Pirmas vaiko vizitas pas odontologą. Ką svarbu žinoti?

Pirmas vaiko vizitas pas odontologą yra išskirtinis įvykis tiek vaikui tiek jo tėvams. Kyla klausimas, ką svarbu žinoti? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai supažindins tėvelius su svarbiausia informacija, kurią reikia žinoti planuojant vesti vaiką pas odontologą.

Raskite tinkamą ir patikimą odontologą

Odontologijos kabinetai vaikams gali būti bauginanti vieta. Ten sklinda keistas triukšmas, keistas kvapas ir galima pamatyti įvairiausių dantų tvarkymo įrankių ir prietaisų. Jūsų vaikui odontologas dažnai yra svetimas žmogus, o ypatingai pirmą kartą. Raskite kliniką, kurioje dirba vaikų odontologijoje specializuoti specialistai, kurie galės tinkamai pasirūpinti jūsų vaiko burnos sveikata.

Prieš pirmąjį apsilankymą

Prieš vesdami vaiką pirmajam vizitui, galite supažindinti su tuo, kas jo laukia, paskatinti ir nuraminti jį. Kalbėkite su vaiku paprastai ir nuoširdžiai. Paaiškinkite, kodėl vizitas yra toks svarbus, pavyzdžiui, gydytojas odontologas apžiūrėjęs vaiko dantis galės įsitikinti, kad jie sveiki.

Taip pat, galite pamėginti skaityti jiems knygas arba rodyti paveikslėlių knygas, apie odontologus. Jūsų odontologo kabinete gali būti spalvinimo knygelių, lankstinukų ar puslapių, kuriuose vaikas galės nuspalvinti, kaip atrodo odontologo kabinetas.

Jei vaikas mėgsta vaidmenų žaidimus, galite pasiūlyti kartu pažaisti dantų gydytoją, o jūs, mažu veidrodėliu patikrinkite jo dantis ir išvalykite juos. Kai ateis jo eilė, galite būti jo pacientas arba pakeisti save mėgstamu žaislu.

Apsilankymo laiką derinkite prie miego ir valgymo laiko, nes tai gali turėti įtakos vizito sėkmei. Nuovargis ar alkis gali paveikti vaikų nuotaiką ir sumažinti jų norą bendradarbiauti bei paskatinti blogą nuotaiką, irzlumą ir pyktį.

Jeigu jaučiate, kad vaikui reikia šiek tiek padrąsinimo, pažadėkite po vizito jam nupirkti dovaną arba užsiimti jo mėgstama veikla, pavyzdžiui, nuvykti į žaidimų aikštelę. Tik venkite saldžių skanėstų, nes jie kenkia vaiko dantims.

Taip pat, galite pagalvoti, ar jūsų vaikas turi žaislą ar kitą daiktą, kuris padeda jam jaustis ramiai ir saugiai. Jeigu taip, vykdami į pirmąjį vizitą, pasiimkite jį su savimi. Be abejo, kai kuriuose odontologijos kabinetuose yra žaislų, kurie gali užimti mažylius laukiant ir vizito metu.

Taip pat, galite pasiteirauti, ar galite su vaiku atvykti į kliniką bei susitikti su gydytoju dar prieš patikros dieną. Jei jūsų vaikas turi kokių nors specialių poreikių, aptarkite tai su darbuotoju, kuris paskiria vizitą.

Atsiminkite, kad dažnai vaikų jausmus nulemia ir jų tėvų emocijos. Stenkitės pamiršti stresą ir nusiteikti pozityviai. Juk vizitas pas odontologą yra naudingas ir svarbus procesas, kuris nulemia jūsų vaiko burnos sveikatos būklę.

Kada geriausias laikas apsilankyti pas odontologą pirmą kartą?

Rekomenduojame pirmą kartą atvesti vaiką iki jam sueis vieneri metai arba per šešis mėnesius nuo pirmojo danties iškritimo. Pirmasis vizitas būna trumpas, nes vykdoma tik dantų apžiūra.

Kaip dažnai vaikas turėtų lankytis pas odontologą?

Geriausia vaiką vesti pas odontologą kas 6 mėnesius. Jei vaikas turi nuolatinių burnos sveikatos problemų arba jam taikomas ilgalaikis gydymas, pavyzdžiui, ortodontinis, bus rekomenduojama tikrintis dažniau.

Reguliarus lankymasis pas odontologą padės gydytojui atidžiau stebėti vaiko dantis, žandikaulius ir burnos ertmę jam augant.

Taigi, tikimės kad ši informacija buvo jums naudinga. Be abejo, pirmasis vaiko vizitas pas odontologą reikalauja daug kantrybės ir pasiruošimo, tačiau dažniausiai jie praeina sklandžiai bei sėkmingai. Jeigu turite papildomų klausimų, galite mums parašyti.

Panašus straipsniai