Mitai ir faktai, apie dantų protezus, kurių galbūt nežinojote

Dantų protezus nešioja įvairaus amžiaus pacientai. Jie padeda atkurti prarastus dantis, ir jų atliekamas funkcijas. Tačiau visuomenėje, vis dar, sklando įvairūs nepagrįsti mitai, apie dantų protezus. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai paneigs šiuos mitus, taip pat, pristatys faktus, kurie jus nustebins.

 Mitai

  1. Su dantų protezais sunku valgyti ir kalbėti

Pirmosiomis savaitėmis, kol priprasite prie dantų protezų, gali būti sudėtinga kramtyti maistą, kalbėti. Tačiau vėliau, valgymas su protezais nekelia jokio diskomforto.

Tam, kad protezai kuo greičiau priprastų prie jūsų burnos ertmės, pirmosiomis dienomis, pabandykite padainuoti. Tai yra geras būdas, įsidėjus protezus, išlavinti kalbėjimą.

  2. Jeigu įsidėsite dantų protezus, nebegalėsite atlikti dantų implantacijos

Tai netiesa. Nesvarbu, kiek laiko nešiojate dantų protezus, juos betkada galite pakeisti dantų implantais. Gydymo procesas priklausys nuo to, kokio tipo implantus planuojate dėtis.

  3. Valgant ar kalbant, dantų protezai gali iškristi

Tai viena iš didžiausių baimių, su kuriomis susiduria pacientai. Tačiau viskas priklauso nuo dantų protezų kokybės. Prastesnės kokybės protezai netinkamai priglunda prie žandikaulio, todėl, iš tikrųjų, gali iškristi valgant ar kalbant. Norint įsidėti kokybiškus dantų protezus, reikia rinktis tokią kliniką, kurioje kompetetingas gydytojas odontologas sudarys profesionalų gydymo planą ir atliks visas reikiamas procedūras.

 4. Turint dantų protezus, nereikia rūpintis dantų higiena

Nors dantų protezai nėra jūsų tikri dantys, jais reikia tinkamai rūpintis. Fiksuotų dantų protezų priežiūros rutina yra tokia pati, kaip jūsų natūralių dantų. Juos reikia valyti bent du kartus per dieną, su šepetėliu ir dantų siūlu. O išimamų protezų priežiūra šiek tiek skiriasi. Išėmus, juos reikia laikyti po vandens čiaupu, kad nuplautumėte visus maisto likučius. Taip pat, kad protezai neprarastų savo spalvos, juos reikia valyti su specialiomis dantų higienos priemonėmis, kurias galima rasti vaistinėse ir parduotuvėse.

Daugiau, apie dantų protezų priežiūrą galite skaityti mūsų straipsnyje Protezų priežiūra: ką svarbu žinoti?

 5. Dantų protezai gali tarnauti visą gyvenimą

Tai netiesa. Tinkamai prižiūrimi dantų protezai gali laikyti 5-10 metų. Vėliau, jie nusidėvi ir juos reikia keisti arba koreguoti. Šiuo atveju, ieškant ilgalaikio dantų atstatymo būdo, geriausia yra rinktis dantų implantus. Jie yra įsriegiami į žandikaulio kaulą ir tuo pačiu jį stimuliuoja.

 6. Dantų protezavimas skirtas senjorams

Visuomenėje sklando mitas, kad dantų protezus nešioja tik vyresni žmonės. Tačiau, iš tikrųjų, jie yra skirti visiems, įvairaus amžiaus žmonėms, kurie neteko vieno ar kelių dantų.

Faktai

  • Dantų protezai nėra stipresni už jūsų natūralius dantis

Šiuolaikiniai dantų protezai yra panašaus trapumo, kaip jūsų dantys. Juos reikia tinkamai valyti ir prižiūrėti, kad jie nesutrūkinėtų ir neprarastų spalvos.

  • Dantų protezai nereaguoja į temperatūros skirtumą

Tikri dantys turi minkštus centrus, kuriuose nervas perduoda signalus, pavyzdžiui, esant per dideliam karščiui. Dantų protezai tokių receptorių neturi, ir nejaučia temperatūros skirtumų. Kai priprasite prie protezų, būtinai patikrinkite valgomo maisto temperatūrą, nes per didelis karštis gali pažeisti protezus.

  • Jeigu nešiojate nefiksuotus dantų protezus, naktį juos reikia išsiimti

Pasistenkite išsiugdyti šį įprotį. Jūsų burnos ertmei reikia pailsėti, kad natūraliai gamintųsi seilės, kurios nuplaus liežuvį ir palaikys drėgnumą burnoje.

  • Dantų protezai gali sukelti prastą burnos kvapą

Jeigu protezai blogai priglunda, arba yra nevalomi, gali atsirasti blogas burnos kvapas. Įvairios bakterijos ir maisto likučiai kaupiasi ant protezų, kaip ir ant natūralių dantų. Todėl labai svarbu jais tinkamai rūpintis.

Keletas istorinių faktų

  • Dantų protezai yra naudojami nuo seniausių laikų

Seniausiai išlikęs dantų protezų rinkinys buvo rastas dar XVI a., Japonijoje. O labiausiai šokiruoja tai, kad jis buvo pagamintas iš medžio.

  • Britų salose, dantų protezai buvo įprasta vestuvių dovana

Tikrai taip! Senais laikais, daugelis žmonių tikėjosi prarasti visus dantis, todėl juos išsiimdavo dar jaunystėje. Dantų protezų komplektas būdavo įprasta vestuvių dovana nuotakai ir jaunikiui.

  • Viktorijos laikais, jeigu asmuo turėdavo protezus, jis būdavo varomas nuo pietų stalo

XIX a., turintieji dirbtinius dantis būdavo nepageidaujami prie vaišių stalo, ir savo maistą valgydavo privačiuose kambariuose. Ši Viktorijos laikų tradicija, turėjo išgelbėti nuo gėdos, kad valgant gali iškristi dantys.

Taigi, pristatėme jums pagrindinius mitus ir faktus, apie dantų protezus. Jeigu netekote dantų ir svarstote jų atkūrimo galimybę, kviečiame atvykti į mūsų kliniką ir aptarti savo galimybes su gydytoju odontologu.

Panašus straipsniai