dantų implantacijos modelis

Kokie yra dantų implantacijos žingsniai

Ar esate pasirengę dantų implantui? Nesvarbu, ar jau kurį laiką gyvenate be danties, ar ką tik netekote danties dėl nelaimingo atsitikimo arba infekcijos, didelė tikimybė, kad domitės, kaip atliekama dantų implantacijos procedūra. Kas vyksta pirmiausia? Kiek laiko užtrunka? Kiek reikės apsilankymų? Tai tik keli iš daugelio klausimų, kuriuos dažnai girdime per nemokamas konsultacijas dėl dantų implantavimo. Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai sutiko pasidalinti pagrindiniais dantų implantacijos žingsniais.

Šiame straipsnyje apžvelgsime tris pagrindinius dantų implantacijos etapus. Atminkite, kad mūsų klinikoje pirmasis žingsnis implantavimo procese visada yra nemokama konsultacija. Jos metu sužinosite galimus pasirinkimus, aptarsite kainas ir finansavimo galimybes, susipažinsite su odontologų komanda. Jei šio žingsnio dar neatlikote, stabtelkite ir užsisakykite nemokamą konsultaciją. Tada grįžkite ir baikite straipsnį.

Dantų implantavimo etapai: ko tikėtis?

Jeigu jau lankėtės konsultacijoje, pakalbėkime apie dantų implantavimo etapus.

1 žingsnis: implanto įsriegimas

Jūsų dantis pašalintas ir esate pasiruošęs jį pakeisti. Pirmasis žingsnis – implanto įsukimas.

Gydytojas odontologas chirurginiu būdu įsriegs implantą į viršutinį arba apatinį žandikaulį. Prireiks šiek tiek pagręžti, nes implantas turi priglusti prie žandikaulio kaulo ir atlikti danties šaknies funkciją.

Burnoje daug nervų, todėl odontologo darbas – užtikrinti, kad implantas būtų įsriegtas nepažeidžiant nervų. Tam reikalingos specialios žinios, technologijos (praverčia 3D vaizdavimas!) ir ilgametė patirtis.

Įsriegus implantą, uždedamas “gijimo dangtelis”, kad implantas būtų apsaugotas antrojo etapo metu. Svarbu paminėti, kad prieš implanto įsukimą arba jo metu gali prireikti kaulo persodinimo. Jei prireiks, burnos chirurgas tai aptars iš anksto.

2 žingsnis: gijimas ir osteointegracija

Gijimas yra labai svarbus dantų implantacijos etapas, kurio metu žandikaulio kaulas auga aplink implantą. Tai užtrunka, tačiau būtent dėl šios priežasties dantų implantas yra toks tvirtas, o implantai dažnai rekomenduojami kaip geriausias ilgalaikis danties keitimo variantas.

Oseointegracija – sudėtingas žodis, reiškiantis implanto „susiliejimą” su žandikaulio kaulu. Kaulas užfiksuoja ir apauga implantą, kad jis būtų tvirtas kaip kiti jūsų dantys.

Šis procesas gali užtrukti kelis mėnesius. Tačiau nesijaudinkite – per šį laikotarpį jam bus uždėtas „gijimo dangtelis” ir laikinas vainikėlis, kurio dėka neatrodys, jog jums trūksta danties.

3 žingsnis: danties pakeitimas

Net neabejojame, kad šio žingsnio laukiate labiausiai! Gydytojas odontologas jums sukurs individualią karūnėlę, kuri atrodys, jausis ir veiks kaip jūsų naujas dantis. Jei keičiate daugiau nei vieną dantį, vietoj karūnėlės gali prireikti tilto arba protezo.

Šis žingsnis smagiausias todėl, kad iš odontologo kabineto išeisite su nauju dantimi. Niekas nė neįtars, kad jums kažkada jo trūko. Dantų implantacijos procedūra baigta. Sveikiname!

Jeigu turite papildomų klausimų, parašykite mums adresu info@kristoforoklinika.lt

Panašus straipsniai