dantų implantacija kaina Vilnius

Iš ko gaminami dantų implantai?

Dantų implantacija sėkmingai taikoma ne vieną dešimtmetį. Dantų implantai yra gaminami iš titano arba porceliano, nes šias medžiagas žmogaus organizmas gerai priima, ir tikimybė, kad organizmas atmes dantų implantus, yra visai nedidelė. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi naudojamos implantų medžiagos, ir kodėl yra pasirenkamos būtent jos, o ne kitos?

Titaniniai dantų implantai

Titanas (Ti) – tai cheminis elementas, kuris planetoje yra devintas pagal paplitimą. Titanas sudaro maždaug 0,6 procento Žemės plutos masės, tad nieko keisto, kad šis cheminis elementas yra naudojamas gana plačiai. Titanas iš kitų metalų išsiskiria lengvumu, tvirtumu ir blizgumu. Tai – atsparus korozijai metalas, kurio spalva yra sidabriškai metalinė. Titano tvirtumas prilygsta plienui, tačiau titanas yra beveik per pusę (45 procentais) lengvesnis. Titanas yra sunkesnis už aliuminį, tačiau jis yra dvigubai tvirtesnis. Taigi, nieko nuostabaus, kad būtent titanas yra naudojamas implantų gamybai.

Dantų implantams yra naudojami 1-4 kategorijų titano lydiniai. Šimte gramų žmogaus audinių pelenų yra 1 mg titano, kas parodo, kad titanas yra gyvybiškai svarbu. Iki šiol nepavyko nustatyti, kokiuose metaboliniuose procesuose dalyvauja titanas, tačiau žinoma, kad ši medžiaga yra svarbi. Titanas nesukelia alerginių reakcijų, pasižymi puikiomis osteointegracinėmis (suaugimo su kaulu) savybėmis. Pirmą kartą šią savybę nustatė Švedijos mokslininkas Per-Ingvar Branemark (dar 1952 metais). Mokslininkas panaudojo titaninius implantus tirdamas triušių kaulų kraujotaką, ir užbaigus eksperimentą paaiškėjo, kad pašalinti implantus yra labai sudėtinga – titaniniai implantai buvo visiškai suaugę su kaulu. Galima sakyti kad ši savybė buvo atrasta visiškai atsitiktinai.

Dantų implantų osteointegracinės savybės šiuo metu yra papildomai gerinamos – paviršius yra ėsdinamas cheminėmis priemonėmis, purškiami įvairiomis abrazyvinėmis dalelėmis, apdorojami lazeriu, ir t.t.) Visi šie procesai dar labiau pagerina implantų sukibimą su kauliniu audiniu, ir galima tikėtis tikrai greito ir gero rezultato.

Cirkonio keramikos dantų implantai

Nors titaniniai dantų implantai šiuo metu yra patys populiariausi, tačiau taip pat pradėta juos gaminti ir iš cirkonio oksido keramikos. Cirkonio oksido keramika yra balta labai tvirta medžiaga, kurios fizikinės savybės pranoksta kai kurių metalo lydinių savybes. Kaip ir titanas, cirkonio oksido keramika puikiai sugyja su kauliniu audiniu. Nors šie dantų implantai turi tikrai nemažai privalumų, tačiau praktikoje jie pradėti taikyti gana neseniai. Dėl šios priežasties yra sunku pasakyti, ar cirkonio keramikos implantai yra tokie pat patikimi ir ilgaamžiai, kaip ir titaniniai sraigtai.

Kai dantų implantai jau yra prigiję, ant jų dedama karūnėlė, pagaminta iš metalo arba cirkonio oksido keramikos, ir tenka pastebėti, kad pastaroji pasirinkimo galimybė yra kur kas geresnė (dėl estetikos, gero prigijimo, tvirtumo, ir t.t.). Taigi, galima daryti prielaidą, kad ateityje ir iš šios medžiagos pagaminti dantų implantai bus pasirenkami drąsiau.

Maloniai kviečiame kreiptis į Vilniuje esančios Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistus išsamesnei konsultacijai.

Panašus straipsniai