Krono liga ir dantų implantacija – ką reikia žinoti?

Krono liga –  dažniausiai pažeidžia žarnyną nuo pat skrandžio iki išangės. Paprasčiau tariant, tai lėtinė uždegiminė virškinamojo trakto liga, kuri sukelia tokius sveikatos negalavimus kaip nuovargis, pykinimas, skrandžio problemos, viduriavimas…

Tačiau ši liga gali pažeisti ne tik virškinimo sistemą, bet ir bet kurią kitą organizmo vietą, pavyzdžiui, akis, odą, burną ir pan.

Šis lėtinis sutrikimas gali sukelti įvairių burnos ertmės problemų ir trikdyti gydymą, ypač dantų implantaciją ir plombavimą.

Sergant Krono liga, trūkstamų dantų atstatymas dažnai priklauso nuo ligos agresyvumo. Ši liga gali sutrikdyti burnos sveikatą ir turėti įtakos netikriems dantims, kurie tvirtinami protezais. Visgi, tyrimai rodo, kad dantų implantacija – tinkamas dantų atkūrimo būdas sergantiems Krono liga. Šiame įraše apie tai pakalbėsime plačiau.

Kaip uždegiminė žarnyno liga veikia mūsų burną?

Žmogui susirgus Krono liga, žarnyno gleivinės patinsta ir žarnyne susidaro per didelis vandens ir druskų kiekis. Dėl šios priežasties gali prasidėti viduriavimas, o paskui ir įvairios skrandžio problemos.

Lėtinis viduriavimas sukelia dehidrataciją, kurios kamuojamiems žmonėms gaminasi mažiau seilių ir dažniau džiūsta burna. Kai burna džiūsta, pradeda kauptis burnos bakterijos. Tai pagrindinė priežastis, dėl kurios atsiranda daugybė dantų problemų – nuo įprastų nusiskundimų, tokių kaip ėduonis ir blogas burnos kvapas, iki Ilgo gydymo reikalaujančių dantų ir dantenų ligų.

Kodėl Krono liga sergantiems pacientams odontologai rekomenduoja dantų implantaciją?

Dantenų audinius nuolat veikia bakterijos, kurios gali sutrikdyti burnos mikroflorą ir pakenkti dantų biomechanikai. Todėl Krono liga sergantiems pacientams dažnai prireikia dantų restauracijos, pavyzdžiui, dantų implantų ar protezų, kurie atstoja natūralius dantis. Gydytojai odontologai rekomenduoja dantų implantaciją, nes implantai sudaryti iš tokių tvirtų medžiagų kaip:

  • titanas – biologiškai inertiškas metalo lydinys, užtikrinantis 93 % sėkmės atvejų sergantiems uždegiminėmis žarnyno ligomis.
  • cirkonio oksidas – dar vienas biologiškai inertiškas metalas, kuriam teikiama pirmenybė, kai žmogui pasireiškia alerginės reakcijos į titaną.

Tam tikrais atvejais burnoje esančios bakterijos trikdo dantų implantų osteointegracijos procesą. Tai pailgina gijimo laikotarpį ir kelia dantų implantų periimplantito riziką. Šis nusiskundimas dažnai pasitaiko sergant Krono liga.

Ar man galima įsriegti dantų implantus?

Uždegiminė žarnyno liga nebūtinai reiškia, kad nebegalėsite atkurti trūkstamų dantų. Krono liga sergantiems žmonėms galima sėkmingai sriegti implantus, tačiau prieš pradedant gydymą būtina apie savo ligą pranešti implantologui.

Prieš tvirtinant implantus svarbu gerti gydytojo paskirtus vaistus, kurie padeda mažinti infekcijos sudarymo tikimybę. Gydytojas taip pat turėtų sudaryti mitybos planą, kuris skatintų gijimą. Gydymo planas ženkliai prisideda prie dantų implantacijos sėkmės rodiklių ir virškinimo sistemos veiklos gerinimo.

 

Panašus straipsniai