dantų higiena, šypsena

Graži šypsena – Jūsų vizitinė kortelė

Šiuolaikinėje visuomenėje gražūs, sveiki dantys ir gaivus burnos kvapas yra vienas iš svarbiausių gero įvaizdžio elementų. Todėl visame pasaulyje didelis dėmesys skiriamas dantų priežiūrai.

Šypsena prasideda nuo dantų priežiūros

Nuo mažens esame mokomi du kartus per dieną valytis dantis ne tik šepetėliu ir dantų pasta bet ir tarpdančių siūlu. Vis dėlto tobulai burnos higienai palaikyti to nepakanka. Burnos ertmėje gausu vietų, kurias labai sunku išvalyti įprastomis priemonėmis: po dantenomis, giliuose tarpuose, vagelėse.

Nesveika burnos ertmė yra puiki terpė infekcijoms. Tai neigiamai veikia bendrą organizmo veiklą – širdies, plaučių bei inkstų darbą, sąnarius, vaisių nėštumo metu.

Todėl kas pusę metų reikėtų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Tai viena iš svarbiausių ėduonies, dantenų bei periodonto ligų profilaktikos priemonių. Šias ligas sukelia minkštasis bei kietasis bakterinis apnašas – dantų akmenys. Tinkama individuali bei profesionali burnos ertmės higiena – tai žmogaus burnos sveikatos pagrindas.

Kada reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Požymiai, kad atėjo laikas atlikti profesionalią burnos higieną:

  • nemalonus burnos kvapas,
  • dantenų kraujavimas,
  • skausmas,
  • patamsėję dantys bei tarpdančiai.

Be to, ši procedūra būtina prieš atliekant dantų implantaciją, protezavimą, dantų šaknų kanalų gydymą bei dantų balinimą, siekiant maksimaliai gerų ilgalaikių rezultatų.

Burnos higienistas pašalins kietąsias ir minkštąsias apnašas, esančias virš ir po dantenom. Jums pageidaujant atliks vietinę nejautrą, kad procedūros metu jaustumėtės puikiai. Akmenims šalinti naudojami specialūs rankiniai instrumentai bei ultragarsinis skaleris. Pigmentinis apnašas, susidaręs nuo kavos, arbatos, rūkymo ir kt. efektyviai pašalinamas naudojant AIR – FLOW sistemą. Tai yra kalcio karbonato milteliai su stipria vandens ir suspausto oro srove. Baigiant procedūrą dantys ir plombos nupoliruojami specialia pasta bei šepetėliu. Taip pat atliekama fluoro lako ar kita dantų jautrumą bei uždegimą mažinanti aplikacija.

Džiaukitės sveikais dantimis

Ant lygaus danties paviršiaus lėčiau ir mažiau kaupiasi apnašos. Po procedūros pastebimai greitai išnyksta dantenų uždegimas. Taip pat užkertamas kelias išsivystyti periodontitui – būklei, kai tarp danties ir kaulo atsiranda kišenė, nyksta dantį supantis kaulas, o galiausiai dantys pradeda klibėti ir juos tenka šalinti arba jie iškrenta patys. Periodonto ligos siejamos su širdies bei kraujagyslių patologija ir kitomis sisteminėmis ligomis.

Svarbu žinoti, kad profesionalios burnos higienos procedūras galima atlikti ir nėščiosioms, ir vaikams, taip pat nešiojant breketus. Profesionalios burnos higienos procedūros neturi būti pamirštamos ir vyresniame amžiuje. Jos reikalingos ir turintiems dantų implantus bei protezus.

Šiuolaikinėje medicinoje vis dažniau naudojami lazeriai – ne išimtis ir odontologijoje. Prieš profesionalią burnos ertmės higienos procedūrą rekomenduojame pašalinti bakterijas lazeriu. Tokia procedūra yra visiškai neskausminga. Lazerio energija efektyviai sunaikina mikroorganizmus, veikia gydančiai, mažina dantenų uždegimą bei pagreitina jų gijimą. Įrodyta, kad lazeris veikia geriau nei antibiotikai ir netgi stimuliuoja imuninę sistemą.

Saugus dantų balinimas

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje burnos higienistė ne tik atliks profesionalią burnos higieną, bet ir išmokys Jus individualios burnos higienos. Taip pat patars kaip iš gausybės priemonių išsirinkti tinkančias būtent Jums, kad išvengtumėte varginančių dantų ir dantenų problemų.

Jei norėsite ne tik sveikų, bet ir baltų dantų, musų higienistė Jūsų svajonę pavers realybe. Galėsite pasirinkti kelis balinimo metodus  jau minėto lazerio pagalba arba specialia balinimo sistema BT COOL.

Kviečiame apsilankyti Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje, kurioje dirba įvairių sričių specialistai, o gydymas vykdomas komandiniu principu: kiekvienas gydytojas dirba tą darbą, kurį atlieka geriausiai. Galiausiai laimi pacientas, nes gali gauti geriausią savo problemos sprendimą vienoje klinikoje.

Panašus straipsniai