Burnos ertmės priežiūra nėštumo metu. Ką reikia žinoti?

Tinkama burnos ertmės priežiūra yra svarbi visais gyvenimo laikotarpiais. Tiek vaiko, tiek vyresnio amžiaus žmogaus šypsena reikia rūpintis. Kyla klausimas, o kaip nėštumo laikotarpiu? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai, pateiks įžvalgas apie dantų priežiūrą nėštumo laikotarpiu, bei patarimus, kaip tinkamai pasirūpinti savo sveikata.

Prieš nėštumą

Jeigu planuojate nėštumą, pradėkite skirti ypatingą dėmesį savo dantims ir dantenoms. Taip didėja tikimybė, kad nėštumo metu susidursite su mažiau sveikatos problemų.

  • Valykite dantis bent du kartus per dieną, po 2 minutes. Naudokite dantų šepetėlį ir tarpdančių siūlą. Jeigu turite galimybę, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį, nes jis nuvalo didesnį apnašų kiekį, nei rankinis šepetėlis. Taip pat, įsigykite dantų pastą su fluoru. Jis stiprina ir apsaugo dantų emalį nuo įtrūkimų ir pažeidimų. Jeigu turite dantų implantus, tikriausiai jau žinote, kad jie atstoja jūsų tikrus dantis. Tai reiškia, kad jokios ypatingos priežiūros jiems nereikia. Tik stenkitės nekramtyti kietų maisto produktų, kurie gali pažeisti implantų struktūrą.
  • Atsisakykite žalingų įpročių. Rūkymas, besaikis alkoholio vartojimas kenkia burnos sveikatai. Ypatingai žalingų įpročių reikia vengti nėštumo metu, nes tai gali pakenkti vaisiaus vystymuisi.

  • Reguliariai lankykitės pas odonotologą. Stenkitės tai daryti kas 6 mėnesius. Tik odontologas gali aptikti plika akimi nematomas dantenų problemas ir laiku skirti jums gydymą. Taip pat, labai naudinga bent kartą per metus apsilankyti pas burnos higienistą. Naudodamas specialią įrangą, jis efektyviai nuvalo nuo dantų apnašas ir akmenis.
  • Sveikai maitinkitės. Stenkitės riboti maisto produktus ir gėrimus, turinčius daug pridėtinio cukraus ir tuščių angliavandenių. Jie kenkia dantims ir skatina bakterijų kaupimąsi.

    Nėštumo metu

Jeigu laukiatės, būtinai praneškite tai savo odontologui. Tuomet, jis galės tinkamai pasirūpinti jūsų ir jūsų kūdikio sveikata.

Burnos sveikatos problemos nėštumo metu
  • Dantenų problemos. Pavyzdžiui, ginigivitas gali pasireikšti pirmojo trimestro metu. Pagrindiniai simptomai yra dantenų kraujavimas ir patinimas, skausmas kramtant. Taip pat, gali susiformuoti nėščiųjų epulis. Tai ant dantenų besiformuojantis apvalus darinys, kuris gali kraujuoti. Dažniausiai, nėštumo metu atsiradusios dantenų problemos išnyksta pačios, tačiau kai kurioms moterims problemos gali komplikuotis, todėl odontologai skiria gydymą.
  • Vėmimas. Nėštumo metu, hormonai suminkština raumenų žiedą, kuris sulaiko maistą skrandžio viduje. Dažnas vėmimas gali padengti dantis skrandžio rūgštimis, kurios didina dantų ėduonies atsiradimo riziką. Jeigu nėštumo metu susiduriate su šia problema:
  1. Nevalykite dantų iškart po vėmimo. Jie tampa jautresni, todėl galima lengvai nubraižyti emalį.
  2. Kiekvieną kartą, išsiskalaukite burną vandeniu.
  • Nemalonus pykinimo jausmas valantis dantis. Kai kurios nėščiosios pastebi, kad valant dantis, apima nemalonus pykinimo jausmas.

            Kaip to išvengti?

  1. Įsigykite dantų šepetėlį, su minkšta galvute.
  2. Dantis valykite lėtai.
  3. Jeigu pastebite, kad šleikštulį sukelia dantų pastos skonis, geriausia yra rinktis kito gamintojo, arba kito skonio pastą.
  4. Klausykitės muzikos, tai padės nukreipti mintis ir atsipalaiduoti.
  • Potraukis daug pridėtinio cukraus turintiems maisto produktams. Dažnai moterys nėštumo metu, jaučia ypatingą potraukį maistui. Tačiau daug angliavandenių turintys maisto produktai nėra naudingi, nes skatina bakterijų susidarymą ant dantenų. Norint palaikyti gerą sveikatą, labai svarbu į savo mitybos racioną įtraukti įvairias daržoves, vaisius.

  • Atsilaisvinę dantys. Didelis progesterono ir estrogeno hormonų kiekis nėštumo metu, gali paskatinti dantų atsilaisvinimą. Šiuo atveju, labai svarbu laiku valyti dantis ir laikytis tinkamos mitybos įpročių, nes tai padės sustiprinti dantenas.

Kiti patarimai

   1. Padidinkite kalcio kiekį organizme

Nėštumo metu reikia vartoti daugiau kalcio. Jis stiprina jūsų bei besivystančio kūdikio kaulus. Daug kalcio turintys maisto produktai yra sūris, jogurtas, augalinis pienas, migdolų riešutai.

   2. Padidinkite vitamino D kiekį

Vitaminas D padeda organizmui lengviau pasisavinti kalcį. Vasaros metu, saulė padeda palaikyti šio vitamino kiekį organizme, o šaltuoju sezonu geriausia įsigyti vitamino D papildus bei rinktis naudingus maisto produktus. Pavyzdžiui, riebią žuvį, kiaušinius, duoną.

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją, apie burnos sveikatos priežiūrą nėštumo metu. Nepamirškite, kad jūsų šypsenos grožis priklauso nuo jūsų pastangų, todėl rūpinkitės savo sveikata. Jeigu turite papildomų klausimų, visuomet galite mums parašyti.

Panašus straipsniai