parodontozės gydymas Vilnius

Parodontozė: priežastys ir gydymas

Parodontozė yra lėtinė dantų liga, pasireiškianti dantenų paburkimu, jų spalvos pokyčiais ir kraujavimu, dantys ir dantenos  gali tapti paslankūs. Negydoma parodontozė gali lemti ir dantų iškritimą, tad svarbu pasirūpinti, kad ji būtų laiku diagnozuojama.

Kas lemia parodontozę?

etsteinis dantų plombavimas

Seniau buvo manoma, kad parodontozė  yra senyvo amžiaus žmonių liga, tačiau vis dažniau ji diagnozuojama ir jauniems pacientams. Pagrindinė šios ligos priežastis – tai patogeniniai mikroorganizmai (dantų apnašose  ir akmenyse besikaupiančios bakterijos, burnos defektai ir žaizdelės). Parodontoze dažniau serga žmonės, kurių imuninė sistema yra nusilpusi. Taip pat parodontozė neretai diagnozuojama sergantiems kepenų ciroze, skrandžio opa, avitaminoze, reumatiniu artritu, cukralige bei lėtiniu gastritu. Parodontozė gali išsivystyti ir tuomet, jei dantų protezai yra blogai pritaikyti arba netinkamai nešiojami.

Koks yra parodontozės gydymas?

Tai – gana ilgas ir sudėtingas procesas. Pirmiausia odontologas turi įvertinti dantų būklę ir skirti gydymo kursą. Prieš pradedant gydymą turi būti pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos bei nupoliruojamas apnuogintų dantų šaknų paviršius. Susidariusios dantenų kišenės apdorojamos priešuždegiminėmis medžiagomis – tai padės dantenoms grįžti į normalią būseną. Priklausomai nuo dantų būklės, gali būti taikomas chirurginis gydymas, kurio metu bus pašalinti labiausiai pažeisti dantys. Gydymo eiga visada priklauso nuo konkrečios dantų būklės.

Parodontozės profilaktika

Įvairūs natūralūs būdai gali būti taikomi parodontozės gydymui bei profilaktikai:

• Jonažolių, medetkų, kraujažolių, gysločių, dilgėlių trinktūros, antpilai ar nuovirai yra populiariausios natūralios priemonės, naudojamos parodontozės gydymui ir profilaktikai.

• Jei kraujuoja dantenos, jas galima trinti druskos ir alūno milteliais (alūnas skatina kraujo krešėjimą).

• Parodontozės gydymui gali būti naudojamas medus su druska (į 20 g medaus įmaišyti 10 g valgomosios druskos). Gauta mase įtrinkite dantenas.

• Rekomenduojama burną skalauti propolio ekstraktu, atskiestu su vandeniu (į stiklinę vandens įlašinkite 20 lašų).

• Dantų žaizdeles padės išgydyti šviežios žemuogės.

Svarbu pakankamai dėmesio skirti ne vien tik dantims, bet taip pat ir dantenoms. Rekomenduojama  profilaktiškai naudoti žolelių nuovirus, kuriais skalaujami dantys ir dantenos, taip pat patartina masažuoti dantenas. Bent kartą per pusmetį apsilankykite pas odontologą, ir tai padės laiku užkirsti kelią parodontozei.

Panašus straipsniai