etsteinis dantų plombavimas

Kada atliekamas estetinis dantų plombavimas?

estetinis dantų plombavimas

Graži šypsena verčia kur kas dažniau šypsotis, ir niekam ne paslaptis, kad dažnas šypsojimasis gali būti tiesiog užkrečiamas. Neretai teigiama, kad lietuviams trūksta pozityvumo, tačiau kartais norą šypsotis užgesina kompleksai. Vis dėlto, kiekvienam svarbu žinoti, kad išeitis tikrai yra, ir tuomet, jei negalite pasigirti gražia šypsena, dažnose situacijose praverčia estetinis plombavimas. Neretai kyla dvejonių, ar būtent ši procedūra galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu, taigi, kada pravartu pagalvoti apie estetinį dantų plombavimą?

Jei dantys yra pažeisti ėduonies

Nors gali atrodyti, kad priekiniai dantys genda tik tuomet, jei jų priežiūrai skiriama pernelyg mažai dėmesio, tačiau tai nėra tiesa. Vienų žmonių dantys yra genetiškai tvirtesni nei kitų, tad pažeidimai gali atsirasti ir ne dėl dantų higienos stokos. Įprastos dantų plombos ne visuomet gali garantuoti pakankamai estetišką vaizdą, tad tuomet, jei siekiama paties geriausio rezultato, estetinis plombavimas bus tikrai palankia išeitimi. Toks dantų plombavimo būdas rezultatu leidžia džiaugtis maždaug 8-12 metų, taigi, ši galimybė iš tiesų gali puikiai pasiteisinti.

Jei siekiate panaikinti tarpą tarp dantų

Diastema (padidėjęs tarpas tarp dviejų dantų) kartais yra naikinama dėl turimų kompleksų. Nors nemažai žmonių teigia, kad tarpas tarp dantų suteikia savotiško šarmo ar net seksualumo, tačiau su tuo nutinka tikrai ne kiekvienas diastemos savininkas. Jei pasiryžtumėte panaikinti tarpą tarp priekinių dantų, estetinis plombavimas tikrai gali puikiai pasitarnauti, tačiau reikėtų nepamiršti, kad šis sprendimas nebus amžinas.

Jei norima koreguoti dantų formą

Estetinis plombavimas taip pat gali padėti sukurti gražesnę dantų formą. Tokia galimybė yra itin populiari tuomet, jei dantys yra nevienodo dydžio: įprastai pakanka vos vieno apsilankymo odontologijos klinikoje, ir galima džiaugtis kur kas simetriškesniais dantimis bei gražesne šypsena.

Jei  dantys yra nudilę ar nuskilę

Estetinis dantų plombavimas taip pat gali pagelbėti ir tuomet, jei priekiniai dantys yra nuskilę ar nudilę. Nors tam tikrose situacijose gali būti taikomas tik dantų protezavimas, tačiau tuomet, jei dantų pažeidimai yra ganėtinai nedideli, estetinis plombavimas bus iš tiesų palankia išeitimi. Nustatyti, ar tam tikroje situacijoje ši procedūra galės tikrai pasiteisinti, galės tik odontologas, todėl tuomet, jei svarstote apie tokią procedūrą, vertėtų užsiregistruoti konsultacijai.

Jei ant dantų atsirado dėmių

Dėl tam tikrų priežasčių dantų spalva gali būti netolygi, arba ant jų gali atsirasti dėmių (pavyzdžiui, nuo dantų kabių). Tai, žinoma, neatrodo labai gražiai, tad tuomet, jei siekiate, kad dantų spalva būtų tolygesnė, estetinis plombavimas gali iš tiesų puikiai pasiteisinti. Tam tikrose situacijose taip pat gali būti priimami ir kiti sprendimai – jei spalvos pokyčiai yra labai dideli, gali būti rekomenduojamos dantų laminatės.

Situacijų, kuomet gali praversti estetinis dantų plombavimas, yra kur kas daugiau (pavyzdžiui, jei siekiama apsaugoti krūminius dantis nuo sąkandžio sužemėjimo, ir t.t.), tad tuomet, jei nesate patenkinti priekinių dantų išvaizda, pasikonsultuokite su odontologijos gydytoju, kuris įvertins jūsų dantų būklę, ir galės patarti, kokios estetinės procedūros galėtų sukurti gražesnę šypseną.

Aplankykite Šv. Kristoforo odontologijos kliniką adresu Kęstučio 33, Vilnius.

Panašus straipsniai