mityba sveikiems dantims

15 kalcio šaltinių, kuriuose nėra laktozės

Visiems jau gerai žinoma, kad sveikiems dantims būtinas pakankamas kalcio kiekis organizme.

Suaugusiesiems reikalingas kalcio kiekis 1000 -1300 miligramų per dieną. Toks kalcio kiekis yra maždaug trijose stiklinėse pieno. Pienas, sūris ir jogurtas yra geriausi kalcio šaltiniai. Bet ką daryti jei jūs esate veganas ar netoleruojate laktozės ir pieno produktų vartoti negalite?

Kalcio turi ne tik pieno produktai. Straipsnyje pateikiame 15 augalinės kilmės kalcio šaltinių, kuriais praturtinus mitybą gausite pakankamai kalcio. Patariama per dieną suvartoti 2 ar 3 porcijas augalinės kilmės produktų turinčių kalcio.

Chia sėklos

2 šaukštuose chia sėklų yra 179 mg kalcio. Šiose sėklose taip pat yra boro, gerina skatina kaulų ir raumenų sveikatą, padėdamas organizmui metabolizuoti kalcį, fosforo ir magnio.
Chia sėklomis gardinkite vaisių kokteilius ar kitus patiekalus.

chia sėklos

Sojų pienas

Vienoje stiklinėje kalciu papildyto sojos pieno yra beveik tiek pat kalcio kiek ir karvių piene. Svarbu pasirinkti produktą, kuris yra papildytas kalcio karbonatu. Sojos pienas taip pat turi daug vitamino D, kurio taip trūksta šaltuoju metų laiku.

sojų pienas

Migdolo riešutai

1 stiklinė migdolų turi 385 mg kalcio, tai daugiau nei trečdalis rekomenduojamo dienos kiekio.

migdolų riešutai

Džiovintos figos

8 figos turi 241 mg kalcio. Figos taip pat suteikia puikų saldų skonį ir turi daug skaidulų ir antioksidantų. Rinkitės jas vidurdienio užkandžiams arba gaminkite figų džemą.

džiovintos figos

Tofu sūris

Tofu sūris taip pat puikus kalcio šaltinis. Tačiau kalcio kiekis priklauso nuo gamintojo. 150 g. tofu gali būti nuo 275 iki 861 mg. Tad atidžiai skaitykite pakuotę ir rinkitės tik tofu, kurio sudėtyje yra kalcio druskos.

Tofu sūris

Baltosios pupelės

Viena stiklinė baltųjų pupelių turi 161 mg kalcio. Baltosios pupelės yra mažai riebus maistas ir taip pat turintis ir daug geležies.

Baltosios pupelės

Saulėgrąžų sėklos

Stiklinėje saulėgrąžų sėklų branduolių yra 109 mg kalcio. Šios sėklos taip pat turi daug magnio, kuris subalansuoja kalcio poveikį organizme ir reguliuoja nervų ir raumenų sveikatą. Be to, saulėgrąžų sėklų branduoliuose yra vitamino E ir vario. Kartu šios maistinės medžiagos gerina kaulų tvirtumą ir lankstumą. Tačiau sūdytose saulėgrąžų sėklose yra daug druskos, dėl kurio išeikvojama organizmo kalcio koncentracija. Tad norėdami gauti optimalią naudą sveikatai, pasirinkite žalias, nesūdytas sėklas.

Saulėgrąžų sėklos

Edamame (žaliosios sojų) pupelės

Stiklinėje šaldytų pupelių yra 98 mg kalcio. Galite valgyti šias pupeles šviežias arba šaldytas, tinka ir gliaudytos arba ankštimis. Edamame pupelėse yra aukštos kokybės baltymų ir visų devynių esminių amino rūgščių.

Edamame (žaliosios sojų) pupelės

Kale kopūstai

Neveltui šie lapiniai kopūstai vadinai žalumynų karaliais juos taip pat gausu ir kalcio. 120 g žalių kapotų Kale kopūstų suteikia apie 180 mg kalcio. Kale lapai yra pilni antioksidantų, kurie gali užkirsti kelią ląstelių pažeidimams. Kale taip pat yra mažai kalorijų, 100 gramų yra tik 35 kalorijų.

Kale kopūstai

Sezamo sėklos

Suvalgę vos 1 valgomą šaukštą sezamo sėklų savo organizmą praturtinsite 88 mg kalcio. Pabandykite šias sėklas skrudinti ar tiesiog užberti ant salotų arba kepkite sezamais pagardintą duoną. Sezamų sėklose taip pat yra cinko ir vario.

Sezamo sėklos

Brokoliai

120 g. brokolių yra 87 mg kalcio. Medžiagos esančios šiose daržovėse gali taip pat padėti išvengti šlapimo pūslės, krūties, storosios žarnos, kepenų ir skrandžio vėžio. Mokslininkų atlikti tyrimai parodė neabejotinus rezultatus.

Brokoliai

Saldžiosios bulvės

Vienoje didelėje saldžiojoje bulvėje yra 68 mg kalcio. Šios daržovės taip pat turi daug kalio ir vitaminų A ir C.

Vitaminas A yra svarbus antioksidantas, kuris gerina regėjimą, atsparumą senėjimo poveikiui ir tinka vėžio prevencijai.

Saldžiosios bulvės

Apelsinai

Viename dideliame oranžole yra 74 mg kalcio, o viename stikliniame apelsinų sultyse, kurių sudėtyje yra kalcio, yra 300 mg.

Apelsinai

Garstyčių sėklos

Neapdorotos garstyčių sėklos taip pat yra svarbus maistinių medžiagų šaltinis ir jose yra 64 mg kalcio.

Garstyčių sėklos

 

Rukola

1 puodelyje rukolos lapelių yra 32 mg kalcio. Nors tai neatrodo įspūdingas skaičius, tačiau šios salotos turi itin mažai kalorijų, tad suvartodami didesnį kiekį šių salotų papildysite kalcio atsargas organizme. Rucola lapeliuose taip pat yra daug junginio, vadinamo erucinu, kuris gali kovoti su vėžiu.

Rukola

Mityba neabejotinai yra labai svarbus dalykas, tačiau tam, kad dantys išliktų sveiki reikia reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą. Geriau reguliariai atlikti dantų priežiūros profilaktiką nei turėti rimtų problemų ateityje. Kviečiame apsilankyti mūsų 

Panašus straipsniai