinanti medžiaga kontaktuoja su dantimi  užtrunka apie 10 naktų. Dėl palyginti trumpo želė aplikacijos laiko sumažėja danties audinių pakenkimo rizika.

dantų balinimas lazeriu

Dantų formos korekcijos ir būdai (1-3 vizitai)

Jei ant priekinių dantų pastebėjote pakitimų ar esate nepatenkinti savo priekinių dantų forma, dažnais atvejais gali pagelbėti estetinis dantų plombavimas, kuris šiandien įgyja vis didesnį populiarumą.

Kada rekomenduojamas estetinis plombavimas:

– Esant pakitusiai dantų spalvai dėl dantų pažeidimų, traumų ar negyvybingumo;
– Esant emalio pažeidimams: traumoms, įtrūkimams, hipoplazijai ar hipomineralizacijai;
– Esant senoms neestetiškoms restauracijoms;
– Esant netaisyklingai dantų formai ar padėčiai;
– Esant dideliems dantų tarpams, diastemai, norint juos sumažinti;
– Esant pigmentinėms dėmėms, kai neišeina jų pašalinti taikant danties balinimo metodikas.

Estetinis dantų plombavimas yra gana nebrangi procedūra, o jos kaina visada priklauso nuo to, kokios apimties korekcijos turi būti atliekamos. Kuo mažesni yra dantų pažeidimai, tuo mažesnė bus estetinio plombavimo kaina. Dažnais atvejais estetinis plombavimas gali būti atliekamas vienos procedūros metu, tad neprireiks daugybės vizitų į odontologijos kliniką. Dažnai vos 1 vizito metu galima atkurti 4 – 6 ėduonies pažeistus, nuskilusius ar nudilusius dantis, pakoreguoti jų formą, panaikinti matomus tarpus. Estetinis plombavimas puikiu rezultatu leidžia džiaugtis maždaug nuo 5 iki 10 metų, o plombuotų dantų priežiūra yra gana paprasta. Taigi, ši procedūra gali padėti susigrąžinti gražią šypseną ir pasitikėjimą savimi.

dantų balinimas lazeriu

Dantų laminatės – ilgalaikis sprendimas

Kai dantų neišeina atkurti plombinėmis medžiagomis rekomenduojamas dantų protezavimas. Protezavimo būdai galimi du: mikro protezavimas laminatėmis arba vainikėliais. Siekiant geriausio estetinio ir ilgalaikio rezultato, vis dažniau dantų laminatės pasirenkamos vietoje estetinio plombavimo.

Dantų laminatės yra ne tik vienas iš populiariausių, bet ir saugiausių bei patikimiausių estetinio restauravimo metodų šiandieninėje odontologijoje. Siekiant pilnai atkurti šypseną užteks vos kelių vizitų pas odontologą.

Dantų laminatės tai itin plonos porceliano plokštelės, dengiančios dantų skruostinius paviršius. Jos suteikia dantims gražią formą, natūralią spalvą, todėl dantys atrodo estetiškai. Laminatės naudojamos atkuriant lūžusius, skilinėjančius ar nudilusius dantis, esant didelėms, neestetiškoms plombų restauracijoms. Jomis galima užpildyti nedidelius tarpus tarp priekinių dantų. Laminatėmis maksimaliai išsaugoma sveiko danties struktūra. Laminatės sutvirtina dantį, nes kompozitų ir keramikos derinimas tinka natūraliam dantų tvirtumui atkurti. Be to, jos dėvisi mažiau nei plombos, nekeičia spalvos ir blizgesio. Net labai tamsios spalvos dantis galima paversti itin baltais. Estetinio plombavimo būdu ne visada galima paslėpti tamsius dantis. Keramikos paviršiaus lygumas lemia mažesnį apnašo kaupimą, o tai reiškia sveikesnes dantenas. Tai ilgaamžis dantų atkūrimo būdas.

Vis dėlto,  pacientai turėtų žinoti, kad kai kuriais atvejais protezavimas laminatėmis negalimas:

– Esant žalingiems įpročiams bei bruksizmui,
– Esant ryškioms sąkandžio patologijoms,
– Esant nepakankamam kiekiui kietųjų danties audinių,
– Esant labai prastai burnos higienai bei negydytoms apydančio ligoms.

Tokiu atveju rekomenduojamas protezavimas vainikėliais, šlifuojant visus danties paviršius.

Dantų protezavimas vainikėliais

Dantų protezavimas vainikėliais paprastai atliekamas esant didesniems dantų audinių pažeidimams. Kai danties nebegalima atkurti minimaliai invazyviomis restauracijomis, dantys protezuojami pilnais vainikėliais. Dažniausiai pasirenkami metalo keramikos arba cirkonio oksido keramikos protezai. Protezuoti galima vieną, kelis ar net visus dantis. Dantų protezavimas dažniausiai atliekamas per 3-4 vizitus, priklausomai nuo protezuojamų dantų skaičiaus.

 

Būdų, kaip sukurti tobulą šypseną yra daug. Jei nesate patenkinti savo dantimis – kreipkitės į gydytoją odontologą. Dažnai šios procedūros yra daug paprastesės nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Primename, kad nesvarbu kokį dantų atstatymo būdą pasirinksite, restauracijų ilgalaikius rezultatus ir estetiką lemia tinkama individuali ir reguliari profesionali burnos higiena. Du kartus per metus profilaktiškai pasitikrinus dantis galima išvengti dantų ligų.

Panašus straipsniai