dantų implantavimas vilniuje

Dantų implantai: rūšys, implantavimo etapai ir priežiūra

Dantų netekimo priežastys gali būti labai įvairios, ir neretai tai kelia didelį stresą. Laimei, šiuolaikinė odontologija yra gerokai pažengusi, tad visada galima atrasti geriausią sprendimą, leisiantį atstatyti dantis. Viena tokių galimybių – tai dantų implantai, kurie suteikia galimybę atstatyti vieną, kelis ar visus dantis. Palanku yra tai, kad dantų implantai nesiskiria nuo natūralių dantų, todėl niekas nė neįtars, kad jūsų dantys yra dirbtiniai.

Dantų implantų rūšys

Skiriamos trys implantų rūšys – sraigtiniai, plokšteliniai ir poantkauliniai implantai:
• Sraigtiniai dantų implantai šiandien yra pats populiariausias pasirinkimas. Tai – ilgų tyrimų, bandymų ir tobulinimų rezultatas, kuris šiandien leidžia džiaugtis tikrai natūraliai atrodančiais dantimis. Dažniausiai sraigtiniai implantai gaminami iš patvarios medžiagos titano, kuris puikiai prisitaiko prie žmogaus organizmo. Ši medžiaga nekelia alergijos, nedirgina burnos gleivinės ir nesukelia infekcijos. Datų implantavimas sraigtiniais implantais leidžia išvengti ilgo reabilitacinio periodo.

dantų implantai kaina• Plokšteliniai dantų implantai dažniausiai parenkami vyresnio amžiaus žmonėms. Toks pasirinkimas labiausiai pasiteisina tada, jei pacientų žandikaulių dantinės ataugos yra siauros ir aukštos. Plokšteliniai dantų implantai yra pritaikomi krūminių dantų sričiai, neretai naudojami kaip atrama tiltiniams protezams. Pastaruoju metu šis metodas yra taikomas vis rečiau, nes galima rinktis kur kas pažangesnes implantavimo galimybes.

• Poantkauliniai implantai parenkami tada, jei dantinė apatinio ar viršutinio žandikaulio dalis yra visiškai sunykusi. Tokiu atveju sraigtiniai dantų implantai negali būti pritaikomi, todėl poantkauliniai implantai ne įsodinami į kaulą, bet dedami ant jo, po antkauliu. Gaminant tokius implantus yra paimamas antspaudas, ir vėliau pagaminamas specialus implantas, kuris bus įsodintas dviejų operacijų metu. Poantkauliniai implantai padeda sukurti tinkamą atramą tiltiniams protezams.

Kokie implantai gali geriausiai pasiteisinti, priklausys nuo konkrečios situacijos, tad čia visada bus reikalinga odontologo konsultacija.

Implantavimo etapai

dantų implantacija burnos chirurgasDantų implantavimas paprastai susideda iš kelių etapų, kurių metu atliekamos reikalingos procedūros:

• Pirmiausia jums reikės užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu bus nustatoma, kokie dantų implantai geriausiai pasiteisins. Odontologas atliks panoraminę rentgeno nuotrauką, ir įvertins esamą situaciją. Šio vizito metu bus nustatoma, koks gydymas bus reikalingas, kiek implantų reikės įstatyti, kiek tai truks, kainuos, ir t.t. Jei suplanuotoje vietoje, kurioje bus dedami dantų implantai, nepakanka kaulinio audinio, gali būti paskiriamas šio audinio atkūrimas. Taip pat šio vizito metu gali būti numatomas procedūrų tvarkaraštis, kuris padės planuoti laiką.

• Dažnai yra baiminamasi, kad dantų implantavimo procedūra gali būti labai skausminga, tačiau tai nėra tiesa. Paprastai yra taikomi vietiniai anestetikai, kurie padės išvengti nemalonių pojūčių. Šio vizito metu bus įtvirtinamas implantas ir susiuvama žaizda. Dažniausiai ši procedūra trunka maždaug 20-30 minučių. Jei vieno vizito metu bus implantuojama daugiau dantų, tai gali užtrukti iki kelių valandų. Po šių procedūrų odontologas papasakos, kaip prižiūrėti implantus gijimo metu.

• Po dantų implantacijos gali būti jaučiamas nestiprus skausmas, tačiau tai paprastai nesudaro nepatogumų. Jei operacija nebuvo sudėtinga, tokiu atveju skausmas gali būti nejaučiamas visai. Vietos, kuriose buvo implantuojami dantys, gali būti kiek patinusios, tačiau patinimas praeina po kelių dienų. Jei jausite skausmą, odontologas galės jums paskirti vaistus, kurie padės išvengti nemalonių pojūčių. Taip pat bus paskiriami antibiotikai, kurie padės išvengti infekcijų. Po dantų implantacijos reikės palaukti, kada implantas visiškai prigis kaule, ir tai gali užtrukti nuo kelių savaičių iki pusės metų. Jei dantys buvo implantuojami viršutiniame žandikaulyje, dažniausiai gijimo procesas trunka maždaug iki keturių mėnesių, apatiniame žandikaulyje gijimas trunka iki šešių mėnesių. Jei buvo atlikta kaulo priauginimo procedūra, gijimo procesas gali būti dar ilgesnis, ir gali užtrukti iki devynių mėnesių.

• Kai implantas jau bus prigijęs, lauks kitas etapas – protezavimas. Prieš tai atliekant paprastai reikia atidengti implantavimo metu užsiūtą žaizdą. Vis dėlto, baimintis nereikėtų – tai paprasta ir neskausminga procedūra, kurios metu yra atliekamas nedidelis pjūvis. Tai atlikus užsukama gijimo galvutė ir padaromas naujo danties antspaudas, pagal kurį bus sukurtas danties protezas. Kai jis bus pagamintas, beliks tik jį pritvirtinti prie implanto.

Dantų implantų priežiūra

dantų siūlasDantų implantų priežiūra yra tokia pati, kaip ir natūralių dantų. Nors dažnai manoma, kad dantų implantų nepažeis rūgštys, tačiau tai nėra tiesa. Visada svarbu pasirūpinti, kad implantams būtų skiriama pakankamai dėmesio. Valykite dantis ne vien tik dantų šepetėliu, bet taip pat ir tarpdančių siūlu.

Nepamirškite, kad svarbu kartą per pusmetį apsilankyti pas odontologą,kuris galės atlikti profesionalią burnos higieną. Jei dantų implantai bus tinkamai prižiūrimu, jie tarnaus iš tiesų ilgą laiką – kelis dešimtmečius ar dar ilgiau. Po atliktos implantavimo procedūros odontologas jums suteiks visą svarbiausią informaciją, susijusią su dantų implantų priežiūra, ir jums tereikės laikytis rekomendacijų.

Panašus straipsniai