Kokie gėrimai labiausiai kenkia jūsų dantims?

Tikriausiai žinote, kad naudingiausias gėrimas mūsų dantims yra vanduo. Jis nuplauna užsilikusius maisto likučius ir bakterijas bei padeda palaikyti burnos drėgnumą. Kyla klausimas, kaip yra su kitais gėrimais? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pasidalins pagrindinais gėrimais, kurie labiausiai kenkia burnos sveikatai ir pateiks sveikesnes alternatyvas.

  1. Gazuoti gėrimai

Jie kenkia dantims, nes skatina bakterijų susidarymą ant dantenų. Gazuotuose gėrimuose yra daug pridėtinio cukraus, kuris lieka ant dantų ir vėliau virsta apnašomis. Nevalomos apnašos gali nulemti dantenų ligų atsiradimą, pavyzdžiui, periodontitą.

   2. Kava

Reguliariai geriant kavą, gali nusidėvėti dantų emalis. Dėl to, dantys tampa jautresni, ant jų atsiranda dėmių. Jeigu neįsivaizduojate savo dienos be puodelio kavos, gerkite ją be cukraus.

   3. Energetiniai gėrimai

Jie pasižymi dideliu rūgštingumu ir gali smarkiai pažeisti dantų emalį. Taip pat, energetiniai gėrimai sukelia dantų griežimą, o tai lemia padidėjusį dantenų jautrumą.

   4. Kombuča

Šiame gėrime yra burbuliukų, kurie gali sukelti dantų jautrumą. Apskritai tokio tipo gėrimų sudėtyse yra obuolių acto, kuris sukelia dantų eroziją.

  5. Alkoholis

Bet koks alkoholinis gėrimas tam tikrais atžvilgiais yra nesveikas. Jie sausina burnos ertmę, todėl sumažėja seilių, kurios yra būtinos sveikatai palaikyti. Labiausiai dantims kenkia alus ir įvairūs kokteiliai. O raudonas vynas palieka ant dantų dėmes, todėl geriau jo vengti.

Daugiau, apie alkoholio žalą burnos sveikatai skaitykite čia.

         5. Sultys

Jeigu mėgstate sultis, stenkitės jas išsispausti patys. Prekybos vietose parduodamos sultys dažniausiai būna su pridėtiniu cukrumi, kuris kenkia dantų emaliui.

       6. Saldžios arbatos

Arbata nekenkia dantims, nebent geriate ją su cukrumi. Žalioji arbata gali padėti sumažinti bakterijų kiekį burnoje, tačiau tam, kad ji būtų efektyvi, gerkite ją be priedų.

       7. Sportiniai gėrimai

Juose, kaip ir gazuotuose gėrimuose yra gausu pridėtinio cukraus, kuris kenkia dantų emaliui.

Sveikesni pasirinkimai

  • Pienas

Jame daug kalcio, kuris apsaugo dantis nuo įskilimų. Apskritai, pieno produktai yra naudingi dantims, nes juose yra gausu fosforo, kuris padeda atkurti pažeistų dantų struktūrą.

  • Vanduo su citrina

Jeigu nemėgstate paprasto vandens, įsispauskite citrinos. Ji nekenkia dantims ir suteikia gaivumo pojūtį.

Kaip tinkamai gerti gėrimus, kurie kenkia dantims?

Ne visuomet pavyksta išvengti ir atsisakyti jų. Pateiksime kelis patarimus, kaip galite esant progai pasimėgauti šiais gėrimais:

  • Gerkite per šiaudelį. Taip cukrus pasieks mažiau dantų emalio audinio ir nepaliks dėmių.
  • Išgėrę alkoholinį gėrimą, iškart išgerkite ir stiklinę vandens. Tai ypatingai svarbu, jeigu geriate gėrimus, kuriuose gausu cukraus. Vanduo padės nuplauti cukraus likučius ir palaikys švaresnę burnos ertmę.
  • Gerdami alkoholinius gėrimus, apsiribokite keliais. Svarbiausia yra nepadauginti, nes tai ne tik kenkia burnos sveikatai bet ir visam jūsų organizmui.
  • Jeigu turite galimybę, išgėrę alkoholinį arba gazuotą gėrimą, išsivalykite dantis su šepetėliu ir dantų siūlu. Taip nuvalysite užsilikusias bakterijas bei maisto likučius. O dantų siūlas pasieks tas vietas, kurių nenuvalo dantų šepetėlis. Jeigu siekiate efektyvių rezultatų, įsigykite elektrinį dantų šepetėlį. Jis nuvalo didesnį apnašų kiekį, nei rankinis. Jeigu dantų išsivalyti nepavyks, galite sukramtyti gumą. Ji taip pat nuvalo nuo dantų apnašas ir suteikia gaivumo pojūtį.

Taigi, pristatėme jums pagrindinius gėrimus, kurie labiausiai kenkia dantims. Be abejo, gyvenime yra svarbiausia balansas ir kartais galima išgerti visko, ko geidžia širdis. Jeigu tinkamai rūpinsitės savo dantimis, problemų kilti neturėtų. Jeigu turite papildomų klausimų, galite visuomet mums parašyti.

Panašus straipsniai