Tie, kurie yra susidūrę su burnos sveikatos problemomis, turėtų atpažinti šį pavadinimą. Iš tikrųjų, gingivitas yra viena dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų. Tačiau laikantis tam tikrų patarimų, ją galima nugalėti ir net jos išvengti. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai, pristatys būdus, kurie padės įveikti gingivito ligą.
Gingivito simptomai
- Patinusios, jautrios ir kraujuojančios dantenos;
- Blogas burnos kvapas;
- Skausmas kramtant;
- Prie dantenų besikaupiantys pūliai.
Būdai, padėsiantys kovoti su gingivitu
1. Tinkamas dantų valymas
- Įsigykite šepetėlį minkštais šereliais ir su mažesne galvute. Jis galės patekti į siauras vietas, tarp dantenų, kuriose gali kauptis plika akimi nematomos bakterijos ir apnašos. Stenkitės dantų šepetėlį keisti kas 2-3 mėnesius. Arba, kai pastebite, kad šereliai jau yra nusidėvėję.
- Dantis valykite bent dvi minutes, du kartus per dieną. Jeigu skubate ir valymui skiriate mažiau laiko, yra didesnė tikimybė, kad nebus nuvalyti visi nešvarumai.
- Šepetėlį laikykite 45 laipsnių kampu, prie dantenų linijos. Švelniai, judindami šepetėlį pirmyn ir atgal, valykite kiekvieną dantį. Tik nespauskite šepetėlio, kad dar labiau nepažeistumėte savo dantenų.
Apie tinkamą dantų valymą daugiau galite skaityti mūsų straipsnyje Klaidos, kurias darome valydami dantis. Kaip jų išvengti?
2. Dantų siūlo naudojimas
Kaip žinia, su dantų šeptetėliu ne visuomet pavyks išvalyti visus užsilikusius maisto likučius. Kita pagalbinė priemonė kovojant su gingivitu visuomet yra dantų siūlas. Jis pašalina apnašas tarp dantenų ir po jų linija, taip sumažindamas uždegimą.
Kaip reikia tinkamai valyti dantis su dantų siūlu galite skaityti mūsų straipsnį Kodėl taip svarbu valyti dantis su dantų siūlu?
3. Žalingų įpročių atsisakymas
Rūkantieji, turi daug didesnę tikimybę susirgti gingivito liga, nes jų burnoje sparčiau kaupiasi bakterijos. Dantenos yra pažeidžiamos nuo nuolatinio rūkymo, ir ilgainiui atsiranda infekcija. Taip pat, yra ir su alkoholio vartojimu. Didelis jo kiekis kenkia dantims ir gali sukelti dantenų ligas.
4. Reguliarūs vizitai pas odontologą
Net jeigu atsakingai naudosite visas svarbiausias dantų valymo priemones, nepamirškite reguliariai apsilankyti pas odontologą. Ypatingai, jeigu susiduriate su gingivitu. Jeigu nėra nuvalomos visos apnašos, jos laikui bėgant sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Tik gydytojas odontologas gali tiksliai nustatyti jūsų dantų būklę ir suteikti tinkamą gydymą. Stenkitės lankytis pas gydytoją bent kartą per pusę metų. O jeigu jaučiate gingivito simptomus, apsilankyti reikia kuo skubiau.
5. Vengti saldžių maisto produktų ir gėrimų
Burnoje esančios bakterijos maitinasi cukrumi. Jeigu kovojate su gingivitu, apribokite pridėtinį cukrų. Į savo mitybą įtraukti reikia produktus, kurie padeda dantenų gijimui.
- Įvairūs riešutai ir sėklos. Jie turi daug maistingųjų medžiagų, kurios pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir padeda gydyti infekcijas ir dantenų ligas.
- Lašiša ir kitos riebios žuvys. Jų sudėtyje esantys sveikieji riebalai, taip pat padeda kovoti su gingivito liga.
- Kavava. Joje yra gausu katechinų, kurie pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir padeda kovoti su infekcijomis. Be abejo, tam, kad ji būtų naudinga, reikia rinktis be cukraus.
- Žaliosios ir raudonosios paprikos. Paprikose yra daug vitamino C, todėl naudinga jas įtraukti į mitybos racioną. Šis vitaminas padeda sustiprinti dantų emalį ir apsaugoti dantis nuo bakterijų.
- Jautiena. Jeigu mėgstate šią mėsą, turime gerų žinių. Jautienoje yra kolegeno ir omega3, kurie padeda sparčiau kovoti su dantenų problemomis.
Nors gingivitas yra diskomfortą ir nemalonius pojūčius kelianti dantenų liga, laikantis patarimų, ją galima išgydyti. Jeigu jaučiate gingivito ligos simptomus, arba turite papildomų klausimų, kviečiame užsiregistruoti pas odontologą.