dantys

Kraujuojančios dantenos. Ką turėtumėte žinoti?

Tikriausiai, daugelis iš mūsų susiduria su dantenų kraujavimu, tačiau dažnai į tai nekreipiame dėmesio. Kyla klausimas, ar kraujuojančios dantenos turi rimtų pasėkmių burnos sveikatai? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pasidalins įžvalgomis, apie kraujuojančių dantenų problemą bei jos sprendimo būdus.

Kodėl dantenos kraujuoja?

Pagrindinė dantenų kraujavimo priežastis – apnašų kaupimasis ties dantenų linija. Nešalinamos apnašos per laiką sukiėtėja ir virsta dantų akmenimis. Padidėjęs kraujavimas gali sukelti ir dantenų ligas, pavyzdžiui, periodontitą.

Kitos priežastys
  • Per stiprus valymas dantų šepetėliu
  • Blogai prigludę dantų protezai
  • Netaisyklingas tarpdančių siūlo naudojimas
  • Kraują skystinančių vaistų vartojimas
  • Hormoniniai pokyčiai nėštumo metu

Kaip to išvengti?

 1. Laikykitės tinkamos burnos higienos taisyklių

Dantenos pradeda kraujuoti, kai nėra tikamai prižiūrimos. Atsakingas dantų valymas bent du kartus per dieną su šepetėliu ir dantų siūlu gali sumažinti kraujavimo riziką. Nepamirškite, kad dantis reikia valyti bent 2 minutes, nes kitaip galite nenuvalyti visų maisto likučių. Jeigu turite galimybę, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį. Jis nuvalo didesnį apnašų kiekį nei rankinis šepetėlis. Tačiau valydami dantis nespauskite šepetėlio galvutės, nes kitu atveju nubraižysite savo danties emalį. Taip pat, naudokite tarpdančių siūlą, kuris pasiekia tas vietas, kurių nenuvalo net ir elektrinis šepetėlis.

Įsigykite dantų pastą su fluoru. Jis apsaugo dantis nuo akmenų susidarymo ir stiprina emalį.

Tinkama burnos higiena ypač svarbi nėštumo metu, nes dėl hormonų pokyčių, moterys dažniau susiduria su burnos ertmės problemomis.

2. Nerūkykite

Rūkymas silpnina organizmo imuninę sistemą, todėl jam tampa sunku kovoti su dantų apnašomis ir bakterijomis. Apskritai rūkymas sukelia įvairias periodonto ligas ir didina ėduonies riziką.

Taip pat, stenkitės apriboti alkoholio vartojimą, nes jis taip pat, skatina bakterijų kaupimąsi ant dantenų.

3. Sumažinkite patiriamo streso lygį

Kaip žinia, emocinis stresas neigiamai veikia organizmą. Susilpnėja organizmo gynybiniai mechanizmai ir jis nebepajėgia kovoti dantų apnašomis, kurios lemia dantenų kraujavimą. Taip pat, patirdami didelį stresą dažnai žmonės apleidžia savo burnos sveikatą. Labai svarbu gebėti sumažinti patiriamą nerimą medituojant, sportuojant arba apsilankius pas gydytoją.

4. Vartokite daugiau vitamino C

Taip sustiprinsite savo imuninę sistemą ir atsparumą ligoms. O vitamino C papildai sumažina erozinį dantenų nusidėvėjimą.

Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino C

  • Citrusiniai vaisiai (kiviai, citrinos, greipfrutai)
  • Paprikos
  • Bulvės
  • Pomidorai
  • Braškės

5. Suvartokite mažiau angliavandenių

Angliavandeniai ir saldūs maisto produktai skatina apnašų kaupimąsi ant dantenų. Jeigu mėgstate saldžius maisto produktus, stenkitės rinktis be pridėtinio cukraus. Geriausia yra užkandžiauti vaisiais, uogomis, šviežiomis daržovėmis. Daugiausia angliavandenių yra gazuotuose gėrimuose, todėl juos geriausia pakeisti vandeniu su citrina.

 6. Gerkite žaliąją arbatą

Kasdien išgerdami bent vieną puodelį žaliosios arbatos, galite sumažinti periodonto ligų tikimybę. Žaliojoje arbatoje yra natūralaus antioksidanto, kuris apsaugo dantis nuo bakterijų kaupimosi.

 7. Reguliariai lankykitės pas odontologą

Net jeigu sąžiningai laikotės visų patarimų, nepamirškite reguliariai apsilankyti pas savo odontologą. Tik jis gali pastebėti dantenų problemas, kurių simptomų jūs galbūt nejaučiate.

 8. Suvartokite daugiau vitamino K

Vitaminas K padeda krešėti kraujui ir apsaugo dantenas nuo pažeidimų. Jis taip pat naudingas kaulams ir atminčiai.

Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino K

  • Lapiniai kopūstai
  • Špinatai
  • Garstyčios

Taigi, pristatėme jums pagrindinius aspektus, apie dantenų kraujavimą. Jeigu tinkamai rūpinsitės dantimis, turėtumėte išvengti burnos sveikatos problemų. Jeigu turite papildomų klausimų, visuomet galite mums parašyti.

Panašus straipsniai