Ar dantų implantai padeda atrodyti jaunatviškiau?

Netekęs dantų, dažnas pacientas pradeda jausti psichologinį diskomfortą. Vengia šypsotis, kartais net nustoja socializuotis. Tuo atveju, odontologai rekomenduoja įsidėti dantų implantus. Iškyla klausimas, ar jie iš tikrųjų, ne tik, atkuria kramtymo funkcijas, bet ir padeda susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir jaustis patraukliai? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai atsakys į šį klausimą ir pateiks įžvalgas, kaip dantų implantai gali padėti išlaikyti jaunatvišką išvaizdą.

Kaip veikia dantų implantai?

Implantai yra dantų šaknų pakaitalai, pagaminti iš titano medžiagos. Jie įstatomi į žandikaulio kaulą, kad galėtų palaikyti dirbtintį dantį (vainikėlį). Gyvas žandikaulio kaulas auga aplink titano paviršių, ir taip sutvirtina dantį.

Kaip dantų implantai keičia veido struktūrą?

Netekus dantų, veido ir žandikaulio kaulai, kurie palaiko veido raumenis susitraukia ir pradeda nykti. Jeigu dantys nėra atkuriami, apatinė veido dalis pradeda atrodyti suglebusi, o smakras atsikišęs. Taip pat, aplink burną atsiranda raukšlių. Dėl to, pagreitėja senėjimo procesas, kurį iš dalies gali užmaskuoti dantų protezai. Tačiau protezai nesustabdo kaulų nykimo. Vienintelis dantų atkūrimo būdas, kuris gali stimuliuoti žandikaulio kaulo augimą, yra dantų implantai. Jie padeda išlaikyti veido formą ir neleidžia įdubti skruostikauliams. Implantai padeda išsaugoti jaunatviškus veido bruožus, sumažėja tikimybė prarasti aplinkinius dantis.

Apkritai, kartu su kaulo netekimu, netenkama ir dantų audinio. Tai turi įtakos kalbėjimui, maisto kramtymui.

Natūralu, kad netekus dantų, tampa sunku kramtyti tam tikrus maisto produktus. Tokiu atveju, pacientai pradeda valgyti tik minkštą maistą, pavyzdžiui, sriubas, jogurtus. Tai reiškia, kad žandikaulio kaulas negauna jokios stimuliacijos, o dantų implantai leidžia vėl mėgautis savo mėgstamiausiu maistu.

Gražesnė šypsena

Iš tikrųjų, sveika ir graži šypsena suteikia pasitikėjimo savimi ir padeda atrodyti patraukliau. Kai yra dantų trūkumas, žmonės pradeda jaustis prasčiau, vengia šypsotis. Dantų implantai yra pagaminti iš dėmėms atsparių medžiagų, todėl jie nepraranda savo spalvos. Pasitikėjimas savimi ir savo išvaizda gali labai greitai grįžti įsidėjus implantus. Šypsodamiesi burna, pilna sveikų ir baltų dantų, atrodysite jaunatviškai.

Kodėl dantų implantai yra naudinga investicija?

Dantų protezai  gali laikyti 5-10 metų, o vėliau jie nusidėvi ir juos reikia koreguoti arba keisti. Tačiau tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Tikriausiai kiekvienas pacientas svajoja kuo ilgiau išlaikyti jaunystės žavesį. Su dantų protezais to padaryti nepavyks, nes jie nestimuliuoja žandikaulio kaulo. Viskas ką turite padaryti, tai atsakingai rūpintis implantais, kaip savo natūraliais dantimis.

Kaip tai padaryti?
  • Valykite su dantų šepetėliu ir dantų siūlu 

Labai svarbu tai daryti bent 2 kartus per dieną, po 2 minutes. Vyresniame amžiuje gali tapti sudėtinga valyti dantis po kiekvieno valgio, todėl 2 kartai dienoje, yra rekomenduojami kiekvienam žmogui. Tik venkite dantų šepetėlio su kietais šereliais, nes jis gali subraižyti implantus. O dantų siūlas gali pasiekti tas vietas, kurių nenuvalo dantų šepetėlis. Bakterijos gali kauptis ir aplink implantą, todėl labai svarbu naudoti šias dvi pagrindines dantų higienos priemones kartu.

Daugiau apie tai, koks dantų siūlas jums labiausiai tiks galite skaityti mūsų straipsnyje Koks dantų siūlas tinka jūsų dantims?

O geriausia dantų pasta yra su fluoru. Šis mineralas sustiprina dantų emalį, apsaugo dantis nuo ėduonies.

  • Venkite žalingų įpročių

Apskritai, besaikis alkoholio vartojimas ir rūkymas neprisideda prie jaunatviškumo puoselėjimo. Taip pat, tai kenkia implantams. Atsiminkite, kad implantai gyja 6 mėnesius, todėl rūkymas tuo laikotarpiu gali būti labai žalingas.

  • Reguliariai lankykitės pas odontologą

Tam, kad implantai laikytų visą gyvenimą, reikia reguliariai lankytis pas odontologą. Iš pradžių, jis turi stebėti gijimą ir numatyti galimas problemas. Vėliau, reguliarūs vizitai padės nustatyti implantų būklę ir apsaugoti jūsų burnos ertmę nuo dantenų ligų, pavyzdžiui, periodontito.

Jeigu netekote dantų, apsvarstykite dantų implantacijos galimybę. Tai suteiks jums šansą, ne tik, išlaikyti jaunatviškumą, bet ir vėl mėgautis savo mėgstamiausiu maistu. Kviečiame atvykti į mūsų kliniką, ir aptarti dantų atkūrimo galimybes su mūsų odontologu.

Panašus straipsniai