odontologija vasaros sezonas

Vaikų dantų priežiūra ir gydymas vasaros atostogų metu

Vaikų dantų priežiūra ir gydymas vasaros atostogų metu

Vaikų vasaros atostogos tėveliams kartais tampa tikru galvos skausmu: tenka pasirūpinti, kad vaiko laisvalaikis būtų turiningas, o traumų ir kitų susirgimų tikimybė būtų kiek įmanoma mažesnė. Šiuo laikotarpiu vaikų dantų priežiūra bei gydymas tėveliams turėtų tapti tikrai aktualiu klausimu, taigi, ko svarbu nepraleisti?

Didesnė dantų traumų tikimybė

2017-ųjų metų duomenimis,  Lietuvoje buvo užfiksuota daugiau nei 3000 vaikų patirtų traumų atvejų, kurių net pusę sudarė traumos, patirtos važiuojant riedlente, dviračiu ar riedučiais. Po šių nelaimingų atsitikimų neretai prireikia ir odontologų pagalbos, nes tenka atkurti nuskeltus ar išmuštus dantis. Tokiose situacijose vaikų dantų gydymas turi būti pradedamas kiek įmanoma greičiau, nes uždelsus gali prireikti dantų protezo. Jei po patirtos traumos nuskeltas dantis bus išsaugomas ir į kliniką bus vykstama kiek įmanoma skubiau. Tikėtina, kad jį pavyks prilipdyti, ir tai padės išvengti sudėtingesnių procedūrų bei didelių išlaidų. Kuo greičiau bus atstatomas pažeistas dantis, tuo didesnė bus tikimybė jam prigyti.

vaikų dantų gydymas

Burnos higienai – jokių atostogų!

Vasaros metu vaikai neretai leidžia laiką pas senelius, kurie anūkams kartais yra ne tokie reiklūs. Deja, gana dažnai tai nepraeina be pasekmių: vaikai valgo daugiau saldumynų, o dantimis rūpinasi mažiau. Būtent dėl šios priežasties atostogoms įpusėjus vaikas gali imti skųstis dantų skausmais, kurie sukelia tikrai nemažą diskomfortą. Odontologai teigia, kad vaikų dantų gydymas jau atsiradus skausmams neretai yra labai apsunkintas. Vaikas gali atsisakyti net išsižioti, todėl susitarti būna labai keblu. Tėveliams visada yra rekomenduojama apžiūrėti vaikų dantis dar prieš prasidedant vasaros atostogoms, ir priminti savo atžaloms, kaip svarbu rūpintis dantų higiena.

Jei vaikas pajustų dantų skausmą

Visada yra svarbu, kad vaikų dantų gydymas būtų atliekamas kiek įmanoma skubiau, tačiau tam tikrais atvejais nėra galimybės klinikoje apsilankyti pakankamai greitai. Jei atostogautumėte užsienyje, ir vaikui suskaustų dantį, vaistinėlėje pravartu turėti skausmą malšinančių vaistų arba gvazdikėlių aliejaus, kuriuo patartina suvilgyti vatos tamponėlį ir uždėti ant skaudamo danties. Taip pat puikia išeitimi gali būti svogūno griežinėlis arba česnako skiltelė: šias prieskonines daržoves dėkite ant skaudančios vietos. Tai padės numalšinti nemalonius pojūčius, o grįžę namo užregistruokite vaiką vizitui pas vaikų odontologą.

dantų dengimas silantais

Puikus metas pradėti dantų tiesinimą

Jei reikia atlikti dantų tiesinimą ar kitas sudėtingas odontologines procedūras, tą geriausia pradėti vaikų atostogų pradžioje. Vaikų dantų gydymas kartais yra ilgai trunkantis, tad išnaudoti vasaros atostogas bus tikrai palanku. Jei bus atliekamos tokios odontologinės procedūros, kurių metu taikoma nejautra, visuomet palanku rinktis atostogų laikotarpį, nes tokiu atveju vaikui neteks praleisti pamokų. Be to, vasaros laikotarpiu kvėpavimo takų infekcijų tikimybė yra gerokai mažesnė, tad dantų gydymas gali būti planuojamas paprasčiau.  Jei numatomas dantų tiesinimas, jo pradžiai visada labiausiai tinka vasaros atostogų metas: tiesinamosios kapos ar breketai kelias savaites kelia diskomfortą, todėl vaikui bus sunku susikaupti. Šio dantų gydymo pradžioje gali būti sudėtinga kalbėti, tad lankydamas mokyklą vaikas gali kompleksuoti. Vasaros atostogų laikotarpiu vaikas tikrai apsipras su breketais ar kapomis, todėl tai netrukdys mokymosi procesui.

Panašus straipsniai