Nepaslaptis, kad kai valome dantis, sunkiausia pasiekti yra tuos, kurie išsidėstę gale. Todėl dažniausiai, skylutės ir atsiranda ant mūsų galinių dantų. Tačiau ar žinojote, kad ėduonis gali pažeisti ir priekinius jūsų dantis? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos odontologai pristatys pagrindines priežastis, dėl kurių, ant priekinių dantų gali atsirasti skylutės ir kaip to išvengti.
Priežastys
Skylutės ant priekinių dantų atsiranda dėl tokių pačių priežasčių, kaip ir ant galinių dantų.
- Saldus maistas ir gėrimai;
- Prasta burnos higiena ir tarpdančių nevalymas;
- Fluoro trūkumas burnoje;
- Žalingi įpročiai.
Simptomai
- Dantų skausmas, atsirandantis be aiškios priežasties;
- Skausmas kramtant;
- Atsiradusios rudos arba geltonos dėmės ant dantų;
- Dantų jautrumas vartojant karštus ir šaltus maisto produktus ir gėrimus.
Gydymo būdai
1. Dantų plombavimas. Šis gydymo būdas naudojamas, kai ėduonis jau yra išplitęs. Odontologas išvalo pažeistą danties ertmę, ir ją užpildo medžiaga, pagaminta iš porceliano, dervos arba kitų medžiagų.
2. Karūnėlės. Jos gali pakeisti visą natūralų danties vainiką. Karūnėlės apgaubia išorinį danties paviršių ir apsaugo nuo lūžių, įtrūkimų ir ėduonies.
3. Šaknų kanalų gydymas. Kai ėduonis pasiekia pulpą, reikia atlikti šaknų kanalų gydymą. Juo siekiama ne pašalinti, o išgydyti pažeistą dantį. Vėliau, infekcijos pažeista vieta yra užplombuojama.
4. Dantų šalinimas. Jeigu dantis yra stipriai pažeistas, gali tekti jį chirurginiu būdu pašalinti. Tikriausiai, nei vienas iš mūsų nenorime gyventi be priekinių dantų, nes tai sukelia diskomfortą ir nepasitikėjimą savimi. Pašalinus dantį, geriausia jį atstatyti dantų implantu. Jis sugrąžina gražią šypseną, ir tinkamai prižiūrimas, gali laikyti jums visą gyvenimą.
Kaip to išvengti?
1. Laikykitės tinkamos dantų higienos. Valykite dantis du kartus per dieną, su šepetėliu ir dantų siūlu. Labai svarbu skirti dėmesį kokybiškam dantų valymui, o tai reiškia, valyti bent 2 minutes. Jeigu turite galimybę, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį. Jis nuvalo didesnį apnašų kiekį, nei rankinis šepetėlis. O dantų siūlas gali pasiekti tarpdančius ir kitas siauras vietas.
Rinkitės dantų pastą su fluoridu, nes jis apsaugo dantų emalį ir natūraliai balina dantis.
2. Sveika mityba. Apribokite maisto produktus, kuriuose yra tuščių angliavandenių, nes juose gausu rūgščių ir blogųjų bakterijų, kurios sukelia dantų ėduonį. Taip pat, stenkitės su priekiniais dantimis nekramtyti itin kietų maisto produktų, nes galite pažeisti dantų struktūrą, arba jie gali net nulūžti.
Nepamirškite išgerti bent 2l vandens per dieną. Jis nuplauna maisto likučius nuo priekinių ir galinių dantų bei palaiko burnos drėgnumą.
3. Reguliariai lankykitės pas odontologą. Kartais, dantų skylutės gali atsirasti nesukeldamos jokių simptomų. Tik jūsų odontologas, apžiūrėjęs dantis galės numatyti galimas problemas ir skirti tinkamą gydymą.
Tinkamas dantų valymas
- Įsigykite dantų šepetėlį minkštais šereliais, nes jis nepažeis dantų emalio.
- Laikykite dantų šepetėlį prie dantenų, 45 laipsnių kampu. Švelniais judesiais judinkite šepetėlį pirmyn ir atgal. O šepetėlio galiuku valykite priekinių dantų paviršius.
- Nepamirškite nuvalyti liežuvio, nes ant jo kaupiasi bakterijos ir apnašos. Tam galite įsigyti specialų liežuvio valiklį.
- Keiskite dantų šepetėlį kas 3- 4 mėnesius. Jeigu naudojate elektrinį šepetėlį, reguliariai keisti reikės tik jo galvutę.
Taigi, pristatatėme svarbiausius aspektus, apie skylučių atsiradimą ant priekinių dantų. Jeigu pastebite aukščiau aprašytus simptomus, nedelskite ir atvykite pas mus. Klinikoje teikiame įvairias dantų gydymo ir atstatymo paslaugas, kurios padės jums susigrąžinti savo šypseną.