Jautrios dantenos. Kaip to išvengti?

Dantenos – svarbus burnos audinys, kuris saugo jūsų dantis. Jeigu dantenos tampa jautrios, jūs jaučiate diskomfortą. Gera žinia yra ta, jog pakeitus savo kai kuriuos įpročius, galima šios problemos išvengti. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai, pristatys jums priežastis, ir duos patarimus, kurie padės išvengti dantenų jautrumo.

Simptomai

 • Patinimas;
 • Skausmas;
 • Niežėjimas;
 • Kraujavimas;
 • Bėrimas.

 Priežastys

 1. Traumos, sužeidimai

Pavyzdžiui, sportuojant patirtos traumos, nelaimės, kurių metu yra pažeidžiami dantys, sukelia dantenų jautrumą. Net jeigu jūsų dantenos nekraujuoja, jūs galite jausti skausmą ir diskomfortą.

 1. Apnašų kaupimasis

Ant jūsų dantų likę maisto likučiai susimaišo su bakterijomis ir sudaro apnašas. Ilgainiui, susikaupusios apnašos sukelia dantenų jautrumą.

 1. Gingvitas

Jeigu jaučiate dantenų jautrumą, nedelskite, nes tai gali būti gingvito pradžios požymis. Tai dantenų uždegimas, kuris negydomas gali progresuoti į periodontitą.

 1. Alerginės reakcijos

Maisto produktai, pavyzdžiui, pienas, riešutai gali sukelti alergines reakcijas. Vienas iš alerginių reakcijų simptomų yra dantenų jautrumas ir niežėjimas. Jį sukelti gali net sezoninės alergijos, pavyzdžiui, šienligė.

 1. Hormonų pokyčiai

Brendimo, nėštumo, ar menopauzės metu, moterys gali patirti didesnį dantenų jautrumą. Hormonams susireguliavus, jautrumas turėtų išnykti savaime.

 1. Burnos džiūvimas

Kai kurie vartojami vaistai, ir ligos, nulemia burnos išdžiūvimą. Kai burnoje trūksta seilių ir drėgnumo, dantenos tampa jautresnės.

 1. Griežimas dantimis

Dar kitaip vadinamas bruksizmu, yra įprotis, kurį dauguma iš mūsų daro miegodami ar jausdami nerimą, įsitempimą. Dėl nuolatinės dantų trinties, tose vietose galite pradėti jausti jautrumą, ir skausmą.

 1. Blogai prigludę dantų protezai

Tai lemia maisto likučių įstrigimą tarp protezų ir dantenų. Iš maisto likučių susidaro bakterijos, kurios plinta ir sukelia jautrumą.

 1. Opos

Tai žaizdos, kurios atsiranda pažeidus burnos gleivinę. Jos gali atsirasti ant gomurio, liežuvio, dantenų. Dažniausiai opos užgyja per savaitę, bet jeigu problema nedingsta ilgiau, reikia kreiptis į odontologą.

 1. Stresas

Patiriamas nerimas gali paveikti ir burnos sveikatą, nes visas mūsų organizmas yra tarpusavyje susijęs. Jeigu patiriate stresą ir jaučiate dantenų jautrumą, išbandykite atsipalaidavimo pratimus, pavyzdžiui, jogą.

Gydymo būdai

 

Tinkama burnos priežiūra

Tam, kad išgydyti dantenų problemas, pirmiausia reikia valyti dantis bent du kartus per dieną. Geriausia yra rinktis dantų pastą, kuri apsaugos dantis nuo akmenų susidarymo ir mažins jautrumą. Taip pat, labai svarbu valyti dantis su tarpdančių siūlu.

Ledo kubeliai

Jeigu šaldymo kameroje turite ledukų, panaudokite juos kaip pagalbinę priemonę. Jie trumpam laikui atvėsins jautrias ir skaudančias dantenas.

Gyvenimo būdo pokyčiai

Rūkymas yra kenksmingas visam jūsų organizmui, ypatingai burnos sveikatai. Atsisakius tabako, dantenų jautrumas turėtų liautis. Taip pat, reikia atkreipti dėmesį į savo mitybą. Aštrus, rūgštus, saldus ir daug krakmolo turintis maistas didina dantenų jautrumą, todėl geriau jį apriboti. O įtraukti į mitybos racioną patariama sūrį, pieną, riešutus, sėklas.

Arbatos

Žaliojoje, kinrožių, ir juodojoje arbatoje yra gausu taninų. Jie gali sumažinti dantenų patinimą.

Arbatmedžio aliejus

Šis aliejus turi antiseptinių savybių, kurios padeda palaikyti sveikas dantentas. Jis taip pat, padeda sumažinti gingvito ligos simptomus.

Probiotikai

Šis maisto papildas padeda palaikyti sveikus dantis ir dantenas, padeda sumažinti dantenų jautrumą.

Profesionalus gydymas

 

Antihistamininiai vaistai

Jeigu dantenų jautrumą sukelia alergijos, vaistai turėtų sustabdyti simptomus.

Dantų higiena

Dantų šepetėlis ne visuomet nuvalys visas dantenų apnašas. Procedūros metu, stipria oro ir vandens srove, dantų higienistai efektyviai nuvalo apnašas nuo dantenų ir suteikia šypsenai baltumo.

Gydymas lazeriu

Jeigu jautrumą sukelia dantenų ligos, pavyzdžiui, gingvitas, jį galima gydyti lazeriu.

Dantų apsaugos

Tam, kad sportuojant, ar atliekant kitą aktyvią veiklą išvengtumėte traumų, galite įsigyti dantų apsaugas.

Kaip išvengti?

 

 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą

Dantų jautrumo galima išvengti, tik reikia stengtis bent du kartus per metus lankantis pas odontologą.  Konsultacijos metu, gydytojas ne tik              įvertins jūsų dantenų esamą būklę, bet ir padės išvengti galimų problemų ateityje.

 1. Kasdien valykite dantis su dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu

Apsvarstykite galimybę rinktis elektrinį dantų šepetėlį. Galima reguliuoti valymo stiprumą ir nepažeisti dantenų paviršiaus.

 1.  Po valgio išsiskalaukite dantis

Tai padės efektyviau pašalinti užsilikusius maisto likučius ir palaikyti švarą burnoje. Galima dantis skalauti su sūriu vandeniu, jis padeda išvengti dantenų jautrumo.

Akivaizdu, kad dantenų jautrumas blogina gyvenimo kokybę ir sukelia nemalonius pojūčius.  Tačiau pakeitę savo gyvenimo būdą, arba gavę tinkamą gydymą, galite tai sustabdyti. Maloniai  kviečiame atvykti į mūsų kliniką ir gauti išsamią gydytojo odontologo konsultaciją.

Panašus straipsniai